köpek eğitimi

Köpek Otelleri

Paylaş
 

Artık günümüzde birçok köpek sahipleri olduğu için, ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılabilecek şekilde köpek otelleri işletilmektedir. Bu otellere, köpek sahipleri iş seyahatine çıkarken veya köpek kabul etmeyen tatil köylerine giderken, gelene kadar köpeklerini emanet ettikleri bir oteldir. Birçok köpekler bulunur ve bırakılan bütün köpeklerin bakımı yapılır. Hiçbir tane köpek, köpek otelinde sahipsiz kalmamaktadır. Köpeğin herhangi bir sıkıntısı veya sağlık sorunu varsa, sahibi oteldeki uzmanlara iletir ve ona göre, köpeğin sahibi gelene kadar en iyi şekilde köpekler bakılırlar. Köpek bakmak maalesef çok zordur ve özellikle köpek otellerinde yüzlerce köpeklerle uğraşmak zorunda kalmak, gerçekten çok büyük bir sorumluluk isteyen bir meslektir. Burada kesinlikle sadece uzmanlar çalışmaktadır.

Burada köpeklerin mamasından bakımına, gezmesinden, tuvaletine, eğitimden sağlığına kadar her şey kontrol altında tutulmaktadır. Eğer köpeğin sahibi günlük olarak köpeği hakkında rapor almak istiyorsa, otele bilgi verdikleri zaman, her gün mutlaka rapor verilir. Bu tür konular çok önemlidir, çünkü bazıları gerçekten köpeklerine çok düşkün oluyorlar. Köpekler adeta onlar için bir hayat dostu oluyor. Zaten en sadık hayvan köpek olarak bilinir. Köpek bakımı ciddi bir sorumluluktur ve kolay değildir. Eğer köpek bakmak için hazır değilseniz, kesinlikle bu sorumluluk altına girmemeniz gerekiyor. Köpekler çok hassas hayvanlar olup bazen insanlardan çok daha iyi hissedebiliyorlar. Sahipleri üzgün olduğunda veya mutlu olduğunda bunu anlayabiliyorlar.

Köpek otellerinde bütün köpeklerin yemek saatleri, gezme saatleri veya uyku saatleri vardır, fakat bazen özel köpekler oluyor ve onların maması ayrı verilir veya gezme saatleri ayrıdır. Köpek otelleri sadece köpeklerin kalması için değil, köpeklerin bakımıda son derece iyi bir şekilde yapılır. Bu tamamen yapılması gereken bir şeydir ve onun için işletmeye açılırlar. Köpek otellerinde aynı zamanda veterinerlerde bulunur ve bütün köpeklerin sağlık kontrolü yapılır. Köpek sahipleri sağlık karnelerini verdikleri sürece, ne gerekiyorsa programa göre uygulanmaktadır. Bütün evcil hayvanların biliyorsunuz ki sağlık karneler bulunur ve karne içerisinde hayvanın cinsi, yaşı, hangi aşıları yaptırdığı veya yaptırması gerektiği konusunda bütün bilgiler bulunur.

köpek otelleri

Köpek Otelleri Özellikleri

Köpeklerin tuvalet saatleri hepsi için ayrıdır, bu yüzden özellikle tuvalet saati her zaman karışık olur. Bazı köpekler bir arada çıkarken, bazıları tek çıkabilir. Gezme saatinde mutlaka hepsi bir arada veya köpeklerin huyuna göre farklı cinslerde köpekler ayrı gezdirilebilir. Bunların hepsi kontrol edilir, sonuçta köpekler birbirlerini tanımıyorlar ve birbirlerine ne yapacakları belli olmaz. Köpek bakımı belkide bütün evcil hayvanları arasındaki en zor olanı olabilir, çünkü hem onlarla arkadaş olmanız gerekiyor, hemde bakımını yapmanız gerekiyor. Bir köpek ilgisiz kaldığı zaman çok mutsuz bir hale gelebilir. Bu sebeple bir köpeğiniz varsa, her zaman onun yanında olun veya yanında olduğunu hissettirin.

Köpeğinizi köpek oteline bıraktığınız zamanda da uzmanlara veya veterinere köpeğinizin herhangi bir huyu varsa bildirin, çünkü otelde kaldığı sürece onlarında köpeğinizin neler yapabileceği veya yapmayacağı konusudan bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Köpek otelleri sadece bir otel değil, tamamen bir köpek bakım merkezidir ve köpeğiniz ile ilgili her şey yapılır. Artık her yerde köpek otelleri bulunur ve verilen hizmetlere göre elbette fiyatlar değişir, fakat genel açıdan baktığınız zaman, bütün köpek otellerinde aynı kaliteli hizmetler verilmektedir. Köpeğinizi teslim almaya giderken, diğer köpeklerle arkadaş olduğunu bile görebilirsiniz. Köpek otellerini binevi bir kreş olarakta görebilirsiniz. Otelde köpekler aynı zamanda gerekli veya eksik oldukları konuda eğitimde alabiliyorlar. Köpeğinizle ilgili her şey köpek otellerinde mevcut olmaktadır.

Bu yazı 740 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.