köpek eğitimi

Ümraniye Köpek Pansiyonu Nerededir

Paylaş
 

Köpek bakan herkesin, beslemiş oldukları köpeklerinden ayrılmak zorunda kaldıklarında köpeklerine bakacak güvenli ve huzurlu bir pansiyona ihtiyaç duymaktadırlar. Köpek pansiyonuna teslim edilen köpeklerini geri teslim almaya geldiklerinde, köpeklerini pansiyona teslim ettikleri şekilde huzurlu, mutlu, neşeli ve sağlıklı olarak geri teslim almayı istemektedirler. Köpeklerin sanki kendilerini evindeki huzurlu sıcak ortamı hissetmelerini, devamlı tüketmiş oldukları besinleri yiyerek sindirim sistemlerini rahatsız etmeden, neşeli ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturularak köpek sahiplerinin de içleri rahat ve huzurlu olarak köpeklerini teslim edebilecekleri köpek pansiyonları 7 gün boyunca köpeklere konaklama imkanı sunmaktadır.

Köpek Pansiyonlarının Yapısı

Köpek pansiyonların da ortalama 50’ye yakın köpek konaklamaktadır. Keneleri ise yaklaşık 6 metrekarelik yaşam alanlarından meydana gelmektedir. Kapalı yerlerde yaşayan köpekler için yanları ve üstü kapalı, soğuk geçirmeyen odalarda konaklatılmaktadır. Bahçeli bir yerde beslenen köpekler için de üstü açık, dolaşabilecekleri bahçelerde bakılmaktadır.

Köpek Pansiyonlarının Bakımı

Köpek pansiyonlarında, köpekler için yapılan odaları uzman veteriner doktorlar tarafından düzenli bir şekilde köpek odaları dezenfekte edilmektedir. Ayrıca köpek pansiyonlarında görevliler ve bakıcılar tarafından köpekler devamlı gözlem altında tutulmakta ve köpekleri bir gereksinimleri olduğunda ihtiyaç duyulan sorunları itina ile giderilmektedir.

Köpek Pansiyonlarında Köpek Kayıt İşlemleri?

Köpek pansiyonlarına teslim edilen köpekler öncelikle köpeğin vücudunun her hangi bir bölümünde yara, mantar ya da tüy dökülmesi gibi sağlık sorunları var mı yok mu diye kontrol edilmektedir. Bu kontrollerden geçen köpekler daha sonra aşılarının tam yapılıp yapılmadığı ve kiloları ölçüldükten sonra isimleri ve diğer gerekli bilgilerinin yazılı olduğu formlar ile birlikte odalarına yerleştirilmektedirler. Köpek, sahibine geri teslim edilirken aynı kontrollerden geçirilmektedir. köpeğin göz ve kulak temizlikleri yapılır, ihtiyaç dahilinde tırnakları kesilir ve köpek ilk alındığı gibi sahibine geri teslim edilmektedir.

Köpek pansiyonuna verilen köpekler için pansiyon bakıcılarına köpeğin kendi evinde kullanmış olduğu ilaç, vitamin ya da besin takviyeleri bakıcılara söylenip köpek bakıcıya teslim edilir. Bu sayede köpekleriniz kendi evinde bakıldığı gibi pansiyonda da bakılır iken ihtiyaçları ve zorunlu olarak almış olduğu besi takviyelerinden uzak kalmamaktadırlar. Köpekler, köpek pansiyonuna teslim edilirken, sahibine ve köpeğine ait bilgilerin yazılı olan detaylı bir belge hazırlanılarak köpeğin tüm ihtiyaçları eksiksiz yerine getirmektedir.

Köpek pansiyonların da 3 tür pansiyon çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

 

  • Küçük ırk köpekleriniz ve kedileriniz için ev pansiyonu
  • Bütün cinsler için kısa süreli pansiyon
  • Bütün köpekler için uzun süreli pansiyon

Köpek pansiyonu bakıcılarına bildirmeniz takdirin de köpeğiniz pansiyon görevlileri tarafından ücrete tabi olarak tıraş, özel temizleme ve rötuş işlemleri köpeğinize uygulanmaktadır.

Köpek Pansiyonlarına Ulaşım Nasıldır?

Köpek pansiyonlarına teslim edeceğiniz köpeklerinizi kendiniz teslim edebilir ayrıca köpek pansiyonlarının kendi servis hizmetlerinden de ücrete tabi ya da ücretsiz olarak köpeklerinizi evinizden bizzat gelip teslim alabilmektedirler. Aynı şekilde köpekler sahiplerine teslim edilirken de aynı ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Köpek Pansiyonunda Barındırılacak Köpeklerin Aşı Durumları Nasıl Olmalıdır?

Köpek pansiyonuna teslim edilecek köpeklerin aşılarının tam olması hem köpeğin kendi sağlığı için, hem de köpek pansiyonunda teslim edilen diğer köpeklerin sağlıklarının kötü şekilde etkilememesi için bazı aşıların yapılması gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir;

Köpek pansiyonuna bırakılan her köpeğin kesinlikle yanında aşı karnesinin de bulunması gerekmektedir.

1 Yaşını aşmamış köpeklerde Bronchine, Corona ve Karma aşılarının 2 dozunun ve Kuduz aşısının yapılarak pansiyona öyle teslim edilmesi gerekmektedir.

1 Yaşına gelmiş ve aşmış olan köpeklerinde Corona, Bronchine, Karma ve Kuduz gibi aşılarının senelik olarak yapılmış olması lazımdır.

Aynı şekilde köpek sahiplerinin kendi sağlıkları için iç ve dış parazit aşılarının mutlaka düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Bu yazı 389 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.