köpek eğitimi

Bağcılar Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpek sahiplerinin işleri dolayısıyla veya herhangi bir nedenden dolayı, geçici bir süre için köpeklerin bırakıldığı yerdir. Bunu yaparken de ilk önce köpeklerine nasıl bakılacağını, hangi ortamda bulunacaklarına bakılır. Açık alanda kalan köpekler için, açık alan pansiyon alanı var mı? aynı şekilde kapalı alanda kalan köpekler için kapalı alan pansiyon var mı? gibi sorunları çözmek için önceden araştırma yapılabilir.

Köpek pansiyonları ortalama olarak 50 köpek kapasitesindedir. Ve bunlar için alan büyük olmaktadır. Ev ortamına alışık köpekler daha çok kapalı alanda bulunurlar. Köpek pansiyonları temizlik ve sağlık yönünden her gün dezenfekte edilir. Köpeklerin günlük ihtiyaçları aksatılmadan görevliler tarafından giderilir. Bu tür hizmetler köpeklerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda bulunmalarını sağlar.Bağcılar köpek pansiyonu gibi bir çok yerde bu şekilde hizmet veren köpek pansiyonları bulunmaktadır. Ayrıca özel bakım görmelerinin yanı sıra köpeklerin yaşlarına göre bir çok yöntemle eğitilir. Pansiyonların kendilerine göre bakım servisleri de vardır. Bu bakım servisleri ile köpekler adreslerinden alınır ve bakım süreleri bittiği zaman yine aynı şekilde adreslerine bırakılır.

Köpekler misafir olmakla beraber ikinci evleri demek uygun olur. Köpek pansiyonlarında bakım ve hizmet sağlandığı zaman köpeklerin yaşlarına da dikkat edilir. Çünkü verilen her eğitim har köpeğe uygun olmayabilir. Ve bunlar yapılırken uzman kişiler tarafından yapılır. Köpeklerin öncelikle sağlık sorunları öğrenilir ve ona göre uygun eğitim programı düzenlenir. Eğitim hizmetinin yanında köpeklerin banyoları, kuaförleri, oyun ortamları, yemekleri ve hijyenik bir ortamda sunulmaktadır. Bu tüm hizmetler tecrübeli personeller tarafından yapılır.

Bağcılar Köpek Pansiyonu

Bağcılar Köpek Pansiyonu Hakkında

Köpekler pansiyona gelmeden önce köpeklerin Ev pansiyonu, kısa süre pansiyon veya uzun süre pansiyon’a göre uygunluğu araştırılmalıdır. Köpekler evde hangi saatte besleniyorsa aynı şekilde pansiyonlarda da aynı saat uygulanır. Köpeklerin alışkanlıkları değişmesi için yapılır. Köpekler uyumlu ve aynı ırk grubunda oldukları taktirde mutlu olurlar. Özellikle kapalı alanda bulunan köpekler için çeşitli oyunlar uygulanır. Çünkü kapalı alanda bulunan köpeklerin sosyalleşme oranı açık alanda bulunan köpeklere oranla çok azdır. Bu sorun da oyunla çözmek mümkün olur. Köpek pansiyonları uzman ekipleri tarafından köpeklerin yaşları öğrenilerek Tuvalet eğitimi, Temel eğitim, ileri itaat eğitimi gibi uygun yöntemler yapılmaktadır.

Ama köpek pansiyonlarına alınacak köpeklerin yapmış olması gereken aşıların yapılmış olmalıdır. Köpek pansiyonları bazı dönemlerde yoğunluk taşımaktadır. Bu yüzden köpeklerin geçici bir süreliğine konaklaması için önceden rezervasyon yapılmalıdır. Eğer sanal alemde araştırıldığı taktirde güven duyulmadığında gidip görülebilir.

Özel ihtiyacı olan yavru köpekler veya doğum öncesi ve doğum sonrası anne köpeğin sağlığıyla ilgili her bakımı sağlanır. Köpeklerin bakımlarının yanında sevgi ihtiyacı da giderilmelidir. Köpekler kendi ırkında olanlarla beraber hem uyum içinde hem de güzel bir vakit geçirirler.

Tüm köpek pansiyonları gibi bağcılar köpek pansiyonu köpekler için konaklama yönünden uygundur. Kapalı alan veya açık alanda kalan köpeklerin yerleri her gün kontrol edilmekte ve gün içerisinde suları düzenli bir şekilde personeller tarafından kontrol edilir.Köpeklerin bir yerden başka bir yere götürülmesi onların adaptasyon yönünden ve sağlık açısından çok önemlidir. Köpekler alınırken öncelikle form tutulur. Çünkü daha sonra oluşabilecek sorunlara karşı temkinli olunur. Köpeklerin kullandıkları ilaç, vitamin gibi besinlerin alınarak pansiyonlarda da aynısı uygulanır. Bazılarının da ihtiyacı birbirinden farklı olur. Örneğin tuvalet ihtiyacı farklı olmaktadır.

Pansiyonda sadece keyifli zamanlar geçirmezler onun yanında bakım eğitimi verilir ve göz-kulak temizliği, tırnak temizliği de yapılmaktadır. Köpek pansiyonları köpeklerin önceki yaşamları açısından değişime uğramadan uyum sağlar.

Bu yazı 454 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.