köpek eğitimi

Büyük Cins Köpek Oteli

belcikakurdu
Paylaş
 

Köpek cinsleri arasında dikkat çekici bir özelliğe sahip olan Belçika kurdu satılık son zamanlarda en çok tercih edilen köpek cinsleri arasına girmiştir. Çevresine meraklı ve bir o kadar da zeki olan bu köpek cinsi avcı köpeği olarak da bilinir. Belçika’da geliştirilen dört çoban köpeğinden biridir. Genel olarak Alman çoban köpeklerine benzetilir. Sahibine itaatkar olarak bilinen Belçika kurdu sevecen olmasına karşın bir o kadar da korumacıdır. Doğal yaşamı seven bu ırk ev içi ortamda beslenmek için uyumlu değildir çünkü her köpek gibi bu ırk da dışarıda enerjisini atmak ister, genel olarak bahçeli veya müstakil ev ortamı için daha uygundur.

Belçika Kurdu Bakımı ve İhtiyaçları

Özgürlüğüne düşkün ve sahibine bağlılığı ile bilinen  Belçika kurdu satılıközelinde her hayvanda olduğu gibi kendine has bakımı mevcuttur. Tüy yapısı ile dikkat çeken bu ırk yılda iki kez tüy dökme dönemine girerler, bu dönemlerde deri yapısına zarar vermeden düzenli olarak taramanız evcil hayvanınız için daha iyi olacaktır. Çoğu iklim koşullarına adapte ve uygun olsalarda sert ve soğuk hava koşulları onlar için biraz yorucu olabilir. Yaşadığı çevreyi araştıran ve sürekli merak içinde olan bu canlı dostumuz düzenli yürüyüş ve egzersizler yaptırarak zihinsel aktivitelerinin gelişmesinde önemli derecede katkı sağlar.

Belçika Kurdu Beslenme 

Beslenme yapısı diğer köpeklere ve bekçi ırklarına karşı çok farklıdır. Aşırı tuzlu ve baharatlı mama ve yiyecekler her köpek için aşırı zararlıdır, hayvan dostlarımız bu yiyecekleri tükettiğinde böbreklerine zarar verecektir. Çoğu evcil hayvanımıza kendi tükettiğimiz  yemeklerden versek de Belçika kurdu satılık açısından bu durum farklı olabilir, çünkü bizim tükettiğimiz yiyecekler yağlı olduğundan evcil dostumuzun sindirim sistemine zarar verecektir. Ona uygun mama türlerini seçmemiz iyi olacaktır. Mama seçimi yaparken köpeğimiz gelişim ve yavru çağındayken onun tüm ihtiyaçlarını  karşılayacak uygun mamalar tüketmesi gerekir. Tüm mamalar yerine kaliteli ve güvenilir mamalar tüketmesi doğru olacaktır.

Belçika Kurdu veya Yavru Alırken Dikkat Edilecekler 

Diğer evcil hayvanlarda olduğu gibi Belçika kurdu satılık alırken de annesi ile bağı kesilmiş ve gelişimi için sütten kesilmiş olması gerekir. Alırken aşı bilgisini sormalı ve eğer yapılmamış ise en yakın veterinerden yapılması sağlığı için gereklidir. Yavrunun tüyüne ve safkan olup olmadığına bakmak da bir diğer husustur. Tüy yapısı yavruyken gri ve sarımsı olsada olgunlaştıkça siyah veya koyu kahverengi tonlarına dönecektir. Yavruyken ne kadar sağlıklı ve yeterli beslersek boy ve karakteri yapısı da öyle gelişecektir, eğer yeterli besleyemezsek boy olarak geri kalacaktır. 

Belçika Kurdu Eğitimi 

Belçika kurdu satılık ile berabersahibi ile karşılaştığı andan itibaren ona karşı güven ve zamanla koruma hissi gelecektir. Evcil hayvanımız ile ne kadar uzun zaman geçirirseniz size o kadar bağlı olacaktır. Eğitimi konusunda ise öncelikli olarak iyi bir bakıcı olmamız gerekiyor, ödüllendirici eğitim yöntemleri seçersek evcil hayvanımız olumlu sonuçlar verecektir. Vurma yada yüksek sesle müdahale etmemiz kötü sonuçlar doğurabilir. Akıllı yapısı sayesinde eğitime çabucak sonuç verecektir ama sabırlı ve özverili olmamız gerekir.

Evcil hayvan beslemek büyük sorumluluk gerektirir. Eğer sorumluluk sahibi birisiyseniz ve yaşam koşullarınızda uygunsa sahip olabilirsiniz. Çevreye karşı meraklı  ve özgürlüğüne düşkün bir ırk olduğundan bahçeli veya müstakil evde beslenilmesinde fayda vardır. Düzenli olarak bakımları yapılmalı ve tırnakları gerekli oldukça kesilmeli. Yabancılara karşı olumsuz tutum sergilesede çocuklara karşı tam tersidir. Belçika kurdumuzanasıl bir eğitim verirsek o şekil karakteri yapısı gelişir. Sizde gereken tüm sorumluluğa sahip ve iyi bir bakıcıysanız sitemizden bir Belçika kurduna sahip olabilirsiniz.

Bu yazı 164 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.