köpek eğitimi

İstanbul Esenyurt Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

İstanbul Esenyurt köpek pansiyonu köpeklerin konforu için gerekli tüm hizmetleri sunmaktadır. Kişiler çalışma hayatı neden ile köpekleri zaman zaman pansiyonlara emanet etmek durumunda kalabiliyor. Köpeklerin emanet edileceği pansiyonlar tercih edilirken kişiler daha çok maddi konular üzerinde durabiliyor. Uygun fakat konforlu pansiyonları seçmek önemlidir.

Köpekler insanlara çok kısa sürede alışmayı başaran canlılardır. Koruma içgüdüsü ile yaratılmış olan bu canlılar sahiplerini korumak için büyük çaba sarf etmektedir. Fakat zaman zaman köpekler ile sahipleri arasında anlaşmazlık olabiliyor. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpek sahiplerinin köpeklere nasıl davrandığı ile ilgilidir. Köpek sahipleri köpekler ile iyi iletişim kurabilmeyi öğrenmelidir.

Köpek davranışlarını anlamak onlar hakkında daha çok bilgi sahibi olmayı gerektirir. Köpek eğitiminde köpeklerin karakterini anlayabilmek gerekir. Her köpeğin karakteri farklı olduğundan dolayı eğitime nasıl cevap vereceği de farklıdır. köpek eğitimi köpeklerin insanlara olduğu kadar diğer köpekler ile de iyi anlaşmasını sağlayacaktır. Bazı köpek ırkları ne yazık ki yanlış sahiplerin eline geçtiğinden dolayı saldırgan eğilimler gösterebiliyor. Bu nedenle köpeklerin eğitilmesi de önem taşıyor.

Köpek sahipleri köpekleri ile iyi iletişim kurabilmek için gerekli eğitimleri verebilmelidir. Bu nedenle köpek bakmak sorumluluk gerektiren bir iştir. Köpekler ile yakından ilgilenmek gününüzün yarısını onlara adamayı gerektir. Bu nedenle özellikle çalışan kişiler için köpekler ile ilgilenmek bir hayli zor olacaktır. Bu gibi durumda olan kişiler için çözümlerden biride köpek pansiyonudur.

esenyurt köpek pansiyonu

Esenyurt Köpek Pansiyonu Özellikleri

Köpekleri emanet edebileceğiniz özel alanlardan biri olan köpek pansiyonu tercih edilirken öncelikle semtinize yakın olmasına özen göstermelisiniz. Köpek pansiyonları köpeklerin yaşam alanına uygun olarak tasarlanmalıdır. Köpek pansiyonuna köpekleri emanet etmeden önce köpeklerin nasıl bir ortamda yaşayacaklarını kontrol etmek gerekir. Köpek pansiyonunun temiz ve bakımlı olması gerekir. Bu nedenle köpek pansiyonunda köpeklerin kalacağı yeri de iyi gözlemlemek gerekir. Kaliteye önem veren köpek pansiyonunda köpeklerin kalacakları ortam gün ışığı ve ısı derecesi oldukça iyi ayarlanmalıdır.

Köpekler doğaları gereği gün ışığını çok seven canlılar değildir. Bu nedenle köpek pansiyonlarında da köpeklerin kaldıkları odaların güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir. Köpek pansiyonları köpeklerin egzersiz ihtiyacına da uygun olarak tercih edilmelidir. Böylece geniş alana sahip olan köpek pansiyonlarında köpekler özgürce hareket edebilecektir. Her köpek ırkı farklı karaktere sahip olduğundan dolayı köpek pansiyonunda birbiri ile anlaşan ırkların yan yana olması gerekiyor. Bu nedenle köpekleriniz pansiyona alındığında anlaşacakları ırklar ile bir araya gelmelidir.

Özellikle oyun zamanı gibi durumlarda da yine köpeklerin birbiri ile anlaşan ırklardan olması gerekiyor. Esenyurt Köpek Pansiyonu’ nda çalışan kişiler köpeklerin bakımı ile yakından ilgilenen ve bundan dolayı mutlu olan kişilerden oluşmalıdır. Bazen yasal olarak hizmet vermeyen kaçak pansiyonlarda köpeklere zarar verecek bakıcılar yer alabiliyor. Bu nedenle köpeklere saygılı ve onlara şefkatli davranan kişilere köpekleri emanet etmek gerekir.

Köpek Pansiyonuna Köpek Alımı

Köpek pansiyonuna girmeden önce yapılması gerekenlerden biri de öncelikle pansiyonu araştırmak ve detaylı konuşmak olmalıdır. Köpek pansiyonun evinize yakın olması aynı zamanda köpeklerinizi sık sık kontrol etmenizi de sağlayacaktır. Köpek pansiyonu çalışanları ile yüz yüze görüşmek ve görevleri hakkında detaylı bilgi almak da faydalı olacaktır. Köpek pansiyonu içerisinde sürekli çalışan veteriner hekimlerin olup olmadığını da bilmeniz gerekiyor. Herhangi bir soruna karşı köpekler ile anında ilgilenecek kişilerin olması köpek pansiyonlarının da güvenilir olmasını sağlayacaktır. Köpek pansiyonuna alınan köpeklerin giriş ve çıkışlarında sağlık kontrollerinin yapılması da önemlidir.

Bu yazı 320 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.