köpek eğitimi

Pendik Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

İstanbul’un Kartal ve Tuzla ilçelerinin arasında kalan sevimli bir ilçedir. Anadolu yakasında bulunan ilçe sahil kesiminde yer alır. Sahil gören ilçe, geniş ormanlık alanlarının bulunmasıyla da coğrafi zenginliklere sahiptir. Ulaşım açısından da zengin bir ağa sahip önemli bir ilçedir. Pendik, doğal güzellikleri ile birlikte pek çok hayvanın rahat yaşaması için olanak sağlıyor. Pendik Köpek Pansiyonu, hayvan sevgisiyle bütünleşmiş, Pendik halkı tarafından ilgi gören, köpekler için ideal barınma alanlarından biridir. Köpeğine acil ve kısa süreçlerle bakacak birilerini arayan Pendik halkı için tercih edilebilecek, kaliteli hizmeti ile herkes tarafından sevilen bir kurumdur. Emanet edilen köpeklere çıkış gününe kadar en iyi şekilde bakarak sahiplerinin yokluğunu aratmamayı amaçlayan bir pansiyondur.

pendik köpek pansiyonu

Köpek Pansiyonlarının Amaçları

Köpek müşterilerine uygun sağlık koşullarında eğlenceli ve konforlu vakit geçirmelerinde yardım etmek amacıyla kurulan köpeklerin kısa süreli konaklama alanlarıdır. Köpek pansiyonları gelişen teknolojiler ve yenilenen çalışma prensipleri ile kendilerini sürekli geliştiren, böylece köpeklere kaldıkları süreçte en iyi şekilde hizmet verebilen yerlerdir. Pansiyonlarda çalışan personeller köpek sevgisi olan, çalışmayı seven ve köpeklerle her ihtiyacı kapsamında ilgilenebilecek kişiler tarafından itinayla seçilir. Sağlıkları konusunda hassas davranıldığı kadar bakım ve ilgi açısından da ayrıca hassasiyet gösterilir.

Köpek bakımı düşünüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Sadece beslenme, bakım olayı değil aynı zamanda da sevmek ve ilgi göstermek konusunda özenli davranılması gereken bir olaydır. Köpek pansiyonları verdiği temel hizmetlerin yanında köpek gelişimine katkı sağlamak amacıyla eğitici aktiviteler uygulayarak ayrıca eğitimler verilir.

Günlük konaklama ücretinin dışında eğitim ücretleri ödendiği takdirde köpeğe, uzman eğitimciler tarafından tuvalet, itaat veya köpek eğitimi gibi farklı eğitimler uygulanabilir. Oyun alanları da köpeklerin kendilerini geliştirerek sosyalleşme konusunda önemli alanlardır. Günün belli saatlerinde pek çok köpeğin bir arada oyun alanında özgürce oynamaları, dolaşmaları sağlanır. Bunun için köpek pansiyonlarında açık ve kapalı olmak üzere iki farklı oyun alanı bulundurulur.

Yemek saatleri günde 3 öğün belirlenir. Beslenme konusunda da özen davranması gereken köpek pansiyonları kaliteli mama seçiminde bulunurlar. Bunun yanı sıra özel sağlık sorunu olan veya beslenmek konusunda özel davranılan köpeklerin mama tercihi uygun şekilde yapılır. Köpeklerin tek bir mamaya alışkanlıkları varsa köpek sahipleri mamayı kendi getirebilir. Aynı zamanda köpeğin alıştığı beslenme düzeni varsa pansiyonda aynı şekilde düzen devam ettirilmelidir. Pansiyon çıkışından sonra sahibi ile arasında sıkıntı yaşanmaması için önemlidir. Köpeklerin, köpek sahipleri tarafından emanet edileceği zaman aşı karnelerinin getirilmesi önemlidir. Giriş işlemleri sırasında sağlık kontrolleri yapılan köpeklerin aşıları da kontrol edilir. Eksik aşıları tamamlanır. Ve sağlık açısından en uygun şekilde pansiyona girişi sağlanır.

Pendik Köpek Pansiyonu Özellikleri

Köpek sahiplerinin tatil, iş, bayram, acil şehir dışı seyahati gibi özel durumlarında köpeğin bakımı konusunda özenli davranarak bir süre en iyi şekilde konaklama imkanı sağlayan bir pansiyondur. Pansiyonda dikkat edilen en önemli husus hijyendir. Bir gün içinde belli aralıklarla genel temizlikler yapılır, köpeklerin özel odaları en iyi şekilde temizlenir. Köpeklerin özel odaları pek çok pansiyonda bulunan odalar gibi havasız, ışık almayan, dar ve kafesli bir sistemde oluşturulmaz. Oluşturulan odalar geniş, ışık alan, konforlu odalardır. Giriş işlemleri esnasında sağlık kontrolünden geçen köpekler her gün anlaşmalı veteriner gözetiminde yaşamlarını sürdürür. Herhangi bir sağlık sıkıntısı fark edildiğinde hemen kontrol altına alınır.

Köpeklerin pendik köpek pansiyonu’ na kabulü sırasında aşıları veteriner tarafından kontrol edilir. Eksik aşısı olduğu tespit edilen köpekler, aşısı yapıldığı takdirde pansiyona girişi onaylanır. Köpeklerin evde beslenme şekli de önemlidir. Ve bu konuda köpek sahiplerinden bilgiler alınarak mama cinsine, beslenme saatine karar verilir. Mamanın aksine ev yemeğine alıştırılan köpekler için aynı düzeyde ev yemekleri içeriğinde beslenme programı oluşturulur. Ve aynı zamanda köpek sahiplerinin alıştırdığı saatlere uyularak,aynı saatlerde gezdirilme işlemleri uygulanır.

Bu yazı 348 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.