köpek eğitimi

Osmangazi Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpekler her zaman insanların en sevimli, en cana yakın ve en sadık dostları olmuşlardır. Bu nedenle köpekler ile sahipleri arasında çok özel bir sevgi bağı bulunur. Bu yüzden köpekler sahiplerinden ayrı kalmaya dayanamaz, onlardan ayrı kaldıkları zaman çok mutsuz olurlar ve buna bağlı olarak da psikolojik rahatsızlıklar yaşarlar. Bu psikolojik rahatsızlıklar köpeklerde çeşitli hastalıklara neden olur. Ancak köpekler her ne kadar sahiplerinden ayrılmak istemeseler de sahiplerinin zaman zaman gerek iş seyahatleri gerekse tatil amaçlı şehir dışına çıkmak zorunda olmalarından dolayı mecburen onlardan ayrılmak zorunda kalır.

Ancak bu süreçte köpek sahibini bekleyen sıkıntılar ortaya çıkar. Köpek sahipleri köpeklerinin yanında olamadıkları zamanlarda bu küçük dostlarına kendileri gibi bakabilecek birini bulmakta oldukça zorlanırlar. Emanet ettikleri kişinin köpeklerine kendileri gibi bakacağından emin olmak isterler. Bunun sonucunda da internet üzerinden yaptıkları araştırmalar sayesinde Osmangazi köpek pansiyonu‘ nu köpekleri için en ideal pansiyon olarak seçerler.

Osmangazi Köpek Pansiyonu Neden Tercih Edilmelidir?

Osmangazi köpek pansiyonu tam olarak köpeklerin ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kurulmuştur. Kurucuları ve çalışanları tamamen alanında uzman ve profesyonel kişilerdir. Bu pansiyon köpek sahiplerine vaad ettikleri her şeyi tam olarak yerine getirir. Böylelikle köpek sahiplerini şehir dışında oldukları süre içerisinde asla gözleri arkada kalmaz. Çünkü bu pansiyon köpeklerin rahat edebilmeleri için bütün imkanlarını sonuna kadar kullanıyor. Köpekler bu pansiyonda asla yabancılık çekmez ve sanki kendi evlerindeymiş gibi rahat hareketler sergilerler. Pansiyona getirilen tüm köpekler bu pansiyona kısa sürede uyum sağlarlar.

Burada bulunan diğer köpeklerle oyunlar oynar ve keyifli dakikalar geçirir ve pansiyonda bulundukları zaman dilimi içerisinde asla canları sıkılmaz. Köpeklerin oyun oynama esnasında diğer köpeklerle oyun oynarken aynı zamanda kavga etmemeleri için devamlı olarak bir gözetmen tarafından kontrol altında olurlar. Köpekler oyunlar oynayıp yorulduktan sonra tüm günün yorgunluğunu atmaları için onlar için özel olarak hazırlanmış olan dinlenme köşelerine çekilirler ve burada tüm günün yorgunluğunu atmak için isterlerse tüm gün miskinlik yapabilirler.

Dinlenme süreleri dolduktan sonra köpekler onlar için hazırlanmış beslenme programlarına göre özel mamalarla beslenirler. Köpeklerin pansiyona geldikleri kilolarını korumak için onlara en kaliteli mamalar verilir. Sahibinin isteği doğrultusunda köpeğin mamasında değişiklik yapılabilir. Köpek pansiyona geldiği anadan itibaren kendisi ile yakından ilgilenen bir personel onun tüm ihtiyaçlarını karşılar. Personellerin alanında uzman ve profesyonel kişiler olmasının yanında bu kişiler tam bir hayvan severdir. Bu nedenle köpeklere ürkmemeleri için şefkatle yaklaşırlar.

Osmangazi Köpek Pansiyonu Nasıl Hizmet Veriyor?

Osmangazi köpek pansiyonu köpeklerin sağlığını korumak amacıyla temizlik ve hijyene çok önem verirler. Köpeklerin konakladıkları odalar günlük olarak temizlenir ve herhangi bir ihtiyaçlarının olması durumunda bu ihtiyaçları karşılanır. Köpekler pansiyonda bulundukları süre boyunca vücutlarında bulunan enerjilerini atmak için sabah ve akşam olmak üzere iki defa egzersiz ve yürüyüşe çıkarılır. Yapılan bu egzersiz ve yürüyüşler köpeklerin herhangi sorunu yaşamasının önüne geçiyor. Ayrıca bu pansiyonda bulunan köpeklere eğitimlerde verilir. Köpeklere ilk önce otur, kalk, bekle ve yat komutları öğretilir. Daha sonra tuvalet ve itaat eğitimleri öğretilir. Köpekler verilen bu eğitimler sayesinde daha da sosyal bir hale gelirler. Pansiyonda bulunan yavru köpeklerin yetişkin köpeklere nazaran ilgiye daha çok ihtiyaçları olduğundan dolayı yavru köpeklerle daha uzun sürede ilgilenilir. Ayrıca yavru köpeklerin sese karşı duyarlı olmalarından dolayı onların bulundukları uyuma ve eğitim odaları ses geçirmeyecek şekilde yapılmıştır. Çünkü köpeklerin bu seslerden dolayı dikkatlerinin dağılması onların psikolojik rahatsızlıklar yaşamasına neden olur.

 

Bu yazı 287 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.