köpek eğitimi

Kâğıthane Köpek Oteli İstanbul

Paylaş
 

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve kalabalığı ile bilinen Üsküdar semtinde yer alan bir coğrafyadır Kağıthane. Yükseltileri ile bilinen ve halkı, ortamı ile şirin bir yerleşim merkezidir. Osmanlı zamanında kalan lale kültürünün ön planda olduğu şahane doğasıyla birlikte yeşil alanlara özen gösterilen bir yerdir. Güzel doğasının yanı sıra semtte pek çok eğlence alanı ve turistler için fazlaca pansiyon ve oteller mevcuttur. Semtte bulunan oteller sadece insanlara değil, aksine köpeklere de hizmet veriyor.

Genel olarak çalışan halka sahip olan Kağıthane’de yoğun tempodaki insanların köpeklerini güvenilir ellere emanet edebilecekleri en iyi kurumlardır. İnsanların tatile gitmek isterken veya acil bir iş nedeniyle şehir dışına, yurt dışına çıkmak zorunda kaldıkları zaman köpeklerini bırakabilecekleri, kaliteli hizmetiyle pek çok insan tarafından sevilen kurumlardan biri de Kağıthane köpek otelidir. Kağıthane de fazlaca bulunan sokak köpekleri için de barınak görevi görmesi nedeniyle farklı hizmetler vererek köpeklerin gelişimi ve eğlenceli zaman geçirmeleri için ideal bir kurumdur. Kağıthane köpek oteli İstanbul içinde bulunan ve çevre semtlerden de ilgi görerek müşteriler tarafından tavsiye edilen köpek otellerinden biri olmuştur. Köpek oteli, insanların otelde ne şekilde, nasıl hizmet aldığı düşünülerek aynı amaçlar doğrultusunda oluşturulmuştur.

Köpek Otellerinde Günlük Konaklama Hizmetleri

Köpek otellerinde asıl amaç; köpeklerin konaklama hizmetlerini en iyi şekilde alabilmeleridir. Aynı zamanda sahiplerinde uzak kalan köpeklere yalnız kaldıklarını hissetmeden çalışan personeller tarafından özel ilgi ile bakılır. Köpek otellerinde konaklama hizmeti ön plandadır. Kalacak köpekler için özel programlar oluşturulur. Sık sık sağlık kontrolleri yapılır. Kalacakları odanın köpeğin yaşam şartlarına uygun şekilde olmasına özen gösterilir. Konaklayacak köpeklerin alıştıkları günlük standart yaşam şekline aynı şekilde devam ettirilmesine özen gösterilir.

Köpeklerin konaklama hizmetinden yararlanmadan günlük ‘kreş hizmeti’ adı altında hizmet almaları da mümkündür. Gün içinde çok yoğun çalışan, köpeklerini emanet edebilecekleri bir kişi bulamayan veya kimseye bu konuda güvenemeyen kişiler için günde belli saatler arasında köpeklerin otelde bakımı, beslenme, dinleme, oyun, gezdirilme gibi günlük ihtiyaçları karşılanır. Ayrıca pek çok köpek otelinde ek ücretlerle veya ücretsiz olarak ev-otel arası servis hizmet de sağlanır. Bu hizmet, çalışan kişiler için oldukça yararlıdır.

Köpekleri ile zaman geçiremeyen ve sağlıklı iletişim kuramayan köpek sahiplerinin de köpeklerine eğitim aldırması özellikle tavsiye edilir. Özellikle yavru iken köpeklere verilen eğitim daha hızlı bir şekilde sonuç alır. Yavru köpeklerde zihin ve algı daha açık olduğundan verilen tüm dersleri daha hızlı kavrar ve sahiplerine güvenerek bağlanmaları daha kolay olur. Aynı zamanda apartman dairelerinde yaşamaya mecbur bırakılan köpeklerin de tuvalet eğitimi, itaat eğitimi, koruma eğitimi almaları faydalıdır. Pek çok köpek otelinde bağlantılı eğitim paketleri mevcuttur. Temel eğitimler bir arada satın alınır ve belirlenen zaman diliminde sırayla köpeklere eğitim dersleri verilir. Bu süreçlerde köpeğin derslere alışması ve eğitmen ile ortak bir dil kurabilmesi için zaman zaman köpeklerin oyun oynamaları ve özgürce dolaşmaları sağlanır. Bunlar dışında dersler başarı oranı arttıkça köpeklere sevdikleri mama ile ödül verilebilir.

Köpeklerin de insanlar gibi bakıma ihtiyaçları vardır. Köpek sahiplerinin bu konularda zamanı yoksa köpek pansiyonlarında da uzman personeller ile bu bakımlar köpeklere uygulanıyor. Köpek otelinde bulunan köpek kuaförlerinde köpekler için tırnak, kulak ve göz bakımları yapılabilir. Aynı zamanda banyo ve tüy bakımı yapılabilir.

Hasta olan veya genel olarak sağlık sorunu olan hassas köpeklerle de köpek otellerinde bulunan veterinerler özel olarak ilgileniyor. Köpek sahiplerinin köpeklerin özel durumu ile ilgili bilgi vermesi neticesinde bırakılacak belli bir süre içinde köpeklerin kontrolü yapılır, cerrahi bir müdahale gerekiyorsa köpek sahibinin bilgisi doğrultusunda işlem yapılabilir. Aynı zamanda köpek sahibinin, köpeğin aşı karnesi ile başvurması sonucunda köpeğin eksik veya zamanı gelmiş aşıları bulunuyorsa bunlar tamamlanır. Köpek otellerine hangi hizmet kapsamında gelirse gelsin köpekler mutlaka veteriner tarafından sağlık kontrolünden geçirilir. Bu durum otelde kalan diğer sevimli dostların sağlığı açısından da dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Kâğıthane Köpek Oteli Özellikleri

İstanbul’da olduğu gibi pek çok şehirde, günümüzde bakımı artan akıllı dostlardan olan köpeklerin emanet edilebilecekleri tesisler bulunuyor. İstanbul’da Kağıthane semtinde yaşamını sürdüren köpek sahipleri için de Kağıthane köpek oteli faaliyetini güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile devam ettiriyor. Köpek sahiplerinin sevimli dostlarından ayrılmaları, uzak kalmaları sanıldığı kadar kolay değildir. Acil durumlarda da onları bırakabilecekleri güvenilir bir yer bulmak çok zordur.

Bu durumlarda yardımcı olan köpek oteli, köpeğin ikinci evi olarak görebileceği bir ortam için çalışıyor. Köpeklerin tüm bakım ve beslenme ihtiyaçlarını yadırgamadan yapabilen ve köpek sevgisi ile dolu uzman personeller ile çalışan köpekler için ideal bir kurumdur. Köpeklerin bırakılacakları yere karar vermeden önce köpek sahiplerinin yeri görerek, köpekleri ile öncelikle orada zaman geçirerek sonrasında karar vermesi çok daha önemlidir. Bunun için zamanı olmayan köpek sahiplerinin de internet üzerinden otel hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları önemlidir.

Kağıthane Köpek otelinde köpeklerin rahatı düşünülerek her köpek için ayrı olarak tasarlanan geniş köpek kulübeleri mevcuttur. Burada köpeklerin gün içindeki hizmetleri tamamlandıktan sonra dinlenmeleri için en iyi ortam sağlanmıştır. Ayrıca dış mekanda, açık havada, köpekler için uygun ve ferah oyun alanı tasarlanmıştır. Beslenme saatleri içinde her köpek için bireysel saat belirlenir ve bu saat dilimlerinde köpeklerin alıştıkları mamalar ile beslenmeleri sağlanır. Köpeklerin alıştığı düzenin devam ettirilmesine özen gösterilir. Alıştıkları düzen bozulan köpeklerde yalnızlık hissi, içe kapanıklık veya aksine saldırganlık oluşabilir.

Kağıthane köpek otelinde sokak köpeklerinin bakımı da üstlenilmiştir. Yardımsever pek çok insan tarafından bırakılan mamalar veya onların oteldeki köpekler ile zaman geçirmeleri otel için en keyifli durumlardır.

Böylece otelde bulunan köpeklerin hem insanlar hem de diğer köpekler ile sosyalleşmeleri de sağlanmış oluyor. Bu durum köpeklerin gelişiminde ve sağlıklı iletişim kurabilmelerinde yardımcıdır. Belli zaman sonra otele alışan köpeklerde günlük zaman tarifesi uygulaması başlatılır. Köpek sahiplerinin köpeklerinden uzak kaldıkları zaman onlarda akıllarının kalmaması için her köpeğe özel davranılır ve onlarla bire bir zaman geçirilir. Köpek sahiplerinin köpeklerini almaya geldikleri zaman sevimli dostlarının yüzünde gördükleri mutluluk ve enerji hali köpek sahiplerinin de içini rahatlatacaktır.

Bu yazı 543 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.