köpek eğitimi

Satılık Köpekler Ankara

Paylaş
 

Ankara biliyorsunuz ki Türkiye’nin başkentidir ve aynı zamanda Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olarak tanınmaktadır. Burada o kadar çok köpekler var ki, hem evcil hayvanlar olarak yaşayan köpekler var, hemde maalesef daha sokaklarda yaşayan birçok köpekler bulunmaktadır. Evcil hayvanlar olarak duran köpeklerde her gün birkaç tanesi petshoplarda veya köpek çiftliklerinde satılıyorlar. Satılık köpekler Ankara için çok büyük bir piyasa değil, çünkü herkes her gün bir tane köpek almıyor. Aksine her gün sokaktaki köpeklerin sayısı çoğalıyor. Elbette evinde bakamayanlar çok olabiliyor, fakat köpek sahibi olmakta önemli olan, onlara bakabilecekseniz sahip olmanız gerekiyor. Eğer aldıktan iki gün sonra sokağa bırakacaksanız veya veterinere yeni bir ev bulması için bırakacaksanız, hiç almamanız gerekiyor. Sonuçta onlarda canlılar ve sıcak bir yuva istiyorlar, fakat köpeği alan kişi, hem alıp hemde tekrardan yuvasız bırakırsa resmen hayvanın hayatı ile oynamış oluyor.

İnternetten birçok satılık köpekler Ankara diye ilanlar bulabilirsiniz. Birçok kişi kendi köpeğini satıyor veya köpek yavrularını satıyor. Köpek yavruları genellikle satılabiliyor veya bedavaya bile dağıtılabiliyor. Bu tür durumlarda köpeği alacak olan kişi, aşısından tutun ki bütün sağlık işlemlerini hallediyor ve bakımlarını üstlendiği için, köpek bedavaya verilmiş oluyor. Köpek için para sorun değil, sonuçta onlar her zaman satılıp satılmadıklarını bilemiyorlar, fakat onlar için önemli olan sahiplerinin onlara nasıl baktığıdır. Onlara sevgi gösterebiliyor mu ya da aldıktan sonra hiç mi umursamıyor. Bunların hepsi çok önemlidir, çünkü sonuçta köpekler duygusal hayvanlardır ve sevgiye muhtaç hayvanlardır. Satılık köpek diye yazılmasının ne kadar doğru olup olmadığı tartışılır, fakat her gün birçok köpekler satılıyor. Özellikle yurtdışında günlük onlarca köpek satılıyor. Satılan köpeklerin arasında Golden Retriever’lar oluyor, Pitbull’lar oluyor, Chihuahua, Alman Kurdu olabiliyor ve daha nice farklı cinslerde köpekler oluyor.

Satılık Köpekler Ankara

Satılık Köpekler Ankara

Ankara’da birçok petshoplar, veterinerler ve köpek çiftlikleri bulunmaktadır. Hepsinde onlarca köpekler bulunur, fakat bu köpeklerin ne zaman ev bulabilecekleri belli olmuyor. Bazen çok hızlı ev bulabilen köpekler oluyor, bazen ise günler veya haftalar sonra ancak ev bulabiliyorlar ya da en kötüsü bulamıyorlar ve evleri petshoplar, veterinerler veya köpek çiftlikleri olarak kalıyor. Satılık köpekler Ankara için gerçekten çok zor, çünkü Ankara memur ve öğrenci kenti olduğundan herkes köpek almıyor. Elbette köpek sahibi olan evler var, fakat evlerin çoğu daire olduğu için, herkes istediği gibi köpek sahibi olamıyor. Birçok köpek sahibi olmak isteyenler oluyor, fakat evler müsait olmayınca yine alamıyorlar. Sadece veterinerlere veya petshoplara giderek kendilerini avutabiliyorlar. Bazıları ise bir köpek alabilmek için evini bile değiştirebiliyor.

Bu tür durumlar çok nadir olan bir şeydir. Herkes bir tane köpek için ev değiştirmez. Öyle bir köpek sevgisi olması gerekiyor ki, bir tane köpek için kendi evini ve düzenini değiştirebilsin. Ankara’da artık eskisi kadar bahçeli veya müstakil evler bulunmamaktadır. Aksine herkes sitelerde dairelerde kalıyor. Satılık köpekler Ankara ilan sayfalarına baktığınızda bir ay önce gördüğünüz köpekleri yine görme ihtimaliniz çok yüksek, çünkü gerçekten köpek satın alacak kimse olmuyor. İsteseler bile alamayanlar zaten çok oluyor. Köpek beslemek kolay değil ve köpek sahibi olduğunuzda yaşam düzeniniz ister istemez değişiyor. Sadece köpek için değil, evde hangi hayvanı beslemek isterseniz isteyin, mutlaka düzeniniz değişiyor ve bu düzene hayvanın değil, sizin alışmanız gerekiyor. Sonuçta hayvan zaten yeni bir eve alışacak ama siz hepten yeni bir düzene alışmak zorunda kalıyorsunuz.

Merhaba sibirya kurdu fiyat lariniz nedir

Bu yazı 1257 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.