köpek eğitimi

Satılık Köpek Rotvaydır

Paylaş
 

Royvaydır köpekler ismi bir Alman Kasabası olan Rottweir dan almaktadır. Bu cins köpekler, güçlü olmaları, sert görünümleri ve maalesef bir zaman kötü niyetli kişilerin elinde dövüş köpekleri olarak eğitildiklerinden saldırgan ve tehlikeli cinsler olarak algılanmıştır. Toplumlarda, ülkemizde de aynı şekilde, bu cinsler tehlikeli ve korkutucu olarak zannedilmiştir. Oysa bu durum yanlıştır. Tüm köpekler gibi, rotvaydır cinsi köpekler de eğitilme şekillerine göre karakter alırlar. Eğer sakin şekilde eğitilirlerde ona göre yaşamlarını sürdürebilirler. Bu nedenleri, satılık köpek rotvaydır alırken onu nasıl yetiştireceğinize dikkat etmelisiniz. Köpeğinizin son derece akıllı bir ırk olduğunu unutmayın. Onun zekasına uygun, kendini yetiştirebileceği şekilde davranmaya çok dikkat edin.

Bu köpekler aslında bilinen en eski köpek ırklarından biridir. Bu köpekler eski yıllarda özellikle Roma İmparatorluğu döneminde çoban köpeği olarak kullanılmıştır. Halen de bu görevleri yer yer devam etmektedir. Günümüzde bekçilik ve koruma köpekleri olarak kullanılabilecek ideal ırklardır. Bu köpekler orta veya büyük yapıda, orta bacak ölçüleri olan, kaslı, güçlü köpeklerdir. Çevik ve ağır işlerde de kullanılabilen ırklardır.

Satılık Köpek Rotvaydır

Satılık Köpek Rotvaydır

Bu nedenle, arama kurtarma çalışmalarında da kullanılabilmektedir. Özellikle villa veya müstakil evleri olanlar bahçelerinde koruma yani bekçi köpeği olarak bu hayvanları kullanabilirler. Bunun yanında, toplumdaki önyargıların aksine, köpeklerin aile seven ve kalabalıktan hoşlanan ırklar olduğunu da bilmek gerekmektedir. Satılık köpek rotvatdır ararken bu özellikleri göz önünde bulundurmalısınız.

Aile içinde özellikle çocuklarla bu köpekle çok iyi anlaşmaktadır. Bu nedenle, küçük çocuklarınızı da köpeklerle bir arada bulundurabilirsiniz. Firmamda sizler için en sağlıklı ve soyları net olan satılık köpek rotvaydır seçeneklerini bulabilirsiniz. Köpekleri alırken tamamen sağlıklı olmasına çok dikkat etmelisiniz. Bu hayvanlarının sağlık bakımlarının ve aşılarının çok iyi yapılması gerekmektedir. Aynı şekilde, siz de hayvanlarınızı teslim aldıktan sonra kesinlikle düzenli olarak sağlık bakımlarını yaptırmalısınız. Bu şekilde, sizinle uzun yıllar birlikte olacak sağlıklı ve sevecen, güçlü bir dostunuz olacaktır. Kesinlikle bu güçlü, karakterli ve akıllı hayvanlarla birlikte olmaktan zevk alacaksınız. Mutlaka ilanlarımı inceleyin.

Bu yazı 1512 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.