köpek eğitimi

Chihuahua Köpek Oteli İçin Uygunmudur

Chihuahua
Paylaş
 

Adeta bir cep köpeği olan ve şivava olarak bilinen bu minik köpekleri tanımak ve hatta evinizde beslemek yaşamınızı değiştirecek. Chihuahua ismiyle dünyada tanınan ve çok büyük ilgi gören bu minik dostlar, mini köpek ırklarından biridir. Türkiye’de de son yıllarda çokça beslenen ve ilgi gören Chihuahua’ların sayısı her geçen gün artıyor. Arttıkça da Chihuahua satılık  fiyatları merak ediliyor.Bu mini cins köpeğin yazılışını daha önce hiç görmediyseniz, aslında telaffuzunu bilmiyor olabilirsiniz. Türkçe telaffuzu Shiva ya da şivava olan bu köpekleri beslemek istiyorsanız onlar hakkında hem bedenen hem de ruhen çok şey öğrenmeniz gerekiyor.

Chihuahua Köpeklerinin Kökeni

Chihuahua’ların tam olarak nereden geldiği hala belirsiz olsa da, tüm karakterler Meksika’yı işaret ediyor. Kesin olarak bilinen bir konu değil aslında. Söylentiye göre, yüzlerce yıl önce Meksika’da Kızılderililer tarafından yetiştirilen bir köpek ırkının günümüze kalan torunları. Bu düşünceyi kanıtlayacak durumlardan biri de Meksika’da Chihuahua adında bir eyalet ve şehir bile var.

Chihuahua Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Bu küçük cins köpeklerin en popüler özelliği boyutlarıdır. Neredeyse cebinize sığacak kadar küçük olmaları onlara olan ilgiyi daha da artırıyor. Chihuahua’lar küçük köpeklerdir ancak kaslı bir hayvan türüdür. Hem ince hem de bir o kadar güçlü bacaklara sahiptirler. Chihuahua satılık  olarak artık Türkiye’de de bulunabiliyor. Kafa yapıları yuvarlak olsa da bazen vücutlarından daha büyük görünebilirler.

Bu köpekleri hemen hemen tüm renklerde görmeniz mümkün. Bu renkli hayvanlara örnek verecek olursak, beyaz, koyu kahverengi, siyah, altın ve daha çok farklı renk ve tonlarda görebilirsiniz. Kimi şivava köpekleri uzun tüyleri ile dikkat çekerken kimileri de kısa tüylü oluyorlar. Bu demek oluyor ki tüy açısından iki farklı türü görebilirsiniz. Oldukça küçük olan bu sevimli hayvanların en ağır olanları bile 3 kiloyu geçmiyor. Genellikle kiloları 500 gramdan 3 kg’a kadar değişebilir. Sağlıklı bir Chihuahua’nın ortalama yaşam beklentisi 16 yıldır. Bu minik köpeklerden beslemek isterseniz Chihuahua satılık  fiyatlarını uygun rakamlara bulabilirsiniz.

Chihuahua’ların Karakter Özellikleri

Bazı insanlar Chihuahua köpeklerinin kızgın köpekler olduğunu düşünür. Ancak bu fikir gerçeklerden çok uzaktır. İyi yetiştirilmiş ve uygun şekilde eğitilmiş olan bir Chihuahua, sosyal bir hayvan olur ve sevgi dolu bir köpek olarak herkesle iyi geçinirler. Chihuahua satılık  fiyatlarını inceleyerek bu muhteşem hayvana sahip olabilirsiniz.

Chihuahua köpeklerinin kişiliği, onlarla birlikte yaşayan insanlara, yani ailelerine ve çevrelerine göre değişir. Chihuahua’lar hayvanları sever, ancak inatçı yapıları ve ondan kurtulma yetenekleriyle bilinirler. Ayrıca gözlem yetenekleri de oldukça gelişmiştir. Sevmedikleri bir şey ya da bir kişi olursa onu hemen fark ederler. Bu köpekler hakkında bilmemiz gereken en önemli konulardan biri de, Chihuahua köpekleri kişiliği gereği yine bir başka Chihuahua köpeği ile birlikte olmayı sevmeleridir. Ancak evinizde bunlardan iki tane ister misiniz bu size kalmış bir durum. Eğer isterim diye cevap veriyorsanız Chihuahua satılık  listesini incelemenizde fayda var.

 Chihuahua Köpeklerinin Bakımı Nasıl Olur?

Chihuahua köpeklerinin bakımı hakkında çok fazla kirli bilgi yayılıyor. Bunların hiçbirine araştırmadan inanmamanızı öneririz. Chihuahua normal bir köpekten daha fazlasıdır ve özel bir bakıma ihtiyacı aslında yoktur. Diğer köpekler gibi koşmayı, oynamayı ve dışarıda olmayı, egzersiz yapmayı severler. Ayrıca Chihuahua köpekleri evde kolayca uyum sağlar. Onları çok fazla şımartmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde hafif hasar görebilir ya da hasar gösterebilirler. Gerek bahçe evlerinde ve gerekse de apartman dairelerinde keyifle yaşayabilen bu hayvanların beslenmesi de önemli. Küçük bünyeli oldukları için beslenmelerine dikkat etmelisiniz. Çok fazla beslemek ciddi rahatsızlıklara sebep olabilir. Ancak beslerken dikkat edilecek bir diğer husus da kaliteli ve sağlıklı besinler vermelisiniz. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

Bu yazı 188 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.