köpek eğitimi

Gebze Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpek sahiplerinin en sık karşılaştığı problemlerin başında, ani bir şekilde yapılmak zorunda kalınan planlarda köpeklerine ne olacağıdır. İlk etapta yakın çevrede aile üyelerine ve arkadaşlara bu teklif sunulur. Her ne kadar yardımcı olmak isteseler de bu durum onlar için de oldukça zordur. Kimi zaman bakmak için yerleri olmadığından, kimi zaman bakmak istemediklerinden, kimi zaman da bakıp bakamayacaklarından şüphe ettikleri için bu teklifleri ret ederler.

Bu gibi durumlarda köpek sahiplerinin yardımına yetişen, köpek pansiyonları olarak adlandırılan kurumlar vardır. Bu kurumlar son dönemlerde gittikçe yaygınlaşmakta ve popülerlik kazanmaktadır. Bu kurumlarda köpek sahibinin sıcaklığıyla, köpekler sahiplerinin olmadığı süreçte barındırılır. Köpek sahipleri için bir kurtarıcı görevi üstlenen bu kurumlar, barınmanın yanında da verdiği birçok hizmetle hem köpekleri hem de sahiplerini rahat ettirmektedir.

Köpek Pansiyonlarının Vermiş Olduğu Hizmetler Nelerdir?

Köpek pansiyonları köpeklerin her türlü ihtiyaç ve gereksinimlerine uygun olarak hizmet vermektedir. Verilen hizmetlerin en başında sağlık hizmetleri gelmektedir. Köpeklerin sağlık durumları sürekli olarak kontrol altında tutulur. Her hangi bir problem oluştuğu durum da direkt olarak, uzman kişiler tarafından gerekli işlemler yapılır. Köpeklerin aşı takvimleri dikkatli bir şekilde, aksatılmadan takip edilir. Köpeğin pansiyonda kaldığı zaman zarfına denk gelen bir aşısı var ise, alanında uzman veterinerler tarafından aksatılmadan uygulanır.

Bu aşamada köpek sahibi de düzenli olarak bilgilendirilir. Köpeklerin kaldıkları ortamlar günlük olarak temizlenip, havalandırılır. Köpekler için uzmanlar tarafından, kendi metabolizmalarına ve sindirim sistemi alışkanlıklarına göre en uygun olan beslenme programları hazırlanır. Bu programa yerleştirilen her türlü mama ve besin özenle seçilir. Beslenme programı aksatılmadan tüm köpeklere uygulanır. Köpeklerin temizlikleri düzenli olarak yapılır. Köpeklerin tüy bakımlarına oldukça fazla dikkat edilir. Tırnak bakımı ve diş bakımı hizmetleri de düzenli bir şekilde verilir.

Köpekler için günlük çeşitli fiziksel aktivite hizmetleri sunulur. Köpekler pansiyona geldikleri zaman uzman köpek eğitmenleri tarafından incelenir. Köpeğin cinsine göre en uygun olan fiziksel aktiviteler programlanır. Bu program eğitmenler tarafından aksatılmadan düzenli bir şekilde uygulanır. Bu programlar pansiyonlar da hazırlanan özel aktivite ortamlarında ve ya açık hava da yapılmaktadır. Köpeklere sahiplerinin onayı dâhilinde uzman eğitmenler tarafından çeşitli özel eğitimler verilebilmektedir.

gebze köpek pansiyonu

Köpek Pansiyonlarında Kimler Bu Hizmetleri Vermektedir?

Köpek pansiyonlarda verilen bütün hizmetler, uzman veterinerler ve uzman köpek eğitmenleri tarafından verilmektedir.

Gebze Köpek Pansiyonu’ na Her Köpek Kabul Edilir mi?

Genel olarak, özel bir durumun olmadığı koşullarda her köpek bu pansiyonlara kabul edilmektedir. Pansiyonun tamamen dolu olmadığı ve köpeğin her hangi bir hastalığı olmadığı sürece her köpek bu pansiyonlara kabul edilir. Burada bahsedilen hastalık, ciddi derecede ilerlemiş ve ciddi olan ve ya bulaşıcı tarzda olan hastalıklardır. Bu hastalıklara sahip olan bir köpeğin pansiyona kabul edilmesi, hem pansiyonda bulunan diğer köpeklerin, hem de pansiyonda çalışan kişilerin hayatını riske atmaktır. Bu yüzden bu tarz rahatsızlıkları olan köpekler pansiyonlara kabul edilmezler. Direkt olarak en yakında bulunan sağlık kuruluşlarına yönlendirilirler.

Her Köpek Pansiyonunda Böyle Kaliteli Hizmetler Verilmekte midir?

Genel olarak bu hizmetlerin büyük çoğunluğu, her köpek pansiyonunda verilmektedir. Bu verilen hizmetlerin birçoğu da zaten köpek pansiyonlarının olmazsa olmaz şartlarıdır. Son dönemlerde köpek pansiyonlarının yaygınlaşmasının yanı sıra, verdikleri hizmetlerde gelişmekte ve hızla artmaktadır. Gebze Köpek Pansiyonu gibi birçok köpek pansiyonları, bütün bu hizmetleri oldukça kaliteli bir şekilde vermektedir. Köpekleri için bu tarzda, güvenilir ve kaliteli hizmet arayan köpek sahipleri, güvenle köpeklerini bu tarz kurumlara bırakabilirler.

Bu yazı 374 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.