köpek eğitimi

Tarabya Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpek sahibi olan kişilerin çok fazla sorumlulukları bulunur. Köpek sahiplenmeden evvel; yeterince sorumluluk sahibi olunup olunmadığı, bakımı ve ihtiyaçları için bütçenin yeterli olup olmadığı, kalacağı yerin uygun olup olmadığı ile ilgili durum sağlandıktan sonra, evcil hayvan edinmek daha doğru olur. Köpek bakımı çok ciddi bir meseledir ve köpeğin bakımsız ya da ilgisiz kalması, istenmeyen sorunların oluşmasına sebep olur. Köpekler zevk ya da bir anlık heves için sahiplenilecek canlılar değillerdir. Köpek sahipleri; köpeklerinin beslenmesi, sağlık kontrolleri, temizlenmesi ve bakımı hususunda, köpeklerine gereken önemi gösterirler. Köpek alındıktan hemen sonra; veteriner hekim tarafından, sağlık kontrolünden geçer. Buradaki en önemli konu, aşılarını eksiksiz yaptırmak ve de rutin sağlık kontrollerini sağlamak olur. Ruhsal halinde ya da fiziksel durumunda değişiklik görülen her köpek, veteriner hekime danışılmalıdır. Sağlık kontrollerinin haricinde; köpeğin rahatı için evde ya da beslenilecek yerde, düzenlemeler yapılır. Köpekler yerlerini sevmezlerse, mutsuz olurlar.

Köpeklerde Beslenme Düzeni

Köpeklerde beslenme alışkanlığı kazanma aşaması, epey zorlu bir süreçtir. Uygun olan mamayı bulana kadar, çok fazla uğraşmak gerekir. Bazı kullanılan ve önerilen mamaların, başka bir köpekte alerjik, psikolojik ya da fizyolojik etkileri olma ihtimali vardır. Köpekler için etsel ürünlerin daha fazla kullanıldığı ve glisemik ürünlerin olmadığı mamaları tercih etmek yerinde olur. Kanserojen ve kimyasal maddeler içeren ürünler, köpeklerin sağlığını tehlikeye sokarlar. Bu yüzden, bu tarz ürünlerden sakınmak gerekir. GDO, renklendirici, yapay tatlandırıcı ve katkı maddeleri içeren kalitesiz ve sağlıksız ürünler, köpeklere kesinlikle verilmez. Köpeklerdeki kilo problemleri ya da obezite sorunları ile alakalı, tahılsız ya da tahıl miktarı düşük mamaların tercih edilmesi gerekir.

Köpeklerde Hijyenin Önemi

Köpeğin temizliği oldukça önemli bir husustur. Aşırı bir kirlenme durumu olmadıkça, suyla yıkamak yeterlidir. Tüylerin fırçalanması, pire ve bit oluşumunun da önüne geçer. Kuyruğundan başlanmak suretiyle, başına doğru ıslatarak sabunla yıkanır. Gözlerine ve kulaklarına sabun kaçırmamak gerekir. Tırnak bakımına da özen gösterilmesi önemlidir. Tırnakların kesiminde, derileri zarar görmemelidir. Kulak temizliği ise, mavi ispirto ile yapılır.

Köpeklerde Eğitim Alınmasının Gerekliliği

Köpeklerin eğitimi; ilk başta sahibinin davranışlarına ve karakterine göre değişim göstereceği gibi, köpeğin ırkına ya da yaşına göre de değişimler göstermesi mümkündür. Köpeklerde davranış bozuklukları yaşanmaması için; rol modeli olarak ele aldığı sahibinin, köpeğe ve etrafına yaptığı davranışlara dikkat etmesi gerekir. Yapılan her hatalı yaklaşım, köpek tarafından doğru diye algılanabilir. Bilinçli ve kaliteli bir eğitim için, köpek eğitimi konusunda tecrübeli kişilerden destek almak gerekir. Köpek sahibi olan kişilerde; evden ayrılma ya da bir yerlere gitme gibi zorunlu haller yaşandığı anda, köpeklerini yanına götürmelerinin imkansız olduğu haller bulunur. Bu durumlarda; köpeklerini teslim etmek, çok üzücü bir hale dönüşür. Köpek sahipleri; köpeklerini bırakacak yer konusunda, güven sıkıntısı yaşayabilir ya da tam olarak içinin rahat etmediği durumlarla karşılaşabilir. Evden uzakta kalınacağı iş seyahatleri, tatiller ya da geziler olduğunda, köpek sahipleri huzurlarının bozulmasını istemezler. Bu rahatlığın sağlanması açısından, köpek pansiyonları faal bir şekilde hizmet sağlarlar. Köpeklerin yaşadığı ev ya da bahçe ortamını, bakım ya da hijyen koşullarını; hiç aratmayacak şekilde sağlamaya çalışan köpek pansiyonları, kaliteli bir hizmet anlayışı sergilemeye yönelik çalışmalara özen gösterirler. Tarabya Köpek Pansiyonu; köpeklerin sağlık, beslenme, gezinme ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren bir köpek otelidir. Ayrıca; herhangi bir sağlık sorunu ve yapılması gereken bir detay olduğu durumlarda, pansiyona önceden bilgi vermek şarttır.

 

Bu yazı 238 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.