köpek eğitimi

Şile Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpek yetiştirmek insanların en yaygın olarak edindikleri hobiler arasında yer alıyor. Ancak her köpeği yetiştirmek sanıldığından oldukça zordur. Köpek sahibi olmanın beraberinde getirdiği yüzlerce sorumluluk var. Örneğin tüm seyahatlerde onu evde yalnız bırakmamak, beslenmesine dikkat etmek, aşılarını zamanında yaptırmak, onlarla oyun oynamak bu sorumluluklardan bazıları. Ancak yoğun olarak seyahat eden insanların en büyük sorunu evdeki köpeklerini yalnız bırakamamak oluyor. Onlar her ne kadar akıllı hayvanlarda olsalar kendilerine yemek bulmada zorluk yaşayabilir ve tuvalet konusunda her zamanki alışkanlıklarını yerine getirmekte zorlanabilirler.

Aynı zamanda evde yalnız kaldıklarında yoğun bir psikolojik bunalım yaşayabiliyorlar. Köpek beslemenin yanında getirdiği sorumlulukları göze alabilen insanların bu konulara büyük bir önem vermesi gerekiyor. Şile köpek pansiyonu bu konuda sizlere bu konuda büyük bir destek veriyor. Özellikle de sürekli olarak seyahat eden insanların köpekleri ile ilgilenecek kimseyi bulamıyor olmalarına kesin bir çözüm üretiyorlar. İstediğiniz süre boyunca köpeklerinizle çok yakından ilgilenen çalışanlar sayesinde köpekler hiçbir ortamda yabancılık çekmiyorlar.

Köpek Pansiyonlarının Verdiği Hizmetler Neler?

Köpek pansiyonları hizmet konusunda köpek sahiplerine oldukça geniş çapta bir hizmet veriyor. Köpek pansiyonlarında verilen hizmetler köpeklerin türlerine ve aldıkları eğitimlere göre değişiyor. Verilen mama, tuvalet saatleri, yapılması gereken aşılar, oyun saatleri gibi konularda pansiyon çalışanları belli bir program uyguluyorlar. Şile köpek pansiyonu her anlamda köpeklerinizin sizin yokluğunuzda iyi vakit geçirmeleri sağlanıyor. Bakım konusunda belirli periyotlarda tüy ve tırnak bakımı da yapılıyor.

Bu nedenle köpek pansiyonları sizin yokluğunuzda ev hayvanlarınız ile en iyi şekilde ilgilenen kurumlar olduğu söylenebilir. Geceler aynı ortamda farklı uyuma alanlarında bir arada kalıyorlar. Her köpek için belli büyüklükte tel ile kapatılmış olan ortamlarda geceyi geçirmeleri sağlanıyor. Herhangi bir şekilde sıkılmaları ya da bunalıma girmeleri mümkün olmuyor. Diğer köpeklerle de zamanla kaynaştıkları için onlara eğlenceli bir ortam sunulmuş oluyor. Pansiyon ortamında veteriner ve usta eğitimciler hizmet veriyor. Belli günlerde banyo ve bakım uygulandığı için bu tarz konularda yardımcı elemanlar hizmet veriyor.

Köpekler İçin En İyi Ortamlar Nereler?

Şile köpek pansiyonu özellikle de sıklıkla seyahat eden insanların köpeklerine bakım hizmeti veriyor. Evde uzun süre tek kalamayan köpeklerin bunalım ya da mutsuz zamanlar ve terk edilmişlik hissi yaşamaması için son derece iyi hizmetler sunuluyor. Normal bir bakıcıya bıraktığınızda köpeğiniz yeteri kadar ilgi görmeyebilir ve yine sizlerin yokluğunu arayabilir. Sadece bir köpek bakıcı köpeğiniz belli saatlerde dışarıya tuvalet ihtiyacına götürecek ve yemeğini verecektir. Ancak köpek pansiyonları bu konuda çok daha detaylı hizmet veriyor. Herhangi bir rahatsızlanma durumuna karşılık veteriner kontrolü ihmal edilmiyor. Bu konuda çok titiz çalışan pansiyon yetkilileri köpeklerin sağlık durumlarından bakımlarına kadar her konu ile yakından ilgileniyorlar. Oyun saatlerinde köpekler ile oyunlar oynayan çalışanlar kazanılmamış becerileri de köpeklerinize kazandırmaya çalışarak daha sosyal hayvanlar haline gelmelerine yardımcı oluyorlar.

İyi Köpek Pansiyonu Nasıl Olur?

Köpeklerinizi belli bir süre için de olsa köpek pansiyonuna bırakmayı düşünüyorsanız ortamın hijyeni ve veteriner kontrolünün olmasına özen göstermelisiniz. Daha önce pansiyonlardan hizmet alan köpek sahiplerinden de konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ancak bir köpek pansiyonun kuruluş yeri, hizmet veren personelin titizliği, mama kalitesi, oyun saatlerinin olup olmadığı gibi konulara önem verilmesi gerekiyor. Köpek pansiyonlarının sizlere en büyük katkısı köpekleriniz herhangi bir bunalım yaşamadan sizin yokluğunuzda iyi vakit geçirmesi olarak belirtilebilir. Sizin olmadığınız zaman dilimi köpekler açısından pansiyonlar aracılığı ile çok daha kolay atlatılıyor.

 

 

Bu yazı 381 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.