köpek eğitimi

Köpek Oteli Beykoz

Paylaş
 

İstanbul’un en kalabalık ve bilinen semtlerden bir tanesi Beykoz’dur. Buraya birçok insanlar gidip gelir ve aynı zamanda birçok insanlar yaşamaktadır. Beykoz’da sadece insanlar değil, köpeklerde çok yaşamaktadır. Bazıları sıcak evlerinde, bazıları ise maalesef Beykoz sokaklarında. Beykoz’da bulunan köpek otellerini aramak için internetten köpek oteli Beykoz diye aradığınız sürece mutlaka bütün adresleri bulabilirsiniz. Resmi olarak işleten yerlerin mutlaka web siteleride olması gerekmektedir, dolayısıyla otelleri ararken web sitelerinide ziyaret edebilirsiniz. Beykoz’da bulunan köpek otelleri, diğer köpek otellerinde olduğu gibi, bütün hizmetleri vermektedir. Köpeklerin yemekleri ve suları, sağlık kontrolleri, eğitimleri, gezmeleri ve tuvalete gitmeleri, oynamalarına kadar her şeyi yapılmaktadır. Köpek bakımı kolay değildir ve yapabilmek için eğitim almak zorundasınız ki özellikle bir köpek otelinde çalışıyorsanız. Köpek otelinde çalışmak kolay bir iş değil ve sabırlı olmanız gerekiyor.

Birçok farklı huylarda köpeklerle karşılaşacaksınız ve bazen sizi çok sinirlendirebilirler, çünkü söylediğiniz şeyleri yerine getirmek istemeyebilir, fakat sabırla ve sevgi ile yaklaştığınız sürece, köpekler sizi yavaş yavaş dinlemeye başlayacaktır. Köpekler kolay hayvanlar değiller. Sonuçta hayvanlar ve annelerin çocuklarına dediği gibi, kızım veya oğlum, ablanın sözünden çıkma deyip gidemiyorlar. Köpekler o kadar çok özel hayvanlardır ki bunu sözlerle anlatamazsınız, gerçekten yaşamanız gerekiyor. Sizin gösterdiğiniz seviye karşı onların size gösterdikleri sevgiyi hissetmeniz gerekiyor. Sizi seven köpekler o kadar belli olur ki, siz bile inanamazsınız. Köpek sizin peşinizi bırakmak istemeyecek, sürekli olarak sizinle oynamak isteyecek. Anaokulundaki çocukları düşünün, elbette çocukları ve köpekleri birbiriyle kıyaslayamazsınız, fakat anaokulundaki çocuklar bile sevdikleri öğretmenlerinin yanında durmak isterler. Onlarla sohbet edip oynamak isterler. Köpekler içinde aynı şey geçerlidir. Sevdiklerinin yanında durmak, onlarla yatıp kalkmak, onlarla oynamak isterler.

köpek oteli beykoz

Köpek Oteli Beykoz Hakkında

Köpek oteli Beykoz birçok köpeklere yardım etmektedir ve ev sahipliği yapmaktadır, fakat onlarında sınırı olduğu için bazı köpekleri uzun süre tutamayabiliyorlar veya bazı köpekleri alamayabiliyorlar. Bu tür yerler randevu ile çalışır. Eğer köpeğinizi emanet etmek isterseniz, oteli arayıp ne zaman bırakacağınız ve ne zaman teslim alacağınız konusunda bilgi vermeniz gerekiyor ve ona göre otel, size bir yerin olup olmadığı konusunda bilgi verebilir. Bunun yanı sıra, ayrıca hangi tarihler arasında müsait bir yerin olduklarını söylerler. Bu sebeple eğer aradığınız yere emanet etmek istiyorsanız, onların müsaitliğine göre kendinizi ayarlamak zorunda kalacaksınız.  Bütün köpek otelleri aynı hizmetleri mi veriyor diye soracak olursanız, tamamen aynı hizmetleri veriyorlar. Yemek ve su dağıtımı, gezdirme ve tuvalete götürme, sağlık kontrollerinin yapılması, oyun oynamaları ve bütün her şey yapılıyor.

Sadece bulundukları yer farklı oluyor. Malum İstanbul’un neredeyse bütün semtlerinde bir tane köpek oteli bulabiliyorsunuz ve köpek oteli Beykoz sadece bunlardan bir tanesi oluyor. Köpek otelleride köpek sahiplerinin gösterdiği kadar sevgi ve ilgi göstermeye çalışırlar. Köpek otelinin işi köpekleri memnun etmek. Bu yüzden bu tür işletmelerde çalışacak olan kişilerin gerçekten köpekleri çok sevmeleri gerekiyor. Köpekleri sevmedikleri sürece otelde çalışmaları neredeyse imkansız olur. Köpekler çok duygusal hayvanlardır ve yanlış bir şey yapıldığı zaman üzülebiliyorlar veya bazı köpeklerde ağladıklarını bile görebilirsiniz. Bu sebeple köpeklere her zaman sevgi ile yaklaşmanız gerekiyor ve yanlış yaptıklarında onlara kızsanız bile, sevdiğiniz için kızdığınızı hissettirmeniz lazım. Bu çok zor bir şey, çünkü insanlar bile bazen bunu algılamakta zorlanabiliyorlar, fakat sevdiğiniz için kızdığınızı veya onların iyiliği için kızdığınızı göstermek ciddi bir yetenek istiyor. İnsanlar bir süre sonra anlayabilirler, ama köpekler için bunu anlamak kolay olmuyor.

Bu yazı 1081 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.