köpek eğitimi

Satılık Köpek K9

Paylaş
 

Firmamız K9 özelliği taşıyan ve eğitime hazır ve K9 eğitimine tabi tutulmuş köpekler satmakta ve eğitmektedir. Satılık köpek sabit bir cinse tabi değildirler. Kullanım amacına uygun olarak farklı cinslerden seçilir ve eğitilirler. Genelde polis köpeği olarak bilinirler. Genelde çoban ve kurt köpeklerinden seçilirler. K9 polis köpeklerine verilen genel isimdir.
K9 olacak köpekler yetiştirilecek oldukları birime göre özel olarak seçilir ve eğitime alınırlar. Bu birimler 3 ana bölüme ayrılır. Arama-kurtarma köpeği, tespit köpeği ve ceset bulma köpeği şeklinde 3 kısımdır. Arama kurtarma köpekleri daha çok kayıp insanları veya eşyaları aramak için kullanılırlar ve genel olarak Bloodhound cinsi köpekler bu görev için en uygun cinstir. Tespit köpekleri, uyuşturucu veya patlayıcı gibi yasa dışı maddeleri bulmak için kullanılırlar. Çoğu ülkede havaalanlarında Beagle cinsi eğitimli köpekler bu iş için kullanılırlar. Ceset bulma köpekleri de köpeklerin güçlü koku alma özelliklerinden yararlanılarak yapılır. Bu köpekler özel eğitilirler, sigorta ve maaş kapsamında çalışırlar ve emekli olup emekli maaşı alırlar.

satılık köpek k9

Satılık Köpek K9

Aynı zamanda çoğu ülkelerde K9 köpeklerine karşı işlenen suçların cezası da diğer hayvanlara karşı işlenen suçlara göre daha fazla cezayla cezalandırılırlar. Bu köpeklerin eğitimleri de oldukça özeldir. Yapacakları işe ve yeteneklerine göre K9 eğitmenleri olan polis memurları tarafından da özel bir eğitime alınırlar. Eğitim süreleri yaklaşık 1.5 yıl kadar sürüyor. Ayrıca artık kanser hastalığının tespiti ve tecavüzcülerin tespitinde de aldıkları eğitimle beraber kullanılmaya da başladılar.

K9 olarak eğitime alınacak olan köpekler özel olarak seçilir ve gerekli kontrolleri yapıldı. Satıldıktan sonra eğitime alınırlar. Seçilmeleri de özeldir. Hem sağlık açısıdan herhangi bir problemleri olmamalı hem de olabildiğince hareketli bir yapıya sahip olmalılar. Ayrıca K9 lar oldukça küçük bir çağda eğitime alınırlar. Erken dönemde eğitime alınmaları eğitimlerini daha iyi almaları açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden de satılık K9 lar özel olarak seçilir, eğitilir ve görevlerde insanların bulamadıkları suçluların teşhisi ve yakalanmasında kullanılırlar. Bu yüzden de ev köpeklerinden farklı statüye de sahiptirler.

Bu yazı 1588 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.