köpek eğitimi

Köpek Oteli

Paylaş
 

Köpek ve hayvan severler çok iyi bilirler ki, artık köpekler için bile oteller var. Petshoplara ve veterinerlere sorduğunuzda, onların size tavsiye edebilecekleri köpek oteli mutlaka olacaktır. Sadece insanlar için değil, köpekler içinde oteller var ve bu otellerde köpeklerinizin bakımları, mamalarından tutun ki günlük gezdirmelere kadar her şey yapılmaktadır. Neden köpeklerinde kalabilecekleri bir otelleri olmasın ki. Gayet güzel bir düşünce. Sonuçta köpek, sahibi bir yere gittiği zaman yalnız kalmak istemez ve köpek otelinde birçok köpekler olacağı için kendi cinsleri ile arkadaşlıklar bile kurabiliyorlar. Bazıları sadece otellerin, arkadaşlıkların, bakımların ve hayatımızda olan faaliyetlerin insanlar için olduğunu düşünür, halbuki sadece insanlar için değil, köpekler içinde birçok şey var.

Köpek oteline neden köpekler bırakılır diye merak edenler için, bazen köpek sahipleri iş seyahatine gidiyor veya yazın tatile gittiği yerde evcil hayvanları kabul etmeyenler oluyor ve yanlarında götüremedikleri için de, köpek oteline yerleştirip gitmek zorunda kalıyorlar. Bazen tanıdıkları veya yakınları olduğunda, köpekleri onlara bırakabiliyorlar, fakat birçok kişi çok fazla güvenemiyor ve bu durumda köpek oteline bırakmak zorunda kalıyor, fakat köpek otelide köpeklerinize en iyi şekilde bakmaktadır. Dolayısıyla geri döndüğünüz zaman çok mutlu bir köpek ile karşılaşabilirsiniz. Köpekleriniz otelde güzel bir bakımdan geçebiliyor ve güzel mamalar yiyebiliyor. Köpeklerinde sosyal bir hayata ihtiyacı oluyor ve bunun içinde köpek oteli çok uygun olabiliyor.

köpek oteli

İstanbul Köpek Oteli

İnsanlar için oteller varsa, köpekler için de, köpek oteli oluyor. İnsanlar kendilerine bakım yaptırıyorlarsa, köpeklerede bakım yapılabiliyor. Sadece bazen köpek gibi evcil hayvanları kabul eden tatil köyleri olduğu kadar, etmeyenlerde olabiliyor ve bu yüzde bu tür yerlere giden kişiler, köpeklerini özel otellere bırakmak zorunda kalıyorlar. Artık dünyanın neresine giderseniz gidin, mutlaka birkaç tane köpek oteli bulabileceksiniz, çünkü dünya çapında kabul edilen bir durum. Köpek otellerinde köpek ve hayvan uzmanları bulunmaktadır ve onların bakımından geçiyorlar. Bu sebeple hiçbir şekilde endişe etmenize gerek kalmıyor. Birçok kişi için mutlaka köpekleri çok önemlidir ve bakımlarının çok iyi yapılmasını isterler.

Bu yüzden köpeklerini veya köpeğini otele bıraktıktan sonra, her gün otelden rapor istemektedir ki bu tür hizmetlerde veriliyor. Otel, köpeğin sahibine köpeği hakkında istediği zaman bilgi verebiliyor ve böylece sahibi rahat bir şekilde tatilini yapabiliyor veya iş seyahatini tamamlayabiliyor. Her ne kadar köpekler hayvan olsalar bile, duygu taşıyan canlılardır ve onlara çok iyi bakım yapılması çok önemlidir. Sağlıklı bir şekilde beslenmeleri ayrıca kaçınılmaz bir durumdur. Sonuçta kendi çocuğunuz olmasa bile, bir canlıya bakıyorsunuz ve insanlardan tek farkları, sürekli yardıma muhtaçlar. Sokakta yaşamıyorlar ve sizin verdiğiniz mamalarla ayakta duruyorlar ve sizin onlara aldığınız oyuncaklarla oyunuyorlar. Bu yüzden onlara çok iyi bakılması gerekiyor.

Bazen kendi çocukları olmadığı için yanına bir köpek alan bireylerde oluyor. O kadar iyi bakıyorlar ki sanki gerçekten kendi çocukları. Köpek oteli aslında binevi bir kreş gibi. Köpeğinizi emanet ediyorsunuz ve işinizi bitirdikten sonra kreşe geliş köpeğinizi alıp gidiyorsunuz. Köpekler bazen bazıları için gerçekten çok önemli ve büyük anlam taşıyan canlılar olabiliyor. Bazen kendilerinden çok köpeklerine bakanlar bile oluyor. Köpek oteli her zaman kullanılan bir yer değil, fakat mecbur olduğunuz sürece her zaman köpeklerinizi emanet edebileceğiniz bir yerdir ve bakımları en kaliteli bir şekilde yapılır. Köpeğinizi otele bıraktıktan sonra, sadece bırakmak ile kalmıyor, otelde köpeklerinize en iyi şekilde bakılıyor. Köpek barınağı gibi düşünün, sadece çok daha lüks.

Bu yazı 939 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.