köpek eğitimi

Köpek İsimleri – Erkek ve Dişi Köpek İsimleri

Paylaş
 

Köpeğimizi aldık ve ona isim arıyoruz. Özgün ve farklı bir isim istiyoruz çünkü o çok özel. Dişi köpek isimleri : Hera, Maya,  Daisy, Şila, Lady, Tarçın, Zeytin, Zeyna, Badem, Köpük, Linda, Angel, Köpük, Çakıl, Kontes, Paris, Miya, Pamuk, Şeker, Fıstık, Tina, Karamel, Zilli gibi isimler olabilir. Hera savaş tanrıçası demektir. Ona karakterine has bir isim de koyabilirsiniz. Şanslı, Zilli, Zıpır gibi. Aslında isim seçmek için gözlem yapabilirsiniz. Karar vermek zor olabilir. Ona yakışacak ismi bulmanız vakit alabilir. Mitolojik isimlere de bakabilirsiniz. İsimler kişilerin ya da canlıların onlara özel şekli. Bu yüzden önemlidir. Özel bir isim bulmak için kendinizde bir şeyler aramayı da deneyebilirsiniz ya da şunlardan birini de seçebilirsiniz: prenses, Mişa, Fındık, Liza, Bella, Çilek, Asya, Betty, Rita, asi, Lusi, Boncuk, Ays, Alis, Şiva, Gümüş, Lili, Naz, Eva, Gofret, Lokum, Saşa,  Mira, Şans, Balım, Gölge, Bal, Pati, Nazlı, karmen, Nina, Luna, Lili, Duman gibi isimleri de tercih edebilirsiniz.

Hala beğenemediyseniz biraz daha deneyelim. Dişi köpek isimleri :  suzi, çıtır, lena, şirin, sultan, Venüs, ada, lara, roxy, Shela, Şımarık, Cesi, Kuki, jessie, Cookie, Queen, Zuzu, Ateş, Tekila, Cindy, Arya, Gece, Lina, Dost, Limon, Ares, Lola, Rasha; Börthe, Rex, Arwen, Çiko, Dora, Barbie, Beyaz, çirkin, puffy, Biber, Marla, Ody, Cadı, Toprak, Rüzgar, Sisi, Rose, bıdık, lessie, Lima, lora, maviş, Üzüm, mini, nancy, sheila gibi isimler olabilir. Bunların içinden seçimler yapabilirsiniz. Birkaç alternatif seçeneği daha deneyebilirsiniz. Bulut, Kahve, Kiraz, Sakız, Bely, Puky, Reyna, Bambi, Fındık, inci, Erma, İrmy, Kokoş, Sophie, şerbet, Mavi, Pakize, şurup, Waffle, Kaju, Lulu, Hatun, Athena, gizmo, ginger, karam, maça, coffie, ginger, aşkım, angie, fifi, layka, karakız kavun, kuzu, İzmir, incir, lussy, bitter, amy, yasmin, bediş, bonny, crazy, çarşaf gibi isimleri de düşünebilirsiniz.

köpek isimleri

Erkek Köpek İsimleri

Erkek köpek isimleri seçerken köpeğimize en çok yakışacak ve onda asil duracak isimler isteriz. Ya da onun komik hallerinden de alternatifler çıkarabiliriz. Tamamen size kalmış. Erkek köpekler için: vazgeçilmez isim olan paşa ya da ares, efe, efes, Oscar, zeus, rex, alex, tarçın, max, lucky, kont, haydut, zarbo, duman, kral, baron, carlos, badem, dost, cesur, bulut, leo, jack, rüzgar, çiko, fındık, herkül gibi isimler olabilir. Beğenmediyseniz daha çok isim var. Mesela korsan, asil, hektor, tyson, çakıl, Arthur, body, bobo, gölge, pamuk, şans, bambam, cash, tommy, aşil, Romeo, çakır, barut, pars, bıdık, leon, poyraz, Sezar, dark, prens, casper, joker, cango, lord, rocky, whisky, ayaz, dexter, ody, toprak, hades, eros, maço, chaky, biber, kuzey, tony, aslan, garip, kurt, kahve, barny, melo, pupy, can gibi isimlerden de seçim yapabilirsiniz.

İçinize sinmedi daha fazla alternatif istiyorsunuz. Öyleyse bir de bunlara göz atabilirsiniz. Müdür, lokum, moça, ronin, robin, buz, çirkin, sakar, karabaş, mars, reks, beyaz, boss, diegp, kara, tosun, yavrum, alf, marley, sam, mike, dobi, junior, panço, bob, karam, Pablo, dante, lodos, votka, Adolf, berduş, paşam, gizmo, kaptan, goldie, çerez, pascal, bal, çakal, dük, taci, igor, gox, pako, tobi, keş, patron, oğlum, maxi, boris gibi isimleri de düşünebilirsiniz. Ayrıca birkaç isim arasında kaldınız ve hala karar veremiyorsanız isimleri tek tek kağıtlara yazıp kura çekin. Ya da kağıtlara yazdığınız isimleri köpeğinizin önüne koyun ve onun seçtiğini ismi ona verin. Hem ortak tercihiniz olmuş olur.

Bu yazı 1621 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.