köpek eğitimi

Arnavutköy Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Eğer bir evcil bir hayvanınız varsa hayatta yalnız olmadığınızı da bilmeniz gerekir. Özellikle bu evcil hayanınız bir köpek ise. Siz ne kadar köpeğinize bağlıysanız köpeğiniz de bir o kadar size bağlıdır. Üstelik bu köpek sizi daha ilk günden benimsemiştir. Dolayısıyla sizden ayrılmak onun için büyük bir yıkım demektir aynı zamanda. Köpeğiniz sizin kokunuza alışmıştır bir kere. Onu istediğiniz kadar uzak bir yere götürün bıraktığınızda yine size koşacaktır. Siz bu sevimli canlıdan tabi ki ayrılmak istemezsiniz. Fakat şartlar bazen sizin istediğiniz gibi gitmeyebilir.

Bir iş seyahatine ya da tatile çıktığınızda herkes sizin kadar hoşgörülü davranmayabilir bu yüzden onu yanınıza alamayabilirsiniz. Doğal olarak onu evde yalnız da bırakamazsınız. Eğer emanet edeceğiniz bir yer yoksa yapmanız gereken tek şey onu güvenilir bir pansiyona emanet etmektir. Bu ise hiç kolay değildir elbette. Eğer böyle bir düşüncesiniz var ise planınızı önceden yapmalısınız. Bu sevimli dostunuz için en güvenilir yeri araştırmaya aylar öncesinden başlamalısınız. Eğer köpeğinizi emanet edeceğiniz güvenilir bir yer arıyorsanız Arnavutköy Köpek Pansiyonu bu yerlerden bir tanesi.

Eğer köpeğinizi emanet edebileceğiniz bir yer bulduysanız öncelikle köpeğinizi oraya ulaştırabilecek bir servis imkanından yararlanıp yararlanamayacağınızı araştırmanız gerekmektedir. Daha sonra ise rezervasyon yaptırmalısınız. Bilindiği gibi pansiyonlarda oldukça fazla köpek konaklamaktadır. Bu yüzden köpeğinizin mutlu ve kendini rahat hissedeceği güvenilir bir pansiyon seçmelisiniz. Pansiyon ararken pansiyonun kaç köpek kapasiteli olduğuna, bu pansiyonlarda verilecek hizmetlere, köpeğiniz için ne derece güvenilir olduğuna ve köpeğinizin orada kendini nasıl hissedeceğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

arnavutköy köpek pansiyonu

Arnavutköy Köpek Pansiyonu Özellikleri

Köpeğinizden ilk defa ayrı kalacaksanız köpeğiniz bundan oldukça etkilenecektir. Kendisini terk edilmiş hissetmesi bu durumda normaldir. Önemli olan is bu durumun geçiciliğine inanabilmesi ve bulunduğu yerin o kadar da kötü olmadığını burada da yeni dostluklar kurabileceğini hissetmesidir. Bu yüzden köpeğiniz için eğlenceli oyun aktivitelerinin yapıldığı pansiyonları tercih etmelisiniz. Köpeğiniz için öncelikle takip etmeniz gereken konulardan biri ise sağlık durumudur. Köpeğinizi emanet ettiğinizden daha sağlıklı bulmak istiyorsanız pansiyonların temizlik koşullarını iyi araştırmalısınız. Öncelikle köpeğiniz sürekli bir veteriner hekim tarafından muayene edilmelidir.

Köpeğinizin alışmış olduğu kurallara uygun olarak bakımı sağlanmalıdır.Onu bir kafeste hapsedip sadece zamanın geçmesini bekleyen pansiyonlar yerine beslenmelerinin ve tuvalet eğitimlerinin sürekli kontrol altında olduğu, sosyal aktiviteler ve oyun aktivitelerinin olduğu, onun gezebilmesine imkan veren alanların olduğu pansiyonları tercih etmelisiniz.

Durum böyle olmadığında köpeğinizin kaldığı süre boyunca psikolojisi oldukça kötü etkilenecektir. Böyle bir ortamda kalmak zorunda olan köpeğinizi geri aldığınızda onu yabancılaşmış, durgun ya da tam tersi saldırgan ve huysuz bulabilirsiniz. Bu gibi durumlardan kaçınmak için köpeğiniz için en doğru tercihi yapmalısınız. Köpeğiniz kendisini bu pansiyonda kalmaya zorunlu hissetmemelidir. Sizin tatile çıkmanız gibi onunda bir tatil süreci geçirdiğini hissetmesi gerekir. Geçirdiği süre boyunca onun keyif alacağı aktiviteler yapılmalıdır. Bu amaçları taşıyan bir pansiyon sizin sürekli emanet edeceğiniz bir yer haline gelecektir zamanla. Böylece işlerinizin yoğun doluluğu dönemde köpeğinizi bu pansiyonlara emanet edebilir gönül rahatlığıyla işlerinize dönebilirsiniz. Ayrıca köpekleriniz hakkında bilgi almak için bu pansiyonlarla sürekli iletişim halinde olmanız da oldukça önemlidir.

  Arnavutköy Köpek Pansiyonu yukarıda saydığımız bu hizmetleri kendilerine ilke edinmiştir. Köpekleriniz burada tatildeymiş gibi vakit geçirecek ve kendini daha mutlu hissedecektir. Köpeklerinizi kendi konforunuzu düşündüğünüz gibi köpeklerinizin de konforunu düşünen bu pansiyonlara emanet etmelisiniz.

Bu yazı 712 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.