köpek eğitimi

Yeniköy Köpek Pansiyonu Fiyatı

Paylaş
 

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı, yüksek ve modern binaları ile dikkat çeken, yoğun nüfuslu semtlerinden biridir. Pek çok iş merkezine ve yalılara ev sahipliği yapar. Coğrafi konumunun denize yakın oluşu insanların ilgisini çekmesinde etkili olmuştur. Yüksek yamaçlarında bulunan gecekondular, sahil kenarında bulunan site, yalı ve villalar ile toplumsal çeşitlilik yaşayan yerlerden biridir. Yerleşimdeki bu yoğunluk ve farklılık yeşil alanları kısıtlayan bir faktör olmuştur. Villa, yalı gibi yerlerde yaşayan yüksek zümre insanlar için hayvan beslemek bulunan özel bahçelerinde çok daha konforlu ve zevkli olmuştur.

Fakat dairelerde yaşayan diğer kesim için hayvan beslemek ev ortamında veya küçük bahçelerde çok daha zor ve hayvanlar için de sıkıcı bir yaşam tarzı olmaya başlamıştır. Semt içinde de bulunan pek çok köpek özgürce dolaşıp oyun oynayabileceği ortamların eksikliğini yaşıyor. Bu durumlara çözüm olması için semtte köpek pansiyonları kurulmuştur. Her insanın rahatlıkla köpeklerini emanet edebilecekleri ve köpekler için de rahat bir yaşam alanı olan bu kurumlar faaliyetlerine devam ediyor. Yeniköy köpek pansiyonu fiyatı ile de her ailenin bütçesine uyum sağlıyor. İster gece konaklamalı hizmetten yararlanmak ister de gün içindeki oyun, aktivite, eğitim gibi hizmetlerden yararlanmak köpek sahipleri için yardımcı programlardır.

Yeniköy Köpek Pansiyonu Hizmetleri

Köpek bakımı sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Özellikle emek ve sabır isteyen bir iştir. Ve köpek bakımının hayvan sever, işini eğlenerek yapacak kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Bu konuda Yeniköy köpek pansiyonu da hassas davranarak çalışan personellerini itina ile seçiyor. Köpeklerin sadece günlük ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında ilgilenilmesi, sevgi gösterilmesi ve oyunlar oynatılması da çok önemlidir. Bunlar köpeğin sahibinde uzakta oluşunu bastıracak ve insanlarla iletişimini güçlendirecektir.

Köpeklerini her yere emanet etmekten çekinen kişiler için Yeniköy köpek pansiyonu güvenilir hizmeti ile insanların yanında. Köpeklere sahipleri kadar ilgi ve alaka göstererek günlük alıştıkları düzene uyum sağlayarak köpeklere ikinci ev hissi yaşatma amacında hizmet veriyor.

Semt içindeki yoğunluktan ve bunun üstüne gelen iş yoğunluğundan bunalan kişiler köpekleri ile yeteri zaman geçiremiyor. Bu durumda köpekler de yalnız kalacak içine kapanık veya saldırgan kişiliklere bürünebiliyor. Psikolojilerinin bozulmasına fırsat vermeden köpek sahiplerinin can dostları için de en iyisini düşünmeleri önemlidir. İşte çalışan kişiler için gün içinde birkaç saatliğine bırakabilecekleri hizmetler yer alırken, şehir dışına çıkması gereken köpek sahipleri için konaklama hizmetinden de yararlanabilirler. Pansiyon içinde yer alan açık hava oyun alanlarında yeşilin tamamen ön planda olduğu doğal ortamlar oluşturulmaya çalışmıştır. Köpeklerin ev içinde sıkışıp kalmasının yanı sıra bu geniş ve özgür alanlarda istediği gibi vakit geçirerek oyunlar oynaması sağlanıyor. Aynı zamanda köpeklerin kaldıkları süreçte diğer köpek konuklar ile arkadaşlık kurmaları gelişim için önemli bir etkendir.

Özgür alanların yanı sıra konaklayacak köpekler için hazırlanan ve ev ortamını andıran köpek odaları bulunuyor. Böylece köpekler yabancılık çekmeyerek rahat yataklarda rahat bir uyku uyuyacaklardır. Bahçe ortamına veya açık havada yaşamaya alışan köpekleri içinde bahçe içinde açık hava alanlar mevcuttur. Her köpeğin alıştığı düzene göre kalacakları yer ve diğer hizmetler oluşturulur.

Köpeklerin sık sık sağlık kontrolleri tekrarlanır. Ve sağlıklarını kontrol altına almak için köpeklerin yaşam alanlarının hijyenine dikkat edilir. Bu konuda çalışan personeller titiz davranarak köpek odalarını ve ortak alanları temiz tutarlar. Gün içinde farklı cin köpeklerin veya saldırgan karakterde olan köpeklerin bir arada bulundurulmamasına dikkat edilir. Herhangi bir yaralanma durumu yaşamamak için bu cinsler için farklı beslenme veya oyun saatleri düzenlenir. Beslenme saatlerinde genellikle aynı cins köpekler belli alanda tutulur. Ve her köpeğin alıştığı çeşit mama verilerek düzenin bozulmamasına dikkat edilir.

Köpeklerin konaklayacakları süre içinde sahiplerinin talep etmesi durumunda bazı eğitim dersleri verilir. Eğitimler için öncelikler köpeğin analizi yapılır. Eğitim alacak köpeğin programının oluşabilmesi için eğitmen tarafından yaşı, ırkı, vücut tipi, psikolojisi belirlenir. Bu doğrultularda doğru yöntemler tespit edilerek derslere başlanır.

Ciddi ve bulaşıcı rahatsızlığı olan veya aşısı eksik olan köpekler Yeniköy köpek pansiyonuna kabul edilmez. Köpek sahibinin ek ücret ile veteriner tarafından aşısının yaptırılması şartı ile giriş işlemlerine başlanır. Bunun dışında herhangi bir operasyon veya aşı, ilaç gibi tedaviler için uzman veteriner ile görüşmek de mümkündür. Belli süre gözetim altında kalması gereken köpekler de pansiyon tarafından ağırlanır.

Köpek pansiyonlarını tanımanın ve hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmanın en kolay ve doğru yolu pansiyona gidip bizzat ortamı görmektir. Köpek ile birlikte pansiyon ziyaretinde köpeğin de ortamı sevip sevemeyeceği kolayca anlaşılabilir. Aynı zamanda çalışan personellerin köpeğe yaklaşımı veya diğer köpeklere karşı ilgileri ve sevgileri ölçülebilir. Bunun sonucunda rezervasyon yaptırılabilir. Köpek sahibinin kafası rahat ve gözü arkada kalmayacak şekilde pansiyona köpeklerini bırakıp onlardan ayrılmaları için gereken hizmetler tüm güvenilirlik ile yapılır.

Yeniköy Köpek Pansiyonu Konaklama Ücretleri

Köpek pansiyonlarının konaklama ücretleri pansiyon müşteri kapasitesine, çalışanların profesyonelliğine ve pansiyonun tasarım anlayışına göre değişiklik gösteren bir etmendir. Yeniköy köpek pansiyonunda da her kesim insan topluluğu yaşamını sürdürüyor. Bunun için pansiyon fiyatlar arasında konaklama ücretleri değişkenlik gösteriyor. Günlük 50 TL civarında orta düzey pansiyonlar kaliteli hizmetleri ile insanlarla buluşurken, tasarımıyla daha çok dikkat çeken ve daha fazla köpek ağırlama kapasitesi bulunan pansiyonların günlük konaklama fiyatları da 80-90 TL civarında değişiyor. Bu fiyatlara genel olarak konaklama, beslenme, gezdirilme, sağlık kontrolleri, oyun-aktivite gibi hizmetler dahildir. Bunun dışında Yeniköy pansiyonlarından ek bakım hizmetleri, sağlık hizmetleri veya eğitmenler tarafından verilen eğitim derslerinden almak da mümkündür. Köpeğin durumuna ve bütçeye uygun olarak fiyatlar konusunda pansiyonlar ile iletişime geçmek daha doğru olacaktır. Ayrıca uzun süre pansiyondan yararlanan vip müşterilere fiyatlar konusunda da yardımcı olunuyor.

 

 

Bu yazı 439 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Geyvan dedi ki:

    kopegim Sam’i 4-5 ayligina yurt disina gidicegimden dolayi otele birakmak istiyorum.
    bakim fiyati gunluk aylik ne kadar olur.
    Kopegim 15 yasinada 2003 dogumlu golden retriver.

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.