köpek eğitimi

Beşiktaş Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Beşiktaş köpek pansiyonu gibi köpek bakımlarının ve eğitimlerinin verildiği yerler köpeklerin geliş mi açısından oldukça verimli olmaktadır. Bu gibi köpek eğitiminin ve bakımının yapıldığı yerlerin en büyük ortak özelliklerinden biri köpeklere kendilerini adamış olmalarıdır. Köpekler için işinin hakkını veren pansiyonlar bu işin uzman ekipleri tarafından oluşturulmaktadır. Köpek pansiyonu geçmiş tarihlerde rastlanılan barınaklardan oldukça farklıdır. Barınaklar genellikle köpeklerim hapsedildiği ve sadece yiyecek ve dezenfekte gibi bakımlarının yapıldığı yerlerdir. Köpek pansiyonları ise köpeklerinizin beslenme ve temizlik bakımlarının yanı sıra köpeklerinizin buralarda kaliteli vakit geçirmesini de amaçlamıştır. Bu yüzden köpek barınakları ve köpek pansiyonları arasında ciddi farklar bulunmaktadır.

Köpek pansiyonu yalnızca köpeğinizin zorunlu olarak kaldığı ve beslenmelerinin yapıldığı, gece olunca kafeslere alındığı bir ortam değildir. Köpek pansiyonları genellikle geniş alanların olduğu köpeklerin buralarda aktivite ve egzersiz yapabildiği, uzmanlar tarafından sağlık kontrollerinin yapıldığı, bakıcıların köpeklerinizin beslenme ve temizlikleriyle yakından ilgilendiği bir kuruluştur. Köpek pansiyonlarında köpekleriniz için günün belirli saatlerinde köpeklerinizin yaşına göre uygun besinler verilir. Bunun yanı sıra köpekleriniz kaldıkları yerler de son derece önemlidir köpek pansiyonlarında. Bunun için gereken titizliği gösteren, temizlik konusunda başarıları olan sertifika ile ödüllendirilen kuruluşları tercih etmenizde yarar vardır.

Bir köpek pansiyonunda dikkat edeceğiniz ilk şey bu pansiyonların çalışması için gerekli izin belgelerinin olup olmamasıdır. Bu belgeler son derece önemlidir. Çünkü yanlış ellerde olan köpeklerinizi tehlikeli durumlar bekleyebilir. Bu işi sırf ticaret amaçlı yapan yerlerden kaçınmanız gerekir. Köpekleri ticari canlılar olarak gören insanlar onlara gereken sevgiyi göstermezler. Köpekleri içtenlikle sevmeyen kişiler onların ne bakımları ile doğru düzgün ilgilenebilir ne de eğitimlerine yardımcı olabilir.

Beşiktaş Köpek Pansiyonu Hakkında

Köpeğinizi daha önce hiç köpek pansiyonuna emanet etmediyseniz endişe yaşamanız normaldir. Özellikle köpeğini çok seven bireyler onlardan ayrılmak istemezler. Bazı endişeli köpek severler köpekleri yanında olmayınca endişeye kapılabilir, onlara nasıl davranıldığı hakkında olumsuz düşünceler içine girebilir. Bu durum her köpek severin yaşadığı durumlardan biridir. Bu gibi endişelerden kurtulmak için köpeğinizi emanet edeceğiniz köpek pansiyonlarını yakından görmeniz, bakıcılarla, pansiyon müdürleriyle, eğitmenlerle konuşmanız, bu pansiyonlar hakkında bilgi almanız gerekir. Bu sizin en doğal hakkınız olduğu için bu duruma itiraz eden kuruluşlarla hemen itibarınızı kesmeli ve köpeğinizi emanet etmemelisiniz. İnternet üzerinde arama yapılırken öncelikle resmi bir site olup olmadığına dikkat edin. Var ise yorumları okuyun daha önce köpeğini emanet eden kişilerle iletişime geçin ve bilgi edinin. Bazı kişiler bu yolu fırsat bilerek köpekleri çalma amacı taşımaktadırlar. Köpeklerinizi evinizden kendilerinin alacağını vaat eden bu kişiler sizi ne yazık ki kandırabilmektedir. Bu gibi durumlarda köpeğinizi pansiyona bizzat kendiniz bırakmalı ya da pansiyona kadar evinize gelen bu kişilerle gitmeniz gerekir.

Beşiktaş Köpek Pansiyonu

Köpekleriniz bu işin hakkını veren pansiyonlardan büyük bir keyifle ayrılırlar. Köpekler burada adeta bir tatil yaşayarak evlerine geri dönerler. Bu gibi yerlerde köpeğinizin sağlığı, temizliği, eğitimi ile yakından ilgili kişiler vardır. Köpekleri gerçekten seven bu kişiler onlarla yakından ilgilenmekten rahatsızlık duymazlar. Doğru bir eğitmen köpeğinizin daha uyumlu davranmasını rehber olur. Köpekler için eğitim öğrenmelerini kolaylaştıran bir süreçtir aslında. Her doğru eğitim yeni bir şey öğretir köpeklerinize. Köpek eğitiminde öncelikle temel itaat eğitimi verilir. Bu tıpkı okula yeni başlayan bir çocuğa harfleri öğretmek gibidir. Harfleri öğrenen çocuk yazmayı ve okumayı da öğrenir zamanla. Bu bakımdan temel itaat eğitimi öğrenen bir köpek ileri eğitimleri de öğrenir.

Bu yazı 621 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.