köpek eğitimi

Köpek Oteli Bakırköy

Paylaş
 

Günümüzde hayvan sahiplenmek ve beslemek artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Evin neşesi haline gelen evcil hayvanlar günün stresini atmamıza yardımcı olması ile beraber aynı zamanda bireyi sorumluluk sahibi olmasında da yardımcı olmaktadır. Bununla beraber hayvan sahibi olmak birçok yönden kişinin ruh sağlığını iyileştirmekte kişiyi rahatlatmaktadır. Aynı zamanda çok sıkı bağ kurduğumuz hayvanlar ile belirli bir noktadan sonra hemen hemen bir evlat ilişkisi kurmaktayız. Bu hayvanlara en iyi olarak örnek gösterebileceğimiz tür köpeklerdir. Köpekler uzun süredir insanoğluna hizmet verip işlerinde yardımcı olmaktadır. Ülkemizde ki birçok araştırma şirketinin ve kuruluşlarının yaptığı anketler, araştırmalar ve benzeri çalışmalar sonucu elde ettiği verilere göre hayvan sahiplenmeyi düşünen veya evinde hayvan bakan kişilerin çoğunun ilk sırasında köpekler yer almaktadır.

İnsanlarla ilişkisi çok eski yıllara dayanan köpekler yapılan avcılık, koruma gibi birçok işte yardımcı olmuştur. Günümüze göre ele alırsak ta yine bekçilik gibi işlerde kullanılan köpekler aynı zamanda insanlara yol arkadaşı, neşe kaynağı olmaktadır. İnsanların köpekleri özellikle seçmelerinden bir diğer neden ise sahip oldukları karakteristik özelliklerdir. Sadakat duygusu yüksek olan, oldukça zeki ve sevimli olan bu yaratıklar insanların evlerinin vazgeçilmezi olmakla beraber aynı zamanda onlar için yeri geldiğinde bir evlat da olmaktadır.

Köpek sahibi olmak son derece keyif verici bir iş olsa da yanında getirdiği bir o kadarda zorluk vardır. Eğer yoğun bir iş temposuna sahip aynı zamanda sürekli seyahat etmeniz gereken bir işte çalışıyorsanız veya tatile çıkmak istiyorsanız maalesef köpeğiniz sizi sıkıntıya sokabilir. Bilindiği üzere köpekler otellere ve toplu taşıma araçlarına kabul edilmemektir. Bu tip bir durumla karşılaştığınız zaman köpeklerinizi hayvanlardan hoşlanmaya insanlara ya da daha önce köpek bakma deneyimi olmayan kişilere emanet edersiniz köpekleriniz ciddi psikolojik sorunlar oluşabilir.

köpek oteli bakırköy

Köpek Oteli Bakırköy Hakkında

Evde tek bırakılması ise veterinerler ve diğer hayvan uzmanları tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bu durumlara çözüm olarak hayvan sever kişilerin yoğun çabaları ile belediyelerinde destek vermesi ile açılan köpek otelleri sevimli dostlarınıza sizin yokluğunu hissettirmeden en az sizinki kadar keyifli ve huzurlu bir tatil sunmaktadır. Bu tesislerden biri olan ve İstanbul’un çok ünlü semtlerinden olan Bakırköy’de ki “Köpek Oteli Bakırköy” verdiği kaliteli hizmet ile adından söz ettirmektedir. Sizin yokluğunuzda köpeğinizin bütün bakımlarını yapan ve onunla en az sizin kadar ilgilenen Köpek Oteli Bakırköy hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

  • Köpek Oteli Bakırköy’de köpeklerinizin tırnakları düzenli olarak kesilmekte ve kulak, göz kontrolleri uzman veterinerler tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Köpeklerinizin öncelik olarak sağlığını düşünen bu tesiste konaklama yapılacak bölgelerde her gün düzenli olarak dezenfekte yapılmakta ve hijyenik ortamlar yaratılmaktadır. Bu işlemler esnasında köpeklerinize zarar verecek hiçbir işlem gerçekleşmemektedir.
  • Köpeklerinize verilen hizmetin güvenilirliğini kanıtlamak amaçlı tesisler halka açık bir şekilde yönetilir. Dileyen kişiler belirli saatlerde gelip tesisi rahatça dolaşabilirler. Böylelikle verilen hizmetin kalitesi ve güvenilirliği halka ve siz sahiplere sunulmuş olur.
  • Aynı zamanda köpeklerinizin oyun oynamaları dahil bütün ihtiyaçları hayvan bakımında uzman ve kesinlikle hayvan sever kişiler tarafından sağlanmaktadır. Günde iki kez gezdirilmeye ve yürüyüşe çıkarılan köpekleriniz günlük egzersiz ihtiyacının bir kısmını bu aşamada gerçekleştirir. Geri kalan zamanlarda köpekleriniz diğer köpeklerle toplu bir şekilde gerçekleştirilen aktiviteler ve oyunlarda yer alır. Böylelikle köpeğiniz sosyalleşme yolunda ciddi ve güzel adımlar atar. Bu eğitimlerin faydasını ise köpeğiniz otelden ayrıldıktan sonra dış dünya diğer köpeklere karşı sergilediği uyumlu ve eğlenceli tavırla almış olursunuz.

Bu yazı 475 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.