köpek eğitimi

Şile Köpek Pansiyonu Nerededir

Paylaş
 

Köpek barındıran her insanın, bakmış oldukları köpeklerinden ayrılmak mecburiyetinde kaldıklarında hayvanlarına bakacak güvenli bir pansiyona bulmak isterler. Köpek pansiyonuna verilen köpeklerini geri almaya geldiklerinde, köpeklerini pansiyona verdikleri şekilde huzurlu, mutlu, neşeli ve sağlıklı olarak geri almayı ummaktadırlar. Köpeklerin kendilerini sanık kendi yuvalarındaki gibi hissetmelerini, devamlı yemiş oldukları gıdaları yiyerek sindirim sistemlerini bozmadan, neşeli ve huzurlu bir yuva yaşam alanı oluşturularak köpek sahiplerinin de gönülleri rahat ve huzurlu olarak köpeklerini verebilecekleri köpek pansiyonları 7 gün boyunca köpeklere konaklama imkanı sunmaktadır.

Köpek Pansiyonları ve Fiziki Koşulları

Köpek pansiyonların da ortalama 50 civarı köpek bakılmaktadır. Kenneleri ise yaklaşık 6 metrekarelik odalardan oluşmaktadır. Kapalı ortamda yaşayan köpekler için yanları ve üstü kapalı, soğuk almayan kennellerde barındırılmaktadır. Bahçeli bir yerde bakılan köpekler için de üstü açık gezebilecekleri bahçelerde konaklamaktadırlar.

Köpek Pansiyonlarının Bakımı

Köpek pansiyonlarında oluşturulan kennelerde, profesyonelleşen veteriner doktorlar tarafından düzenli olarak köpek odaları dezenfekte işlemlerinden geçirilmektedir. Aynı zaman da köpek pansiyonlarında bakıcılar ve hizmetliler tarafından köpekler devamlı takip edilmekte ve köpeklerin her hangi bir gereksinimleri tespit edildiğinde ihtiyaç duyulan gereksinimleri giderilmektedir.

Köpek Pansiyonlarında Köpek Kabul İşlemleri?

Köpek pansiyonlarına verilen köpekler öncelikle köpeğin vücudunun her hangi bir noktasında yara, mantar ya da tüy dökülmesi gibi sağlık sıkıntıları var mı yok mu diye kontrol edilmektedir. Bu kontrollerden geçen köpekler daha aşılarının tam yapılıp yapılmadığı ve kiloları hesaplanıp sonra isimleri ve diğer gerekli bilgilerinin yazılı olduğu tabelalar ile birlikte odalarına konulmaktadırlar. Köpek sahibine geri verilirken de aynı kontroller yapılarak, köpeğin göz ve kulak için hijyenik temizlikleri giderilir, ihtiyacı var ise tırnakları kesilir ve hazır bir şekilde köpek sahibine geri iade edilmektedir.

Köpek pansiyonuna teslim edilen köpekler için pansiyon görevlilerine köpeğin kendi yuvasında almış olduğu ilaç, vitamin ya da gıda takviyeleri görevlilere anlatılıp köpek görevliye verilir. Bu hizmet ile köpekleriniz kendi yuvasında bakıldığı gibi pansiyonda da konaklar iken ihtiyaçları ve zorunlu olarak almış olduğu gıda takviyelerinden mahrum kalmamaktadırlar. Köpekle, köpek pansiyonuna verilirken, sahibine ve köpeğine ait bilgilerin yazılı olan detaylı bir form hazırlanılarak köpeğin bütün ihtiyaçları tam olarak yerine getirmektedir.

Köpek pansiyonların da 3 farklı pansiyon çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Küçük ırk köpekleriniz ve kedileriniz için ev pansiyonu
  • Bütün cinsler için kısa süreli pansiyon
  • Bütün türler için uzun süreli pansiyon

Köpek pansiyonu görevlilerine belirtmeniz taktirinde köpeğiniz pansiyon bakıcıları tarafından ücrete tabi olarak traş, özel temizleme ve rötuş işlemleri köpeğinize yapılmaktadır.

Köpek Pansiyonlarına Ulaşım Hizmetleri Nelerdir?

Köpek pansiyonlarına bırakacağınız köpeklerinizi bizzat kendiniz bırakabilir ayrıca köpek pansiyonlarının kendi servis hizmetlerinden de ücrete tabi ya da ücretsiz olarak köpeklerinizi evinizden bizzat gelip alabilmektedirler. Aynı şekilde köpekler sahiplerine geri verilirken de aynı ulaşım hizmetlerinden yararlanmanız sağlanmaktadır.

Köpek Pansiyonunda Barındırılacak Köpeklerin Aşı İhtiyaçları Nelerdir?

Köpek pansiyonuna verilecek köpeklerin aşılarının tam olması hem köpeğin kendi sağlığı için, hem de köpek pansiyonunda konaklayan diğer köpeklerin sağlıklarının olumsuz olarak etkilememesi adına bazı aşı uygulamaları bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

Köpek pansiyonuna teslim edilen köpeklerin muhakkak yanlarında aşı karnesinin de bulunması gerekmektedir. 1 Yaşını gelmemiş köpeklerde Bronchine, Corona ve Karma aşılarının 2 dozunun ve Kuduz aşısının yapılarak pansiyona öyle getirilmesi gerekmektedir. 1 Yaşına gelmiş ve doldurmuş olan köpeklerinde Corona, Bronchine, Karma ve Kuduz gibi aşılarının yıllık olarak düzenli yapılmış olmalıdır. Aynı zaman da köpek sahiplerinin sağlıkları içinde iç ve dış parazit aşılarının kesinlikle düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Diğer çok önemli bir konu, köpeğinizin bulaşıcı bir Deri Hastalığı ( uyuz, mantar, aşırı derecede tüy dökmesi ) gibi sağlık sıkıntıları olan köpeklerinizin köpek pansiyonunda konaklama ihtiyacında, köpeğinizin kullanmış olduğu ilaçların özel olarak köpek pansiyonuna belirtilmesi gerekmektedir. Çünkü hem köpeğin kendi sağlığı içi hem de pansiyonda konaklayan başka köpeklerin sağlığı tehlikeye atılmamış olacaktır.

 

 

 

Bu yazı 339 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.