köpek eğitimi

Satılık Köpek İlanı

Paylaş
 

Günde birçok farklı ilanlar görebilirsiniz. Satılık eşya ilanlarından tutun ki iş ilanlarına kadar birçok ilanlar yayınlanmaktadır. Bunların dışında, aynı zamanda satılık köpek ilanı görebilirsiniz. Satılık köpek denilince her köpek para ile satın alınmıyor, bazı köpekler ise başka ailelere veya evlere verilebiliyor. Fakat bunu yapabilmek için satılık köpek ilanı şeklinde ilanların verilmesi gerekiyor. İlanlar internet üzerinden de verilebiliyor veya isteyen kişiler veterinerlere ya da petshoplara ilan astırabiliyor ya da dışarıya duvarlara ve ağaçlara ilan asabilirsiniz. Köpeklere ev bulmak kolay bir şey iş değil. Çevremizde birçok köpekler bulunuyor, fakat bir günde kaç tane köpeğe ev bulunuyor diye soracak olursanız, aslında çok fazla değil. Bazıları köpek sahibi olmak istiyor, fakat evleri müsait olmayınca bunuda yapamıyorlar. Köpek sahibi olan çoğu insanlar ya bahçeli bir evde yaşıyor ya da büyük bir evleri oluyor veya müstakil evlerde yaşıyor oluyorlar.

Köpek ilanları herkes tarafından verilebiliyor. Veterinerler onlara getirilen köpekler için ilan verebiliyor veya petshoplar müşteri bulmak için ilan verebiliyorlar. Köpek çiftlikleri bile çiftlikte bulunan köpeklere sıcak bir ev bulabilmek için ilan verebiliyor. Bazen köpek sahibi olanlar oluyor ve köpekleri doğum yapınca, yavrulara bakamayacak bir durumdaysa, onları sıcak yuvalara dağıtmak için ilan vermek zorunda kalabiliyorlar. İnternete baktığınızda, birçok ilanlar günlerce, haftalarca, hatta aylarca sitede durmaktadır, çünkü birçok kişi köpek bakabilecek bir durumda değil. Bu sadece maddi olarak değil, görülen sorunlarda olabiliyor. Ev uygun olmayabilir, çocuk sahibi olabilirler. Köpekten bir hastalığın geçeceğinden korkabilirler. Maddi olarak imkanları olmayabilir ve benzeri birçok sebepler olabiliyor. Satılık köpek ilanı vermek kolay, fakat onlara ev bulmak gerçekten çok zor. Hayvan piyasası evcil hayvanlar için çok yaygın değildir, bu yüzden bir köpeğe ev bulmak bazen aylarca sürebiliyor.

Satılık Köpek İlanı

Satılık Köpek İlanı

Köpek beslemek gerçekten sandığınız kadar kolay bir iş değil, fakat köpek satmak veya vermekte kolay değil. Sonuçta birçok sorumlulukları olan bir durum ve bütün sorumluluk size ait oluyor. Satılık köpek ilanı her yerde bulunur. Bazen ilanlara baktığınız zaman bir köpek sahibi olmak istiyorsunuz. Hatta bazıları öyle bir köpek sahibi olmak istiyor ki, ilanı görür görmez arıyor. Hiçbir hesap yapmadan gidip köpeği alıyor. Durum böyle olunca en kötü ihtimalini düşünerek, alan kişi bakamayacağını anladığında tekrardan bir ev aramak zorunda kalıyor. Bu bir köpek için tamamen bir işkence haline geliyor, çünkü bir eve alışıyor ama ev sahibi bakamayacağı için yeni bir yere alışmak zorunda kalıyor. İnsanlar için bile zorken, her canlı için çok zor bir durumdur.

Köpeklerin insanların en sadık dostu olduğu doğru ve yıllardır bu şekilde bilinmiştir, fakat köpeklerinde duyguları var ve onları alan veya veren kişilere olan duyguları değişebiliyor. Köpeklerle çok iyi geçinen birçok insan görebilirsiniz veya cana yakın olan köpekleri görebilirsiniz. Ama bu iş tamamen fedakarlık ile başlamaktadır. Satılık köpek ilanı bazen, bakabilecekseniz size bir yavru köpek vermek isteriz gibi cümlelerle ilanı yazabiliyorlar. Malum veren kişilerde köpeklerin iyi bir yuvaya gitmesini istiyor. İki gün sonra tekrar evsiz bırakacak bir yuvaya veya sahibine vermek istemiyor. Bir hayvana bakmak veya evcil hayvanları beslemek gerçekten çok zordur, sorumlulukları bitmeyen bir iştir ve hayvanlara sürekli olarak sevgi göstermek zorundasınız. Onlar her zaman sevgiye ve ilgiye aç canlılardır. Bir gün onlarla ilgilenip bir hafta onlarla ilgilenmediğiniz zaman, hayvanlar bile sizden uzaklaşmaya başlıyor.

Bu yazı 920 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.