köpek eğitimi

Beyoğlu Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Günümüzde birçok insan bir şekilde evcil hayvan sahibi olmak istemekte ve yaşadıkları yeri bir anlamda renklendirmek istemektedirler. Ancak günümüz iş hayatı ve temposu oldukça yoğun olduğu için, insanların iş seyahatleri ya da tatiller gibi birçok farklı aktiviteleri olmaktadır. Bu durumda da insanların en çok yaşadığı sorun, köpeklerini nereye bırakacaklarıdır. Köpeklerini bırakacak bir yer bulsalar bile, acaba iyi bakılır mı, köpek mutlu olur mu, yemek verirler mi gibi birçok soru da akıllarda kalmaktadır. Bu soruna günümüz anlayışına uygun olarak getirilen en uygun çözüm, beyoğlu köpek pansiyonu’ dur.

Nasıl insanlar tatile çıktıklarında pansiyonlarda, otellerde kalıyorlarsa, köpeklerin de kalabileceği pansiyonlar kurulmuştur. Evcil hayvanını kendinden hiçbir şekilde farklı görmeyen insanlar için beyoğlu köpek pansiyonu çok ideal olmaktadır. Siz tatildeyken ya da iş seyahatinde iken bu pansiyonlar köpeğinize gereken tüm ilgiyi gösterecek ve tüm bakımlarını aksatmadan devam ettirecektir. Bu anlamda insanlar büyük bir yükten kurtulmuş olmaktadır. Çünkü özellikle evcil hayvanına çok sıkı sıkıya bağlı insanlar için, köpeklerini bir başkasına emanet etmek çok sorunlu bir durumdur.

İstanbul’u en yaşanılası yerlerinden biri olan Beyoğlu bölgesinde de günümüzde kurulan birçok köpek pansiyonu olmuştur. Özellikle Beyoğlu bölgesinde birçok insanın evcil hayvan sahibi olduğu bilinmektedir. Beyoğlu köpek pansiyonu anlamında, evcil hayvan sahiplerinin beklentilerini karşılayabilecek bir semt haline dönüşmüştür. Bakıldığı zaman bu pansiyonlar fiyat olarak da çok uygun olmaktadır. Tek bir köpek için ortalama 1 haftalık bir süre için 50-60 TL gibi bir fiyat istenmektedir. Hem fiyatın çok uygun olması, hem de insanların büyük bir yükten kurtulacak olması sebebiyle, köpek pansiyonları çok tercih edilmeye başlanmıştır. Köpek pansiyonlarında gidip görebileceğiniz çok uygun ortamlar vardır.

beyoğlu köpek pansiyonu

Beyoğlu Köpek Pansiyonu

Genel olarak ortalama 50-60 hayvan kapasiteli mekanlardır. Hayvanların burada rahat ettirilmesi için her türlü ortam yaratılmaktadır. Pansiyonlarda sürekli olarak bir veteriner hekim bulunmaktadır. Bu veteriner hekim gerek mekanların dezenfektesi için, gerekse de hayvanların sağlığı için her türlü önlemi almaktadır. Zaten köpeklerinizi bu pansiyonlara bırakırken her türlü kilo ve sağlık kontrolleri yapılarak alınmaktadır. Yine çıkışlarda da her türlü kontrolleri yapılmakta ve tırnaklarına kadar kesilip sizlere o şekilde iade edilmektedir. Hayvanları pansiyonlara bırakırken size süre konusunda farklı seçenekler sunulmaktadır. İster ev pansiyonu şeklinde, ister kısa süreli pansiyon, isterseniz de uzun pansiyon şeklinde köpeğinizi buraya bırakabilirsiniz.

Seyahatinizin uzunluğuna göre köpeğinizi gönül rahatlığıyla bu pansiyonlara emanet edebilirsiniz. Elbette ki köpeğinizi emanet edeceğiniz pansiyonu önceden araştırıp, gidip kendi gözünüzle görmenizde fayda vardır. Bu konuda bası suistimaller yapan mekanlar olabilir. Bu tarz bir durumun yaşanmaması için ve köpeğinize herhangi bir zarar gelmemesi için pansiyonu önceden gidip kendi gözünüzle görebilirsiniz. Ancak şunu söylemek gerekir ki, şuana kadar bu tarz bir köpek pansiyonu işletmesinde henüz büyük bir sorun yaşanmamıştır. Yeni yeni gelişen bu köpek pansiyonu sistemi, şuana kadar beklentileri karşılamış ve insanların yüklerini büyük ölçüde almıştır.

Bu pansiyonlarda köpekler tıpkı ev ortamlarında olduğu gibi bakıldığı için, yemek düzenlerine bile siz karar vermektesiniz. Önceden pansiyon yetkililerine bildirerek, köpeğin öğünlerini hangi saatlerde yemesi gerektiğine karar verebilirsiniz. Köpekler sizden teslim alınırken detaylı bir form doldurularak alınmaktadır. Bu formda köpekle alakalı tüm bilgileri doldurmakta ve pansiyon yetkililerine bildirmektesiniz. Sizlerden talep gelmesi durumunda, köpeğiniz uyumlu olabildiği ırktaki köpeklerle birlikte sosyalleşebilir. Pansiyon yetkilileri köpekleri kapalı bir alanda sosyalleştirerek, daha güzel vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Hatta köpeği pansiyona kadar götüremeyecek kadar sıkışık bir programınız varsa, haber vermeniz durumunda servis ile gelip köpeği aldırma imkanınız da bulunmaktadır.

Bu yazı 564 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.