köpek eğitimi

Yeşilköy Köpek Pansiyonu Fiyatı

Paylaş
 

Köpek otel ve pansiyonları köpeklerin konaklaması için oluşturulmuş özel alanları ifade etmektedir. Sahiplerinden ayrı kalmak zorunda olan köpeklerin iyi bir bakıma ihtiyacı olacaktır. İş seyahati ya da önemli durumlarda köpeklerini yalnız bırakmak zorunda olan köpek sahipleri köpeklerini güvenilir ellere emanet etmek isterler. Köpeklerin sağlıkları açısından evde yalnız kalması uygun olmayacağından dolayı köpekleri koruyacak ve onlara bakacak kişilerin olması gerekir. Köpek pansiyonları köpeklerin sahiplerinden ayrı kaldığı süre boyunca onların bakıcılığını üstlenmektedir.

Köpek Pansiyonu Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek pansiyonu tercih ederken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de pansiyonların yasal olarak hizmet verip vermediğidir. Köpek pansiyonu tercih edilirken pansiyonun hijyen koşullarına uyumlu olması son derece önemlidir. Bu nedenle köpekleri pansiyona emanet etmeden önce yapılması gerekenlerden biri de köpeklerin kalacağı yerin önceden görülmesi ve incelenmesidir. Unutmamak gerekir ki size güven vermeyen pansiyonlar köpekleriniz için de güven verici olmayacaktır. Köpekler sahiplerinden ayrıldığı süre boyunca kendilerini daha kötü hissedecek ve bir takım olumsuz davranışlarda bulunacaktır.

Tüm bunlara koşulları kötü olan pansiyon eklendiğinde köpeklerinizde davranış bozukluklarının görülmesi kaçınılmaz olacaktır. Köpek pansiyonlarında köpeklerin sağlıklı bir şekilde kalabilmesi için çalışan ekibin de tüm bu kurallara dikkat etmesi gerekecektir. Köpek pansiyonuna alınan köpekler ilk olarak veteriner kontrolünden geçecektir. Köpek pansiyonunda köpeklerin aynı zamanda tırnak ve tüy bakımları da yapılmaktadır. Köpek pansiyonuna alınan köpeklerin aynı zamanda beslenmeleri ile de yakından ilgilenmek gerekir.

Köpeklerin Psikolojik Durumu

Köpek pansiyonunda daha önce kalmamış bir köpek pansiyona kolay adapte olamayacağından dolayı pansiyon görevlilerinin bu süreçte üzerine büyük bir sorumluluk düşmektedir. Sahiplerine çok bağlı köpekler sahiplerinden ayrıldıklarında bunalıma girebilmektedir. Bu tür köpeklerde özellikle davranış bozuklukları meydana gelmektedir. Köpeklerde oluşan davranış bozukluğu kolay tedavi edilemediğinden dolayı köpek sahiplerine de ilerleyen günlerde bir takım zorluklar yaratabilmektedir.

Köpek pansiyonu tercih edilirken köpeklerin yalnızca beslenme ve bakımı ile değil aynı zamanda onların psikolojik süreçleri ile de yakından ilgilenen pansiyonları tercih etmek önemlidir. Köpek bakımı konusunda Yeşilköy köpek pansiyonu oldukça güvenilir olan merkezlerden birini oluşturmaktadır. Yeşilköy köpek pansiyonu fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için pansiyonun resmi internet adresini inceleyebilir ve görevlilerden gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Pansiyonlar köpeklerin kalma saatleri ya da günlerine göre farklı ücret alınmaktadır.

Köpek Pansiyonu Nasıldır?

Yeşilköy köpek pansiyonu diğer köpek pansiyonlarına kıyasla oldukça konforlu bir yere sahiptir. Köpek pansiyonu yaz ve kış aylarına uygun olarak tasarlanmıştır. Kış aylarında köpekler için özel olarak yerden ısıtmalı detaylar kullanılmaktadır. Yaz aylarında köpeklerin vücut ısılarına uygun olarak serin alanlar yer almaktadır. Köpek pansiyonu içerisinde aynı zamanda kaliteli ve organik mamalar da bulunmaktadır. Böylece köpeklerin beslenme alışkanlıkları ile de yakından ilgilenilmektedir.

Köpekler ile her an ilgilenecek bakımcıların yanı sıra aynı zamanda herhangi bir sorunda anında müdahale edecek veteriner hekimler de yer almaktadır. Köpek pansiyonu geniş arazi üzerine kurulu olduğundan dolayı köpeklerin çeşitli aktivite yapabilmesi için de uygun bir alan oluşturulmuştur. Köpekler gün içerisinde enerji atma ihtiyacı duyduklarından dolayı hareket etmeleri gerekir.

Geniş alanlar köpeklerin daha fazla hareket alanı bulmasına yardımcı olur. Köpekler serbest alanda dolaştırılırken yine yanlarında bakıcı olması diğer ırklarla kavga olmaması için önemlidir. Bu nedenle köpeklerin daha çok anlaşabildikleri ırklar ile yan yana alınması gerekir. Köpekler kavga edip birbirine zarar verme eğilimi içerisinde olacaklarından dolayı köpeklerin toplu kalmak yerine ayrı odalarda kalması için de özel olarak çaba sarf edilmiştir.

Bu yazı 465 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.