köpek eğitimi

İstanbul Bahçelievler Köpek Oteli

Paylaş
 

Köpekler eskiden beri insanlar en cana yakın ve en sevimli dostları olmuşlardır. Köpeklerin sahipleri ile arasında çok güçlü ve özel bir bağ bulunur. Bu nedenle köpek sahipleri köpeklerinden bir an bile ayrı kalmak istemezler. Bu durum köpekler içinde söz konusudur. Çünkü köpekler sahiplerinden ayrı kaldıkları zaman çok mutsuz olurlar bu durumda onların psikolojik rahatsızlık yaşamalarına ve hastalanmalarına neden olur. Köpek sahipleri bu durumu bildikleri için köpekleri asla evde yalnız başına veya bir başkasına bırakmak istemezler.

Ancak köpek sahipleri her ne kadar köpeklerini bırakmak istemeseler de bazen mecburen köpeklerinden ayrı kalmak, iş ya da tatil nedeniyle şehir dışına çıkmak zorunda kalabilirler. Böyle zamanlarda köpeklerine kendileri gibi bakacak birini bulmakta zorluk yaşarlar ve çoğu zaman bırakabilecek birini bulamazlar. Bu durumda köpek sahiplerinin imdadına İstanbul Bahçelievler köpek oteli yetişiyor. Bu otel köpeklerin rahat etmesi için elinde ki bütün imkanlarını sonuna kadar kullanıyor. Buraya bırakılan köpekler kendilerini sanki kendi evlerindeymiş gibi hissediyor ve burada ki ortama çok çabuk bir şekilde uyum sağlıyor. Burada kaldıkları süre boyunca sahiplerinin eksikliklerini hiç hissetmiyorlar.

İstanbul Bahçelievler Köpek Oteli Neden Tercih Edilmeli?

Pansiyonda görev alan kişiler alanında uzman ve profesyonel kişilerarasından seçilir. Bu kişiler yaptıkları işi severek yaptıkları ve hayvan sever kişiler oldukları için burada bulunan köpeklere oldukça şefkati yaklaşıyor ve onların ürkütecek herhangi bir davranış ya bulunmaktan sakınıyorlar. Otelde köpekler için özel oyun alanları, egzersiz ve yürüyüş alanları, dinlenme alanları ve uyuma alanları vardır. Köpeklerin otele getirildikleri kilolarını korumaları için onlar için en kaliteli mamalar seçilir ve belirli saatlerde köpeklere yedirilir. Bu saatler dışında köpeklere asla mama verilmez.

Köpekler mamalarını yedikten sonra onlar için hazırlanmış olan oyun alanlarında serbestçe oyunlar oynar, burada bulunan diğer köpeklere kaynaşır, keyifli dakikalar geçirir ve daha da sosyal varlıklar haline gelir. Oyun oynayıp yeterince yorulan köpekler dinlenme alanlarında istirahate çekilebilir ve burada tüm günün yorgunluğunu atarak akşama kadar miskinlik yapabilirler. Otelde köpeklerin enerjilerini atabilmeleri için sabah ve akşama olmak üzere günde iki defa yürüyüş saatleri vardır. Köpekler bu yürüyüş saatleri içerisinde yanlarında bir gözetmen bulunarak yürüyüş yapabilirler.

Köpekler burada bulundukları süre içerisinde diğer köpeklerle oldukça keyifli zamanlar geçirirler. Burada verilen hizmetten oldukça memnun kalırlar. Köpekler her ne kadar konuşulanları anlamasalar da yapılan her hareketi çok iyi bir şekilde analiz edebilirler. Bu hareketlere göre de saldırgan ya da uysal davranışlar içerisine girerler. Aynı zamanda bu otel sadece köpeklerin konaklamaları için var olan bir kuruluş değildir. Bu otelde köpeklere eğitimler de verilir. Hatta köpeğinin eğitiminin ileri düzeyde olmasını isteyen kişiler köpeklerini İstanbul Bahçelievler köpek oteline getirebilirler. Otele eğitim amaçlı getirilen köpeklere ilk önce eğitim düzeylerini ölçmek için analiz yapılır daha sonra buna göre eğitim programı hazırlanır. Bu otel yaş ve cins ayrımı yapmadan tüm köpekleri bu otele kabul ediyor. Ancak otelin önem verdiği en önemli detay köpeğin aşılarının tam olmasıdır. Çünkü aşıları tam olmayan köpek otelde bulunan diğer köpek ve çalışanlar için sağlık açısından risk faktörü olarak kabul edilir. Bu nedenle aşıları tam olmayan köpekler otele kabul edilmezler. Otele kayıt işleminde köpeğin aşılarının tam olduğunu gösteren belge ve karnesinin otelin görevli personeline verilmesi gerekir. Karnesi olmayan köpeklerin kayıt işlemi tamamlanmaz. Pansiyonda konaklayan köpeklerde herhangi bir davranış bozukluğunun olup olmadığı pansiyon görevlileri tarafından incelenir ve herhangi bir bozukluk olması durumunda bu bozukluğun giderilmesi için çeşitli uygulamalar yapılır. Köpekler pansiyondan evlerine çok mutlu ve huzurlu bir şekilde dönerler. Bu da en çok köpek sahiplerini mutlu eder.

Bu yazı 470 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.