köpek eğitimi

Ortaköy Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Hayvanları seven ve özellikle ailesinde bir köpeğe sahip olan bireylerin çok iyi bildiği korkulardan bir de şudur. Bir yere gitmek istediklerinde köpeğimi nereye bırakacağım sorusudur. Her ne kadar köpek sahipleri için çok sevilen ve mutluluk veren bir arkadaş olsa da akraba arkadaş ve komşu gibi köpeklerle arası iyi olmayan insanlar için bu oldukça zorlayıcı bir süreçtir. Zaman zaman köpeğimizi bırakmak için birilerini bulabiliriz. Ama bu her tatilde ve her iş gezisinde ne yazık ki mümkün olmayan bir durumdur.

Böyle zamanlarda ihtiyacımız olan köpek pansiyonları ülkemizde de gitgide yaygınlaşmaya başlamıştır. Ortaköy köpek pansiyonu olarak hizmet veren firmaların ortak özelliği son derece profesyonel ve hayvanlara karşı içinde sevgi barındıran personellerin çalışmasıdır. Bu evcil dostlarımızın sürekli kendi evlerinde olduğu huzuru ve mutluluğu yakalaması için oldukça önemlidir.

Öncelikli olarak evcil hayvanların eğitimleri ve cinsleri göz önüne alınarak onlara en uygun hayvanlarla aynı ortamları paylaşmalarına özen gösterilir. Cinslerine bağlı olarak onların ihtiyaç duyduğu geniş ya da daha dar alanlar dikkate alınarak onlar için en uygun alanların seçilmesine özen gösterilir.  Ayrıca Ortaköy köpek pansiyonu olarak hizmet vermeye devam eden firmalar sürekli olarak veteriner desteğiyle evcil dostlarımızın dezenfekte edilmesini sağlamaktadırlar. Herhangi bir hastalığa yakalanmaması için mutlaka günlük kontrolleri özenle yapılması önemli konuların başında gelmektedir.

Köpeği bir pansiyona bırakmadan önce standart olarak pansiyonda bazı prosedürlerin işleyip işlemediğini dikkat edilmelidir. Örneğin köpeği pansiyona getirdiğinizde köpeğin karşılanması sırasında sağlık kontrolü kilo ve parazit kontrolü gibi hayvanın sağlığını birebir etkileyen koşulların dikkate alınıp alınmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira birçok Pansiyon görünüşü ile son derece kaliteli bir hizmet sunduğunu iddia etse de işin İçyüzü yani Pansiyon’un gerçek yüzü bu şekilde olmamaktadır.

Özellikle evcil hayvanınızın kendi hemcinsleriyle yani dişi köpeklerle veya köpeğiniz erkekse erkek köpeklerle aynı ortamı paylaşmalarına özen gösterilmelidir. Zira evcil hayvanınızın sosyalleşeceği ve başka hayvanlar ile aynı ortamı paylaşacağı köpek pansiyonlarında çiftleşmesi ve hamile kalması gibi durumlar isteyeceğiniz sonuçlardan değildir.

ortaköy köpek pansiyonu

Ortaköy Köpek Pansiyonu Özellikleri

Köpeğinizi bırakacağınız pansiyonun mutlaka yemek ve beslenme düzenini önceden öğrenmeniz gerekmektedir. Zira köpeğinizin bir takım yiyeceklere karşı özellikle alerjisi varsa bunu önceden belirtmeli ve pansiyonun bu konuda gerekli önlemleri almasını sağlamalısınız. Aksi takdirde köpeğinizin sağlığı bozulacaktır. Evcil dostunuz siz dönünceye kadar geçecek olan süre içerisinde sürekli hasta yorgun ve bitkin düşecektir.

Pansiyonların standart olarak köpeklerde bazı aşıların yapılmış olmasını şart koşmaları bilinmektedir. Yani hem kendi köpeğinizin sağlığı için hem de pansiyonu paylaştığı diğer köpeklerin sağlığı için önemli olan bir yaşı henüz doldurmamış köpeklerde corana Bronchine karma aşılarının ve kuduz aşısını mutlaka yapılmış olması gerekmektedir.

Bir yaşını doldurmuş olan köpekler için kuduz karma aşı Corona bronchine aşılarını yaptırdığını gösteren belgenin muhakkak ibraz edilmesi gerekmektedir. Eğer köpeğinizi emanet edeceğiniz Pansiyon sizden bu şekilde bir talepte bulunmuyorsa muhtemelen yeterli kaliteye sahip olmayan bir pansiyon olacaktır. Ayrıca köpek pansiyonlarının standart işlemlerinden olan mantar ve uyuz kontrolü muhakkak yapılmalıdır.

Köpeğinizi bıraktığınız pansiyonda yapılıyor olmasına özen göstermeniz önemli konulardandır. Zira Pansiyon bu kontrolleri yapmıyorsa köpeğiniz kısa sürede uyuz ve mantar hastalığına yakalanabilir. Bu şekilde evcil dostunuzu hayatı ciddi anlamda risk altına girecektir. Köpek pansiyonlarında dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise Tuvalet ve oyun saatleridir.

Köpeğiniz siz onu pansiyona bıraktıktan sonra alışık olduğu düzenin haricinde yalnız kalmamalıdır.  Eğer kalırsa, muhtemelen köpeğinizin geçecek süre içerisinde büyük bir psikolojik rahatsızlığa kapılacağı bilinmelidir. Ayrıca köpeğinizin kendi cinsinden başka bir hayvanla aynı ortamı paylaşması gerekir. Bu hem onun daha kolay sosyalleşmesini hem de geçecek sürede daha az yalnızlık çekmesini sağlayan önemli faktörlerden biridir.

Bu yazı 476 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.