köpek eğitimi

Köpek Oteli Ümraniye

Paylaş
 

Köpekleri genellikle insan dostu canlılar olarak bilmekteyiz. Bu nedenledir ki birçok hayvan sever insan köpek beslemek istemişler hatta bunun için uzmanlardan yardım bile talep ettikleri olmuştur. Köpeklerinizi beslemek onların bakımında sizlere yardımcı olmak için kurmuş olup hizmetinize sunduğumuz köpek oteli Ümraniye de bunlardan biridir. Sizlere köpeklerinizi beslemeniz için gerekli olan bilgileri vermeye uygun olanları tanıtıp sizlerin bilgilenmesini sağlayacağız..

Köpekler sıcakkanlı hayvan olduklarından tam anlamıyla insan dostu olarak lanse edilmektedir. Bundan dolayı insanlara çok iyi bir arkadaş ve çok sadık bir dost olacaklardır. Köpekler ve sahipleri arasında inanılmaz bir bağ vardır. Ancak köpeklerle sizlere çok iyi bir arkadaş olmak istiyorsanız onların bakım ve beslenmelerine çok iyi bakmanız gerekmektedir. Öncelikle veteriner seçimi çok önemlidir. Bu seçimi yaparken sizleri güvende hissettirecek ve de köpeğinizin sağlığına çok fazla önem verecek bir veteriner seçmeniz her şeyin önünde gelmektedir. Bu köpeğinizin büyüme ve gelişmesi bakımından çok önemlidir. Aynı zamanda seçtiğiniz veterinerin bulunduğunuz yere yakın olmasına önem vermelisiniz.

Köpeklerinizi evinize getirdikten sonra onların barınabilmesi için bir kulübeye ihtiyacınız olacaktır. Köpeğinizin rahat edebilmesi ve güvende olması için kulübenin seçimine özen göstermelisiniz. Köpeğiniz barınacak olduğu yere ne kadar çabuk alışırsa sizlere de o kadar çabuk alışır ve iyi bir arkadaş olur. Yavru köpeğinize küçüklükten itibaren tasma kullanma alışkanlığı kazandırmanız gerekmektedir. Çünkü tasma kullanmak hem köpeğinize kendini güvende hissettirecek hem de köpeğinizi dışarıdan gelen saldırılara ve kaybolma risklerine karşı koruyacaktır.

köpek oteli ümraniye

Köpek Oteli Ümraniye Hakkında

Köpekler genel olarak gelişimlerini küçüklük zamanlarında gerçekleştirirler. Bundan dolayı köpeğinizin beslenmesi konusunda ilk 1 yıl çok önemlidir. . Bu dönemde aynı zamanda köpeğinizin kemiksel yapısı ve diş yapısı gerçekleşecektir. Bundan dolayı beslenmesi konusunda çok hassas davranmalısınız. Yavru köpekler , yetişkin köpeklere göre ilk bir sene içerisinde ihtiyacı olan besin miktarının 2 katına , kalori miktarının ise 3 katına ihtiyaç duymaktadır. Sıradan köpekler gelişimlerini ilk 1 yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Fakat bazı dev cinslerde bu gelişim 2 seneye kadar bulabilmektedir. Araştırmalara göre yavru köpeklerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi köpeklerin daha fazla yaşamasını sağlayacaktır. Yani köpeğinizi ne kadar sağlıklı ve düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar fazla yaşar.

Yapılan araştırmalara göre yavru köpekler gelişim dönemlerinde ekstra besin miktarı ve kaloriye ihtiyaç duymaktadırlar. Bundan dolayı yavru köpeklere gelişim dönemlerinde ekstra besin miktarı ve kalori verilmelidir. Bu araştırmalar Hayvan Bakım Merkezleri tarafından yapılmış olup güvenilir araştırmalardır. Bu ekstra kalori ve besin miktarlarını köpek mamaları ile sağlayabilirsiniz. Köpeklerinize vermeniz gereken mamalar köpeklerinize uygun olmalıdır. Aksi takdirde köpeklerinizin sağlığına zarar gelebilir. Bu mamalarda protein ve mineraller köpeklerinize yarar sağlayacak şekilde dağıtılmalıdır.

Yavru köpeklere ilk 6 aylık olana kadar aldıkları besin ihtiyacı azalana kadar günde ortalama 2 hatta 3 öğün yemek verilmelidir. 6 aydan sonraki süreç zarfında köpeğinize günde 2 öğün yemek vermelisiniz. Köpekler aşırı beslenmemelidir.  Fakat sık sık beslemelisiniz. Yavru köpekleri en çok ilk aylarında beslemelisiniz. Çünkü her canlı gibi kopeklerde ilk aylarında büyür ve gelişirler. Köpeklerin midesi 20 dakikada dolmaktadır. Köpeklerinize hangi mamayı yedirirseniz yedirin 20 dakikadan fazla mama vermemelisiniz daha fazla besin alması durumunda köpeğiniz rahatsızlanabilir. Hayvanlar da bir can taşımaktadır unutmayın bu canı korumak bizim sahibi olarak hayvana karşı en önemli sorumluluğumuzdur. Köpek oteli Ümraniye merkezimizde köpeklerinizin her türlü ihtiyacı karşılanmakta ayrıca sınırsız mama ve bakım malzemelerini köpeklerinizin hizmetinde. Köpek oteli Ümraniye olarak bizleri tercih etmekten asla pişman olmayacak ve köpeklerinize rahat bir bakım sağlayacaksınız.

Bu yazı 670 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.