köpek eğitimi

Şişli Köpek Pansiyonu Nerdedir?

Paylaş
 

Köpek; köpekgiller ailesi içerisinde yer alan ve evcil olanları olduğu gibi sokakta yaşayan türleri de bulunmaktadır. Köpekler genel olarak evde bakımı mümkün olan hayvanlar arasında yer alsa da; gelişmiş şehirlerde apartman yaşantısı sebebi ile kişilerin apartman dairesinde köpek bakımı ciddi mana da zor olacaktır. Kişilerin apartman dairesinde köpek bakımı mümkün olabilecektir fakat genel olarak apartman sakinlerinin köpek sesinden rahatsız olması mümkün olabilecektir. Bunun yanı sıra köpeklerden korkan kişilerinde düşünce olarak apartmanda köpek istememesi de mümkün olacaktır. Bu sebeple de köpek bakmak isteyip bakamayan kişilerin genel olarak satın aldıkları köpekleri kısa ya da uzun süreli olarak bakıma alınmaları açısından köpek pansiyonlarına bırakmaları mümkün olacaktır. Özellikle büyük şehirlerde köpeklerini kısa ya da uzun süreli pansiyona bırakmak isteyen kişilerin şişli köpek pansiyonu nerdedirdiye arama yapmaları mümkün olacaktır.

Köpek Pansiyonu Fiziki Özellikleri Nasıl Olmalı;

Köpeklerin bakımı yapılacak olan aların doğal ortama uygun olması gerekecektir. Sonuç olarak yapay bir alanda köpeklerin doğal bir süreç geçirmeleri mümkün olmayacaktır. Fiziki açıdan bakıldığında geniş ve ferah bir pansiyon olması yerinde olacaktır. Sonuç olarak geniş bir pansiyon olması köpeklerin daha rahat aktivitede bulunmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda köpeklerin her birine ait olacak kafeslerinin yani odalarının olması köpeklerin daha rahat olmasını ve arada kavga çıkmasını önleyecektir. Fiziki bakımdan şehir merkezinin dışında olması da yerinde olacaktır. Sonuç olarak köpeklerin seslerinden çevrede çok fazla ev olması halinde rahatsız olunması mümkün olacaktır ama şehir dışı olursa daha az rahatsız olacak kişi olacaktır. Fiziki özellik bakımından yeşilliği ve kumların bol olduğu yerlerin olması köpeklerin doğal yaşamdan kopmamasına yardımcı olacaktır. Özellikle de kum kısımlarda köpeklerin eşinmesi mümkün olacaktır ve bu sayede köpeklerin doğal yaşantısından kopmaması da sağlanacaktır.

Köpek Pansiyonlarında Olması Gereken Özellikler;

Köpek pansiyonları ilk olarak temizlik açısından çok titiz olarak temizlenmelidir ki köpeklerin zarar görmesi ya da pisliklerden dolayı hasta olmasının önüne geçilmiş olacaktır. Tabi bunun yanında köpeklerin temizliklerinin de itina ile yapılması düzenli olarak temizliklerinin yapılması yerinde olacaktır. Köpeklerin temizliği önemli olacağı gibi beslenmeleri de çok önemli olacaktır. Beslenme işlemi için köpeklerin sahiplerinin uyguladıkları beslenme yöntemi devam ettirilebileceği gibi aynı zamanda pansiyonda bulunan veterinerlerin önerdiği köpek mamalarının da kullanılması mümkün olacaktır. Köpek maması seçimlerinde dikkat davranılması ve köpeklerde farklı etkiler gösteren mamaların besleme de kullanılmaması yerinde olacaktır. Köpeklerin hareket halinde olmaları da çok önem arz eder.

Sonuç olarak doğal hayatlarında köpekler sürekli hareket halinde olan hayvanlardır ve az hareket ettiklerinde ciddi sorunlar yaşayabileceklerdir. Bu sebeple de köpeklerin aktivite yapabilecekleri özel alanlar oluşturulması yerinde olacaktır. Özel eğitimler verilmesi bu sayede köpeklerin daha sağlıklı olması sağlanabileceği gibi iyi vakit geçirilmesi de mümkün olacaktır. Köpek pansiyonlarında birçok köpek ve çeşit olacağı için köpeklerin bir arada ve eğlenceli vakit geçirmeleri mümkün olacaktır. Köpeklere eğitim olarak birçok farklı aktivite verilebilecektir. Özellikle engelli alanlardan atlayarak koşma ya da köpeklerin belirgin özelliklerini daha da aktif hale getirme gibi birçok aktivite yapılabilecektir. Bu aktiviteler tabi ki sahipli köpeklerin sahiplerine danışılarak yapılacaktır. Aksi durum söz konusu olmayacaktır. Köpek pansiyonu seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar bunlarla sınırlı olmayacaktır fakat en önemli noktalar bunlar olmaktadır. Sonuç olarak köpeklerin sadece bakımlarının yapılması yeterli olmayacaktır aynı zamanda köpeklerin fiziksel aktivitelerinin sağlanması da çok önemli olacaktır.

Bu yazı 332 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.