köpek eğitimi

Esenler Köpek Oteli İstanbul

Paylaş
 

Birçok alanda kullanılan ve çok farklı ırk ve cinslere sahip olan köpekler evcil hayvan olarak da büyük bir kesim tarafından tercih ediliyor. Köpekler ırklarına ve cinslerine göre kullanıldıkları alanlar da farklılık gösteriyor. Koruma köpeği, çoban köpeği, bekçi köpeği, bomba köpeği olarak çeşitli alanlarda insanların yaşamlarını kolaylaştırmaları ve hatta hayatlarını bile kurtarmaları köpeklerin ne kadar zeki ve yetenekli hayvanlar olduklarını açıkça gösteriyor. Köpeklerin doğuştan sahip oldukları ırklarına göre farklılık gösteren akıl ve yeteneklerini maksimum düzeyde kullanabilmenin yolu, onları doğru eğitmekten geçiyor. Eğitim her ne kadar köpek sahipleri tarafından verilebilse de bir noktadan sonra uzman bir eğitmen desteğine ihtiyaç duyuluyor. Köpekler yapıları gereği insanlarla duygusal iletişim kurabilmeleri, hem köpekler hem de sahipleri arasında önemli bir bağ kurulmasına da neden oluyor. Bu bağın köpek sahiplerine getirdiği sorumluluk duygusu köpeklerinin bakımı konusunda daha titiz ve dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor. Bu sorumlulukların aksatılmadan yerine getirileceğinde emin olunduktan sonra sahiplenmek, bir köpek için yapılabilecek en doğru hareket olacaktır. Köpeklerin günlük, bakım, temizlik, beslenme, sağlık, oyun gibi ihtiyaçlarının yerine getirilmesi köpeklerin bedensel ve duygusal sağlıkları için önemli bir faktördür; fakat köpek sahiplerinin gün içinde işteyken saatlerce ya da seyahate çıkmaları gerektiğinde günlerce köpeklerinden uzaklaşmaları gerekebiliyor. Böyle durumlarda köpekleriyle en az kendi gösterdikleri ilgi, bakım ve şefkati gösterebilecek, emanet etmeleri gereken birini bulmaları da önemli. Bu amaçla köpek sahiplerinin gözlerini arkada bırakmadan köpekleriyle ilgilenecek köpek otelleri kurulmuştur.

Köpekler Otellere Güvenle Emanet Ediliyor

Köpek otelleri sahiplerinden belli sürelerde ayrı olmak zorunda kalan köpekler için ileri düzeyde bakım hizmetleri veriyor. Bu amaçla Esenler ilçesinde bulunan Esenler Köpek Oteli İstanbul da bu amaçla köpeklere ve köpek sahiplerine hizmet veriyor. Köpek sahipleri dilediklerinde köpeklerini Esenler Köpek Oteli İstanbul adresine emanet ederek, güvenle köpeklerinden ayrılabiliyorlar. Bu otellere köpeklerin güvenle emanet edilmesinin birçok nedeni var. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ruhsatlandırdığı bu oteller, veteriner hekim ve uzman eğitmenler tarafından faaliyet gösteriyor. Bunun dışında köpekler otele kabul edilmeden önce köpeklerin aşı karneleri isteniyor. Aşı karnesi kontrol edilen köpek, uzman veteriner hekim tarafından çeşitli muayenelerden geçtikten sonra uygun görülürse otele kabul ediliyor. Aşı karnesi güncel olmayan köpekler ise, sahiplerinin bilgisi dahilinde aşıları tamamlandıktan sonra otele alınıyor. Kontroller sırasında bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığı da kontrol ediliyor. Girişten önce yapılan bu kontroller, otelde kalan diğer köpeklerin sağlığı için düşünülmüş bir uygulama.

Köpek Otellerinde Verilen Hizmetler

Köpek sahipleri isterlerse günlerce emanet edebilecekleri köpeklerini, isterlerse birkaç saat için de otele getirebilirler. Günlük kreş hizmeti adıyla verilen bu hizmette yine uzman eğitmenler beslenme, bakım ve eğitimi için köpeklerle ilgileniliyor. Köpek otellerine veteriner muayenesiyle kabul edilen köpekler, kendilerine uygun odalarda kafese kapatılmadan Esenler Köpek Oteli İstanbul tarafından hassasiyetle barındırılıyor. Misafir edilen köpeklere ihtiyacı olan eğitimler uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Günlük egzersiz ihtiyaçları enerjilerini atmalarını sağlarken, uygun görüldüğü takdirde diğer köpeklerle oyun oynatılması da sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılıyor. Oyunlardan sonra günlük bakımları da yapılıyor. Köpeklerin tıraş, banyo ve bakım hizmetleri profesyonel ürünlerle yerine getiriliyor. Günlük bakım ve beslenmeleriyle yine uzmanlar ilgileniyor. 24 saat veteriner hekim gözetimi olanağı sağlayan köpek otelleri, köpeğin herhangi bir sağlık probleminde anında müdahale için de fırsat sunuyor. Diğer evcil hayvanlar için de hizmet veren köpek otelleri ve Esenler Köpek Oteli İstanbul yüksek standartlarda hizmet verirken, uygun fiyat avantajlarıyla da köpek ve evcil hayvan sahiplerinin işlerini kolaylaştırıyor.

 

 

 

Bu yazı 472 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.