köpek eğitimi

Pendik Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpek sahipleri çoğu zaman iş seyahati nedeni ile köpeklerini birine emanet etmek isteyebilir. Köpeğinizi çoğu zaman emanet edecek birini bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda köpek eğitim pansiyonları köpeğinizi emanet edebileceğiniz yerlerden biridir. Köpek eğitiminde olduğu kadar köpeklerin bakımı ile de ilgilenen köpek pansiyonları tercih edilirken köpeklerin huzur içerisinde olduğu mekanların seçilmesi önemlidir. Köpek eğitim pansiyonu köpekler için güvenilir yerlerden biridir. Pendik köpek pansiyonu köpeklerinizi güvenle emanet edebileceğiniz eğitim ve bakım merkezlerinden birini oluşturur. Köpek eğitiminde uzman ekibi ile hizmet veren pansiyonda köpeklerinizi saatlik olarak emanet edebileceğiniz gibi uzun süreli de emanet etme imkanınız vardır.

Köpek pansiyonları köpeklerini yanında götüremeyen köpek sahipleri için oldukça önemli yerlerden biridir. Çalışan kişilerin köpekleri tüm gün evde kaldığından dolayı çoğu zaman sahiplerinin evine gelmesi ile birlikte yaramazlık yapabiliyor. Çalışan bireyler işten yorgun döndüklerinden dolayı çoğu zaman köpekleri ile ilgilenemiyor. Bu durum köpeklerin daha çok içe kapanmasına neden olabildiği gibi aynı zamanda köpeklerin şımarık davranışlarda bulunmasına da neden olabiliyor. Benzer durumlar ile karşı karşıya kalan köpek sahipleri için köpek pansiyonları oldukça elverişlidir. Köpek pansiyonları köpeklerin gezme ve oyun ihtiyaçlarının yerine getirildiği geniş alanlar üzerinde kurulmalıdır. Böylece köpekler sahiplerinden uzaktayken gün boyu keyifli vakit geçirebilmelidir.

pendik köpek pansiyonu

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek pansiyonları kimi zaman da köpek eğitimi için tercih edilen merkezlerden birini oluşturur. Köpek eğitim merkezlerinde ya da köpek eğitimi veren pansiyonlarda köpek eğitimi konusunda uzman olan kişiler çalışmaktadır. Köpek eğitiminde izlenmesi gereken yöntemlerden biri de pozitif eğitim kurallarıdır. Köpekler eğitilirken temel komutlar verilir. Bu komutlar köpek sahiplerinin gün içerisinde çok daha rahat etmesi için önemlidir. Özellikle köpeği çok hareketli olan kişiler çoğu zaman köpekleri ile birlikte dışarı çıktığında zor anlar yaşayabiliyor. Bu nedenle köpek eğitiminde köpeklerin yapmaması istenilen davranışların öğrenilmesi günlük hayatta köpek sahiplerinin köpeklerini çok daha iyi kontrol edebilmesini sağlıyor. Köpeklere verilen eğitim şiddet içeriklerinden uzak ve ödüle dayalı olmalıdır. Köpekler sahiplerine daha çok itaat ederler.

Bu nedenle yalnızca köpeklerin eğitilmesi değil aynı zamanda köpek sahiplerinin de eğitim konusunda bilinçli olması gerekiyor. Köpek sahipleri köpeklerine nasıl davranması gerektiğini bilmeli ve onlar ile çok daha kolay bir şekilde iletişim kurabilmelidir. Köpek eğitiminde köpeklerden istenilen davranış gerçekleştirildiğinde davranışın pekiştirilmesi de önem taşır. Bu nedenle davranışı pekiştirmek için köpeklerin mutlu olacakları ödüller verilir. Genel olarak bu ödüller köpeklerin yemekten keyif aldıkları yiyeceklerden oluşabildiği gibi aynı zamanda köpek sahiplerinin ilgisi de olabiliyor. Örneğin köpeğinizin yaptığı her doğru davranışta onun başını okşamanız ve ona sevdiği bir yiyecek vermeniz köpeklerin bu davranışı yeniden tekrarlamasına yardımcı olacaktır.

Pendik Köpek Pansiyonu Özellikleri Nelerdir?

İstanbul gibi kalabalık şehirlerde köpek eğitimi alanında pek çok farklı yer ile karşılaşmanız mümkündür. Pendik köpek pansiyonu güvenle tercih edeceğiniz bakım merkezlerinden birini oluşturur. Köpekleriniz pansiyonlara emanet etmeden önce pansiyon ile önceden iletişim kurmalı ve gerekir ise pansiyonun koşullarını önceden görebilmelisiniz. Bunun yanı sıra köpeklerin burada nasıl vakit geçirdiğini görmek önemlidir. Köpek pansiyonlarında köpeklerin temizliği ile ilgilenen çalışanlar, veteriner hekimler ve köpek eğiticileri bulunmalıdır. Köpekler pansiyona alınmadan önce çeşitli sağlık kontrollerinden geçmelidir. Böylece bulaşıcı hastalığı olan köpeklerin bu hastalığı diğer köpeklere yaymasının da önüne geçilmiş olacaktır. Köpek pansiyonunda köpeklerin ilk girişte sağlık kontrolleri yapılır tüy ve tırnak bakımlarının yapılmasının ardından köpekler haftalık dezenfekte edilen barınaklara alınır.

Bu yazı 292 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.