köpek eğitimi

Satılık Köpek Lesi

Paylaş
 

Halk arasında lesi olarak bilinen Collie cinsi köpek cinsi kaslı bir bedene sahiptir. uzun ve kısa tüylü olmak üzere iki çeşidi vardır ve uzun burun yapılarıyla bilinirler. Bol tüylüdürler. Kahverengi- beyaz, krem rengi- beyaz, siyah- beyaz ve sadece kahverengi renklerinde olabilir. Çoban köpeği, refakat köpeği veya bekçi köpeği olarak kullanılabilirler. Bu cinsi dünya çapında şöhrete kavuşturan lessie isimli dizi olduğu için collie cinsi köpekler genelde lessie adıyla bilinirler.

Çok zeki ve herkesle iyi geçinen bir cinstir. Sevdiği kişilere, özellikle de çocuklara yakın davranır ve mümkün olduğunca korumaya alır. Fakat sevmediği kişilere de kuşkuyla yaklaşır. Gereken durumlarda savunmacı davranır. Lessie sıcak havalarda sulak ve gölgelik yerlerde olmayı tercih eder ve kurtarma, körlere rehgerlik ve koruma görevlerini büyük bir başarıyla yerine getirir. Ev ve apartman içinde yaşamaya elverişli değildir. bahçeli evleri tercih eder. Bunun sebebi de egzersiz yapmaya ve kendini geliştirmeye meyilli bir yapısı olmasıdır.

Satılık Köpek Lesi

Satılık Köpek Lesi

Genel kanı köpek dünyasının en zeki cinsinin Lessie olduğu yönündedir. Bu sayede evde boş boş oturup vakit öldürecek bir cins değildir. Eğer bu cinsi illa ki evde tutarsanız yalnız kaldığında ve ilgilenilmediğinde kötü alışkanlıklar edinir ve eşyalara zarar vermeye başlar. Büyük bahçeler ve çiftliklerde yaşamaya ve enerjisini büyük alanlarda boşaltmaya yönelik bir yapısı vardır. Koyun gütme içgüdüsü oldukça güçlüdür. Arama kurtarma, bomba bulma ve narkotik bulma yönünden en başarılı K9 lar bu cinste çıkar. Eğitilebilir köpeklerdir.

Firma olarak bu cins köpekleri biz de satıyoruz. Fakat köpek alacaksanız mutlaka yukarıda yazdığımız şartları karşılayıp karşılayamayacağınızı ölçüp biçmeniz gerekir. Çünkü evinize alacağınız bir köpek artık sizin ailenizin yeni bir ferdi olacaktır. Her köpek cinsinin bir yaşama standardı vardır. Bu standartı yakalayamadığınız taktirde hem almış olduğunuz köpeği hem de kendinizi yaşama standardı olarak yorar ve üzersiniz. Özellikle lessi cinsi gibi hareketli ve bahçede yaşamaya uyumlu bir cinsi evde yaşamaya zorlarsanız hem aldığınız köpeği mutsuz edersiniz hem de siz ve aileniz köpeğin yapısından dolayı zorlanırsınız. Bu yüzden de mutlaka belirli bir yaşam standardını bu canlı için de sağlamak zorundasınız. Bunun için de şartlarınızı mutlaka iyi ölçüp biçin.

Bu yazı 2142 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.