köpek eğitimi

Tuzla Köpek Pansiyonu Nerededir

Paylaş
 

Köpek bakan her insanın, köpeklerinden ayrı kalmak mecburiyetin de kaldıklarında köpeklerini bırakacak güvenli bir pansiyona mecbur kalmaktadırlar. Köpeklerini geri almaya geldiklerinde köpeklerini pansiyona bıraktıkları şekilde huzurlu, neşeli, mutlu sağlıkları bozulmamış olarak geri almayı istemektedirler. Köpeklerin kendilerini ev ortamında hissetmelerini, devamlı yemiş oldukları gıdaları yiyerek sindirim sistemlerini bozmadan, mutlu ve neşeli bir ev ortamı yaratılarak köpek sahiplerinin de gözü arkada kalmadan köpeklerinizi teslim edebileceğiniz köpek pansiyonları 7 gün boyunca hizmet vermektedir.

Köpek Pansiyonlarının Fiziki Koşulları Nasıldır?

Köpek pansiyonları ortalama 50 – 60 köpek kapasiteli kenneleri ise 4 ya da 6 metre karelik odalardan oluşmaktadır. Ev ortamın da yaşayan köpekler için kapalı ve ortalama oda sıcaklığında kenneller de barındırılmaktadır. Bahçeli bir alanda beslenen köpekler içinde üstü açık gezinebilecekleri alanlardan oluşmaktadır.

Köpek Pansiyonlarının Bakımı Nasıldır?

Köpek pansiyonlarında kenneller uzman veteriner doktarlarıtarafıdanhergündezenfekte edilmektedir. Buna ek olarak köpek pansiyonlarında bakıcılar ve görevliler tarafından köpekler gözlemlenmekte ve köpeğin herhangi bir şeye ihtiyacı olduğunda müdahale edilmektedir.

Köpek Pansiyonlarında Köpek Giriş İşlemleri Nelerdir?

Köpek pansiyonlarına getirilen köpekler ilk olarak vücudunun her hangi bir yerinde yara, mantar ya da tüy dökülmesi gibi sağlık sorunu olup olmadığına bakılmaktadır. Daha sonra köpeklerin aşı kontrolü ve kilolarının ölçülmesinden sonra isimleri ve diğer gerek bilgilerinin yazılı olduğu kartonlar ile birlikte kennellarınagötürlürler. Köpek sahibine teslim edilirken de aynı kontroller yapılarak, köpeğin göz ve kulak temizliği yapılıp, tırnakları kesilir ve bu şekilde sahibine geri iade edilmektedir.

Köpekler teslim ediler iken ponsiyon görevlilerine evde kullanılan ilaç, vitamin ya da gıda takviyeleri teslim edilir. Bu şekilde köpekleriniz evde olduğu şekilde burdada ihtiyaçları eksiksiz olarak yerine getirilmektedir. Köpeklerinizi sizden teslim alırken, size ve köpeğinize ait bilgilerin olduğu detaylı bir form doldurularak köpeğinizin her türlü ihtiyacının doğru şekil ve şartlarda görülmesi sağlanır.

Köpek pansiyonların da 3 Kategori bulunmaktadır bunlar;

– Küçük cins köpekleriniz ve kedileriniz için ev pansiyonu

– Bütün cinsler için kısa süreli pansiyon

– Bütün cinsin için uzun süreli pansiyon

Köpeklerinize istekleriniz doğrultusunda pansiyon görevlileri tarafından ücretli olarak traş, özel olarak yıkama ve rötuş işlemleri yapılmaktadır.

Köpek Pansiyonlarına Ulaşım Hizmetleri

Köpek pansiyonlarına köpeklerinizi istediğiniz takdirde kendiniz bırakabildiğiniz gibi köpek pansiyonlarının sunmuş olduğu ücretli ya da ücretsiz servisleri sayesinde köpeklerinizi evinizden alabilmektedir. Aynı şekilde köpeklerinizi iade ederken de aynı olanaklardan yararlanmanızı sağlamaktadır.

Köpek Pansiyonunda Barındırılacak Köpeklerin Aşıları Nasıl Olmalıdır?

Köpeğinizin aşılarının tam olması hem köpeğinizin, hem de köpek pansiyonunda konaklayan diğer köpeklerin sağlığının bozulmaması adına bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

– Köpeğin köpek pansiyonuna bırakılırken mutlaka yanında aşı karnesinin olması gerekmektedir.

– 1 Yaşına kadar olan köpeklerde Corona, Bronchine ve Karma aşılarının 2 dozunun ve Kuduz aşısının yapılarak pansiyona getirilmesi gerekmektedir.

– 1 Yaşın üzerinde olan köpeklerinde Corona, Bronchine, Karma ve Kuduz gibi aşılarının yıllık tekrarlarının düzenli olarak yapılmış olmalıdır.

– Aynı zamanda köpek sahipleri içinde mühim olan iç ve dış parazit aşılarının düzenli bir şekilde yapılıyor olması gereklidir.

– Başka önemli bir konu ise köpeğinizin her hangi bir bulaşıcı Deri Hastalığı ( Mantar, Uyuz gibi ) rahatsızlıkları bulunan köpeklerinizin pansiyon da kalma ihtiyacı durumunda, kullanılan ilaçların özel olarak belirtilmesi gerekmektedir. Bu şeklide hem kendi köpeğinizin sağlığı hemde pansiyonda kalan diğer köpeklerin sağlığı korunmaktadır.

Tuzla Köpek Pansiyonu nerdedir, ülkemizin bir çok yerinde köpek pansiyonları bulunmaktadır. Önemli olan profesyonel bir kadroya sahip köpek pansiyonlarının seçilmesidir.

Bu yazı 244 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.