köpek eğitimi

Levent Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı kalabalık bir semttir. Semt olarak bilinmesine rağmen aslında bir mahalledir. Türkiye’de çoğu şehirde hayvanlar ön planda tutularak köpek pansiyonları oluşturulmuştur. İstanbul’da çok fazla bulunan köpek pansiyonlarından biri de Levent’te konumlanmıştır. Levent köpek pansiyonu, köpek seven ve işini en iyi şekilde yapan kişilerden oluşturulan kadrosuyla köpek sahiplerini gözünü arkada bırakmayacak kalitede hizmet sunuyor.

Köpek Pansiyonlarının Kullanım Amaçları

Köpek pansiyonları bünyesinde çalışan personeller tecrübeli ve köpek sever kişiler arasından tercih edilir. Köpek pansiyonunda çalışmayı bir iş olarak görecek kişiler değil, eğlenceli vakit geçirmek ve mutlu olmak amacıyla tercih edecek kişilerin seçimi önemlidir. Günlük yaşamın zor şartlarından bunalan, geçim sıkıntısına düşen veya iş, sağlık gibi sıkıntılarla köpeğinden uzak kalması gereken kişiler için güvenilir bir yuvadır. Köpeğini emanet edecek kişinin öncesinde köpek pansiyonlarını araştırarak en güvenilir ve hijyenik yeri bulmaları önemlidir. Çok farklı cinste köpeğe ev sahipliği yapan köpek otellerinin amacı, köpeklerin kaldıkları süre içinde en verimli ve en eğlenceli şekilde vakit geçirmelerinde yardımcı olmaktır.

Levent Köpek Pansiyonu

Konaklama hizmetlerinin yanı sıra köpek seven personeller ile köpeklere ayrıca ilgi ve alaka gösterilerek, sahiplerinden uzak oldukları hissettirilmemeye çalışılır. Beslenme, oyun, bakım, sağlık hizmetleri yanında ek hizmetlerden de faydalanmak için köpek sahiplerinden ek ücretler istenebilir. Aynı zamanda köpeklerinin eğitim almasını isteyen kişiler özellikle köpek pansiyonları tercih edebilir. Hem burada sosyalleşmeleri hem de eğitim almaları sağlanır. Yavru köpekler için yavru eğitimi ve tuvalet eğitimi mevcuttur. Bunun yanı sıra yaş alan köpeklerde itaat eğitimi de verilebilir. Eğitimin dışında ekstra bakım uygulamaları da yapılabilir. Köpeklerde tüy ve tırnak bakımı, manikür ve pedikür gibi uygulamalar da ek ücretler ile alınabilir.

Levent Köpek Pansiyonu Hizmetleri

Köpekler sahipleri kadar pek çok kişinin hayatında vazgeçilmezden biridir. Köpek sahipleri köpekleri konusunda çok hassastır, köpek pansiyonunda çalışan personeller de bu konuda köpek sahipleri kadar hassas davranırlar. Yoğun iş temposu yaşayan kişilerin günlük yaşamında yaşadığı işle alakalı yoğunluk veya iş seyahatleri neticesinde köpeklerinden ayrı kalmaları gerekebilir. Bu gibi durumlarda köpeklerine en iyi şekilde bakacak yer arayışına girerler. Köpek sahiplerinin kaç gün şehir dışında olacakları veya köpeklerinden kaç gün ayrı kalacakları sıkıntı oluşturmaz, bu süre içinde köpek pansiyonunda köpeklere en iyi şekilde hizmet verilir. Sahiplerinden uzak kalan köpeklerin pansiyonda bulundukları süre içinde eğlenceli vakit geçirmeleri amaçlanır.

Oyun oynayıp dostluklar kurmaları ile sahiplerinden uzak kalışları bastırılır. Levent köpek pansiyonu, köpekleri giriş işlemlerinde aşı kartı ile kabul eder. Aynı zamanda köpek sahiplerinin köpekleri ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeleri ve özel bir eşyaları, sevdikleri oyuncakları varsa onunla birlikte teslim etmeleri istenir. Köpeğin beslenme şekli hakkında bilgiler neticesinde köpek bakıcısı ve veteriner ile köpeğin beslenme düzeniyle alakalı program yapılır. Yediği özel bir mama varsa en kısa zamanda temin edilmeye çalışılır. Bu süreçte köpeğin düzeninin bozulmaması için köpek sahibinin mamasını yanında bulundursa daha uygun olacaktır. Sağlık kontrolleri tamamlanan köpek, pansiyonun hizmetlerinden yararlanmaya başlar.

Köpek için özel oda temin edilir. Pansiyonda kaldığı süre içinde köpekle alakalı beklenmedik bir durum ya da sağlık sorunu yaşanırsa en kısa sürece köpek sahibi bilgilendirilir ve gözetim altına alınarak kontrol edilir. Köpeklerin enerjilerini atabilmeleri için geniş oyun alanlarında günün belli saatlerinde oynamaları için süre tanınır. Bunun yanı sıra gün içinde belli saatlerde bakıcısı ile gezdirilmeye çıkarılır. Köpek için özel belirlenen yemek saatinde özel odasında yemeği yedirilir. Köpeklerin cins farklı ve birbirlerine zarar vermelerini önlemek amacıyla her köpek bireysel yemeğini yer. Köpekler için belirlenen ortak alanlarda köpek bakıcıları eşliğinde zaman geçirirler.

Levent Köpek Pansiyonu En Önemli Özelliği

Personeller tarafından sürekli gözetim altındadırlar. Levent köpek pansiyonu, köpeğin çıkış gününde sahibine teslim edilirken sağlıklı ve halinden memnun bir şekilde teslim edilmesini amaçlar. Köpeğin acil durumlarda ve kısa zamanlı değil arada bir böyle ortamlarda kalarak sosyalleşmesi önemlidir. Böylece köpek sahibi ile de arasında güçlü bir bağ oluşacaktır. Köpek pansiyonu sayesinde arkadaş edinecek, enerjisini atacak aktivitelerde bulunabilecek ve en önemlisi yer değişikliği ile farklı deneyimler kazanacaktır.

Levent Köpek otelinin tercih edilmesindeki en önemli özelliği de her köpekle ayrıca özel şekilde ilgilenilmesi ve günlük hayatındaki alışkanlıklarını koruyarak uygun bir şekilde beslenme, oynama ve gezme gibi hizmetlerin oluşturulmasıdır. Köpek sahibinin bırakabileceği herhangi bir tanıdık köpek üzerinde nasıl davranması gerektiğini bilemez ve köpeğin günlük düzeni bozulur, bu da köpeği mutsuzluğa iter. Bu nedenle köpek otelleri köpeği evinde hissettirecek ve mutlu edecektir.

Bu yazı 354 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.