köpek eğitimi

İstanbul Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

İstanbul, kalabalık bir şehirdir, bünyesinde pek çok insan barındırır, her şehirden, her yöreden göç alan ve farklı kültürlere sahip olan bir nüfusu vardır. Kalabalık nüfusunun yanı sıra insanların bakmakla yükümlü oldukları ve evlerinde bakımlarını üstlendikleri hayvanlar vardır. Onları barındırmak, beslemek ve sevgi göstermek bir insanlık görevidir. Evlerde bakmakla yükümlülük alınan hayvanların başında köpekler gelir. İnsanlar evlerinde en çok köpek bakımını üstlenirler. Evinde bir köpeğin olması ise büyük bir sorumluluk ister, sürekli eve bağlanıp, onun bakımını üstlenmek ve ilgilenmek gerekir. Ancak bazı durumlarda zorunlu kalınır ve evden uzaklaşmak gerekir. Bu anlarda ise işler zorlaşır, köpeğini nereye bırakacağını ve kime emanet edeceğini bilemez insanlar.

Bir yakınından, akrabasından veya arkadaşından yardım bekler ama çoğu zaman böyle bir yardım almak mümkün değildir. Çünkü bir köpeğe bakmak ve sorumluluğunu almak kolay bir iş değildir. Kimse bu sorumluluğun altına girmek istemez. Böyle zamanlarda köpek sahiplerinin yardımına koşan kuruluşlar vardır, bu kuruluşlara köpek pansiyonu denir. Köpek pansiyonları sizin ihtiyacınız olduğu zamanlarda köpeklerinizi bırakabileceğiniz güvenilir merkezlerdir. Büyük ve kalabalık bir şehir olan İstanbul’da çok sayıda köpek pansiyonu vardır. Şaşkınbakkal ve çevresinde hizmet veren İstanbul Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu siz hayvan dostlarına bir çözüm oluşturuyor, köpekleriniz için son derece güvenilir ve rahat ortamlar sunuyor.

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

Köpek pansiyonu bir köpeğin ihtiyacı olan ne varsa hepsini karşılamakla yükümlüdür. Asıl amaç ise köpeğin barınması ve beslenmesidir, burada barınma ve beslenme ihtiyaçları karşılanır. Bunların yanı sıra farklı etkinliklerle hoşça vakit geçirmeleri sağlanır. Köpeğin barınacağı ve uyuyacağı yerler hijyenik ve konforlu bölümlerdir. Her köpek için ayrı ayrı dizayn edilmişlerdir, evlerinde tek başına yaşamaya alışmış olan köpekler burada da aynı yalnızlığı bulmak isterler. Bu nedenle uyumaları için yalnız kalacakları ortamlar verilir. Özel bölümlerde ısıtma, serinletme, güneşten koruma gibi özellikler düşünülmüştür.

Beslenme

Beslenme ise her köpeğe farklı bir sistemle uygulanır, çünkü her köpek cinsine göre, ırkına göre ve yaşına göre farklı besinlere ihtiyaç duyar. Her cins için farklı programlar uygulanması gerekir. Ayrıca evlerinde süregelen bir beslenme şekilleri vardır ve ona yakın bir şekilde devam ettirilmesi uygun olur. Beslenme konusunda önce sizden bilgi alınır ve hoşlandığı lezzetler hakkında edinilen bilgiler sonucunda köpeğe özel bir beslenme programı çıkartılır. Sevdiği tatları alabileceği, gerekli besin değerlerini alabileceği kaliteli ve sağlıklı mamalarla, yemeklerle beslenirler. Köpeğin sağlığı her şeyin üstündedir, sağlıklı beslenmesini sağlayarak genel sağlığını korumaya yardımcı olunur.

Barınma Ve Koruma

Barınmaları için olanaklar sağlanan köpeklerin dışarıdan ve içeriden gelecek her türlü tehdide karşı korunmaları sağlanır. Köpeğin güvende olması ve emin ellerde olduğunu bilmek köpeğin sahibi için çok önemlidir. Zorunlu durumlarda kalıp buraya bıraktığı köpeğinin iyi olduğunu bilerek kendine zaman ayırması ve rahat olması gerekir.

Oyun, Eğlence, Eğitim

Barınma ve beslenme ihtiyaçlarının dışında oyun saatleri düzenlenir. Uzman eğitmenler köpeklerle ilgilenirler ve her köpeğin yeteneğine göre, algılama gücüne göre farklı etkinliklerle onları eğlendirirler ve oynanan oyunlarla eğitimlerine de katkıda bulunurlar. Burada ki asıl amaç köpeğin sıkılmadan iyi zaman geçirmesini sağlamaktır. Tekrar buraya geldiği zaman koşa koşa geleceği ve burada kendini mutlu hissedeceği bir ortam oluşturulmaya çalışılır. Eğitim ve eğlence birlikte sürer, köpeğiniz buradan çıkarken yeni edinimler kazanmış olarak çıkar, sosyalleşmeyi öğrenmiş olur, birlikte yaşamayı öğrenir, başka köpekler gördüğünde nasıl davranması gerektiğini bilir. Pansiyonda kalması onu çok mutlu edecektir, siz de bundan sonra hiç düşünmeden evden uzak kalabileceksiniz.

 

 

Bu yazı 264 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.