köpek eğitimi

İstanbul Eyüp Köpek Oteli

Paylaş
 

Köpek bakımı, ihtiyaçlarının karşılanması ve köpekleri sahiplenmek eski zamanlara oranla daha sorumluluk isteyen ve bilinçli kişilerin alması gerek sorumluluk sahibi insanların tercih ettiği bir şeydir. Köpek sahipleri, sahiplendikleri köpekleri birer arkadaş gibi gördüğü için sevimli arkadaşlarının ihtiyaçlarına fazlasıyla özen gösterirler. Köpek sahipleri işleri çıktığı zaman ya da sıcak yaz günlerinde tatile çıkmak istedikleri zaman köpeklerini birakabilecek güvenli bir yer aramaya başlarlar ve bu çoğu zaman zor bir hale dönüşür. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalındığı zaman köpeklerin ihtiyaçlarına özel teknik ve yöntemlerle cevap vermek için hayvanseverler tarafından kurulmuş olan köpek pansiyonları ve köpek otelleri mükemmel bir yerdir. Bunların arasında İstanbul eyüp köpek oteli de yer alır. Köpeklerin ihtiyaçları köpek otellerinde yapıldığı gibi belediyeler tarafından da yapılıyor. Belediye tarafından bakımı yapılan sokak köpeklerinin aşıları tam olarak yapılıyor ve belediye tarafından hazırlanmış olan barınaklarda köpek eğitimleri veriliyor.

İstanbul Eyüp Köpek Ötelinin Önemi:

Köpeklerin beslenmesi, eğitim ve bakımı emek isteyen ve oldukça önem gerektiren ir durumdur. Bilhassa bu detaylar evde beslenen köpekler açısından daha önemlidir. Çünkü evde bakımı yapılan köpek, alanın kısıtlı olmasından dolayı vücudunda bulunan enerjiyi atamaz ve bu durum köpekte davranış bozukluklarının meydana gelmesine neden olur. Ayrıca evde tek kişi tarafından yapılan köpek bakımı oldukça zor bir hal alıyor. Böyle durumlar için en ideal olan köpek otelleridir. Köpek sahiplerinin işleri dolayısıyla köpeğin ihtiyaçlarını aksatmaları durumunda ya da akraba veya arkadaşlarına köpeklerini bırakamadıklarında, köpek otellerine bırakmayı tercih ederler. Çünkü köpekler ev ortamına alıştıktan sonra, başka bir ortama alışmak ve bulundukları ortama uyum sağlamakta zorlanırlar. Bu durum onların psikolojilerinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Ancak köpek otellerine bırakılan köpeklerde asla böyle sorunlar yaşanmaz. Çünkü köpeklere, otele getirildikleri andan itibaren onlar için seçilmiş egitmenler tarafından özel olarak ilgi ve alaka gösterilir. Bu nedenle köpekler kendilerine alıştıkları ev ortamında hissederler ve buraya hemen uyum sağlarlar. Köpek otelleri, köpeklerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bünyededir.

İstanbul Eyüp Köpek Oteli Personelleri Nasıl Hizmet Veriyor?

İstanbul eyüp köpek oteli çalışanları tamamı profesyonel kişilerden oluşuyor. Otel çalışanlarının profesyonel olması gibi, kurucuları da profesyonel kişilerdir. Bu nedenle otel içerisinde bulunan bölgeler oldukça kaliteli ve güvenli bir ortamdır. Köpek otelleri köpeklerin ihtiyacı olan bakım ve ihtiyaçlarını karşıladığı gibi sevgi ve ilgi ihtiyaçlarına da cevap veriyorlar. Bu otele getirilen köpekler kendi ırkları içerisinde bir alana yerleştirilir. Otelde her daim herhangi bir sağlık sorunun karşılık anlaşmalı bir veteriner bulunur. Tüm bunların yanında köpeklerini kendi imkanları doğrultusunda otele getiremeyen kişiler için özel araçlar tahsis edilir ve köpekler adreslerinden alınır ve istenildiği zaman yine adreslerine geri bırakılır. Otel içerisinde özel oyun alanları ve bu alanlar içerisinde keyifli dakikalar geçirebilmeleri adına oyun saatleri düzenlenmiştir. Aynı zamanda köpeklerin bu otelde güvenli bir şekilde gezebilmeleri için özel alanlarda hazırlanmıştır. Köpek otelleri maddi açıdan da oldukça fayda sağlarlar. Köpek otellerinin tümü belediyenin belirlemiş olduğu sınırlar içerisinde bulunur. Bu oteller hizmetlerini verirken köpek cinsi ve yaşı göz önünde bulundurulur. Bu unsurlara göre de eğitim programları hazırlanır. Yavru köpekler yetişkin köpeklere göre daha aktif olduklarından dolayı onlar için hazırlanan oyun programları daha farklıdır ve bu köpekler için ses yalıtımı iyi olan odalar seçilmiştir. Çünkü yavru köpekler dışarıdan gelen seslere çok duyarlıdırlar. Yavru köpekler dışarıdan gelen seslerden çok çabuk etkilenir ve bu durum kendilerinde davranış bozukluklarına neden olur. Yavru köpekler için özel olarak hazırlanmış muzik sistemleri bulunur.

Bu yazı 535 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.