köpek eğitimi

Eğitimli Köpek Satışı

Paylaş
 

Eğitimli köpek satışı daha çok köpek eğitim merkezlerinde yapılıyor. Ayrıca eğitilen köpek türlerinin satışları sahiplerinin tercihleri doğrultunda internet dünyası üzerinden de satışı yapılabiliyor. Eğitimli köpek satışı yapıldığında ayrıca eğitimli köpek satın almak isteyenlerin beklentileri doğrultusunda eğitimli köpekler satışa sunuluyor.

Eğitimli Köpek Satışlarında Sunulan Fiyat Tarifeleri

İlk olarak satın alınmak istenen yeterli derecede eğitim alınması önem taşıyor. Bu bakımdan köpek eğitmenleri, eğitimli köpek satın alımı konusunda bireylerin bilinçli olarak hareket etmesi gerektiğini belirtiyor. Eğitimli köpek satışlarında sunulan fiyat tarifeleri ise eğitilen eğitimli köpek satışı göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin eğitilen bir alman kurdunun satış fiyatı yüksek düzeyde olabilirken, eğitilen kangal türü bir köpeğin satış ücreti normal veya daha düşük olabiliyor.

Eğitimli Köpek Satışı Hakkında

Köpek eğitim merkezlerinde eğitilen köpek türlerinin satışları ise genellikle internet üzerinden yapılıyor. İlgili eğitim merkezi tarafından eğitilen köpek türlerinin genel özellikleri ve aldıkları eğitimler hakkında detaylı bilgiler sunulduktan sonra alıcılara uygun fiyat tarifeleri üzerinden satışa sunuluyor. Köpek eğitim merkezlerinde satışa sunulması gereken köpek türleri, beslenme, sosyal çevreye uyum sağlama, sahibine karşı kusursuz olarak itaat etme gibi farklı türdeki eğitimlerden geçirilirler. Sonra ilgili eğitmenleri tarafından onay aldıktan sonra satışa sunulmasına karar veriliyor.

eğitimli köpek satışı

Eğitilen Köpek En Güvenilir Şekilde Nereden Satın Alınabilir?

Eğitimli köpek satın almak isteyenler tarafından merak edilen önemli ayrıntılardan biri de eğitilen köpeklerin en güvenli şekilde nereden satın alınabilir, konusudur. Köpek eğitmenleri bu konuda özellikle de köpek eğitim merkezlerinin tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Uzmanlar köpek eğitim merkezlerinde eğitilen köpeklerin garantili olarak satışa sunulduğunu bu sebeple satın alımı sonrasında herhangi bir problemle karşılaşılamayacağını belirtiyor. Uzmanlar, internet ve benzeri satış noktaları üzerinden satışa sunulan eğitimli köpeklerin satın alınmasından önce, bireylerin gerekli tüm donanımlar hakkında bilgilere sahip olması gerektiğini de belirtiyor.

Eğitilen Köpek Ne Gibi Görevlerde Bulunabilir?

Satışa sunulan eğitimli köpekler, günlük yaşamda birçok önemli görevlerde aktif rol alabiliyor. Örneğin, bekçilik görevi açısından eğitilen köpeklerin satın alınmasının sonrasında yeni sahiplerinin oturduğu konut ve çevresinde kusursuz bekçilik görevi üstlenebiliyor. Örneğin, koruma amaçlı eğitilen köpeklerin, satın alınmasında sonra yeni sahiplerine kusursuz bir koruma görevi üstlendiği uzmanlarca belirtiliyor. Dolaysıyla eğitildikten sonra satışa sunulan köpeklerin her biri farklı nitelikte görev üstlendiği ve bu bakımdan yeni sahiplerinin beklentileri doğrultusunda eğitildiği belirtiliyor.

Eğitimli Köpek Satışında Uygulana Ödeme Seçenekleri

Genellikle eğitimli köpeklerin satışlarında yüksek miktarda fiyat tarifeleri uygulanabiliyor. Bu bakımdan eğitimli köpek satın almak isteyenler, ödeme konusunda zorluk çekebiliyor. Bu sebeple eğitimli köpek satışı yapıldığı birçok köpek eğitim merkezlerinde nakit ödeme seçeneğinin yanı sıra kredin kartına taksitli ödeme imkanına da sahip olabiliyor. Köpek eğitim merkezlerinde eğitimli köpek satın almak isteyenler tercihleri doğrultusunda kredi kartına 12 ay veya daha fazla taksit yaparak eğitimli köpek satın alabilirler.

Eğitilen Köpek Çevreye Ve Yeni Sahibine Zarar Verebilir Mi?

Özellikle köpek eğitim merkezlerinde eğitilen köpeklerin çevreye veya yeni sahibine saldırması söz konusu değildir. Diğer yandan amatör bir şekilde yani köpek eğitim merkezleri dışından eğitilen köpeklerin yeni sahibine ve çevredeki bireylere saldırı düzenleyebildiği köpek eğitmenlerince belirtiliyor. Bu sebeple eğitimli köpek alımında köpek eğitim merkezlerinin tercih edilmesinde fayda bulunuyor. Ayrıca eğitimli köpek satışında örneğin bireyin tercihi doğrultusunda koruma içgüdüsü bulunan köpek ırklarından da satın alınabilir. Bu durumda bu türden eğitimli köpeklerin zaman zaman agresif tutumlar sergilemektedir. Sonuç olarak yeni sahibine veya çevredeki bireylere saldırgan tutumlarda bulunabildiği biliniyor.

Eğitimli Köpek Satın Alındıktan Sonra Yeni Sahibine Nasıl Gönderiliyor?

Bireylerin eğitimli köpek satışı konusunda ihtiyaç duyduğu eğitimli köpeği köpek eğitim merkezinden satın alınması durumunda ilgili firmanın özel kargo aracıyla bireyin ev veya işyeri adresine gönderiliyor. Bu durum ortalama 24 saat ila 48 saat arasında değişebiliyor.

Bu yazı 626 kere okundu.
Etiketler:
eğitimli köpekler
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.