köpek eğitimi

Başak Şehir Köpek Oteli

Paylaş
 

Köpekler artık daha iyi bir yere sahip. Bazı köpekler var ki kendini bazı alanlarda kanıtlamış ve hatta madalya almış köpekler vardır. Köpekler sahiplerine karşı son derece itaatkâr hayvanlardır. Köpekler huyları bakımından sadık nazik atik hızlı eğlencelidirler. Eğer bir ev köpeğiniz varsa onun enerjisini atması için dışarıda bol bol egzersiz yapması gerekmektedir. Köpekler bakıma ihtiyaç duyan hayvanlardır. Her köpeğin tüy bakımı vardır bunların bakımları için tüy cinsine göre fırça alınmalıdır.Başak Şehir Köpek Oteli tm bu hizmetleri vermektedir.

Köpekler saldırgan olmadıkları zaman havlamazlar veya genellikle huysuzlandıklarında havlarlar. Köpek beslemek zahmetli iştir. Bir bebek aklı yetişkin bir köpeğin aklıyla aynı özelliklere sahiptir. Dalmaya da doğan köpeklerin çoğu doğuştan her yerleri beyaz renktedirler fakat daha sonra yaşları ilerledikçe kürlerinde beyaz benekler oluşur. Bir felsefeci olan platona göre ‘ köpekler bir felsefeci ruhuna sahiptirler’ demiştir. Köpekler türlerine koruma bekçi veya aile köpeği olabilirler. Köpekler her iklimde değil de iklimleri geldiklerinde tüy dökerler. Köpeklere kuru üzüm verilmesi zararlıdır aksi takdirde birkaç tane yeseler bile böbrek rahatsızlığı geçirebilirler. Köpekler derilerinde çıkan yaralarını yalayarak iyileştirirler.

Başak Şehir Köpek Oteli Hakkında

Köpekler için artık oteller mevcut Bu otellerden biride Başak şehir Köpek Oteli. Bu oteller köpeklere daha iyi barınma imkânı sağlıyor. Bu gibi otellere köpeklerinizi rahatlıkla bırakabilirsizini köpekler için hazırlanan bu oteller köpeklerinizin tırnak, kulak veya tüy bakımlarını yaptırabilirsiniz. Köpeğinizin başka köpek arkadaşlarınız olabilir. Köpekler için tam bir yuva kaynağı olan bu oteller tam bir sosyalleşme yeridir. Bu gibi yerlerde köpeklerin çiftleşme dönemi gerçekleşebilir. Köpekler için organik mamalar tahsis edilir ve köpeklerin daha hızlı büyümesi elde edilir.

Pug Köpeği

Pug köpeğini Türkiye de besleyen çok insan vardır yani tercih edilen en çok köpek türleri arasında Bu köpek türü en çok buldoğa benzer. Yüzü ve kulak rengi siyahtır. Yanaklarında bulunan benler bu köpeğe oldukça iyi bir cazibe katmaktadır. Sırtı yere bakabilecek şekilde dümdüzdür. Bacakları güçlü bir şekilde yere doğdu düzdür. U köpek türü her zamana oldukça neşelidir. Bu köpek herkesin gözünde büyütülmüş fakat boyut bakımından küçük köpektir. Kendini her bakımdan mutlu hisseden ve sahibine oldukça sadık köpektir. Çocuklarla ve sahibiyle oyun oynamayı çok sever.

Yaramazlığıyla göze çarpar. Bu tür köpekler ceza almayı hiç sevmezler ceza aldıklarında küserler ve bir daha barışmaları oldukça zaman ister. Bu köpek türleri bekçi köpeği olabilirler avlamayı çok sevmezler gerektiğinde havlarlar. Eğitimde çok çabuk sıkılırlar fakat sizin onu yönlendirmez gerekecektir. Kendi türünü çok sever hatta diğer köpeklerle arası oldukça iyidir. İlgisizliğe hiç tahammülleri yoktur aksi takdirde çok küserler. Bu köpekler ortalama 13 yıl yaşarlar.

Başak Şehir Köpek Oteli

Çoğu zaman apartman hayatında gördüğümüz bu tür bahçeli evlerde de rahatlıkla yaşayabilir. Eğer bahçeli bir evde yaşayacaksa kulübede yaşamamalıdır çünkü soğuğa ve sıcağa karşı dayanıksız köpeklerdir. Bahçede besleyecekseniz soğuktan ve sıcaktan korumanız gerekecektir. Enerjiye ihtiyacı olan bu köpekler düzenli olarak her gün egzersiz yapması gerekecektir. Çok fazla enerji istemezler fakat her gün bir kere bile olsa oyun oynamanız gerekiyor. Bu köpeklerin bakımı oldukça kolaydır.

Tüy yapıları oldukça kısadır düzenli olarak fırçalanmaları onlara yetecektir. Sadece gerektiği zaman yıkanması bu köpek türüne yetecektir. Banyo yaptırılırsa şayet banyo sonrası sıkıca kurulanması gerekmektedir. Aksi takdirde üşütebilir hasta olması gerekmektedir. Bu köpek türü oldukça tüy dökmektedir. Bu köpeğin soyu ta Çine dayanmaktadır. Bu köpek türü ilk köpek alacaklar için uygun köpek türleri arasındadır. Bu köpek hem bekçi köpeği hem de ev köpeği olarak görülebilir.

Bu yazı 689 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.