köpek eğitimi

Köpek Eğitim Firmaları

Paylaş
 

 Araştırdığınız zaman birçok köpek eğitim firmaları bulabilirsiniz, fakat hangisine ne kadar güvenebileceğinizi ancak ziyaret ettikten sonra anlayabilirsiniz. Köpek eğitim firmalarının bazıları sadece belirli köpeklere eğitim verirken, bazıları ise bütün köpek cinslerine eğitim vermektedir. Köpeklere eğitim vermek kolay değildir ve köpeklere eğitim veren firmalarda ancak köpek eğitimi sertifikası veya diploması almış olan kişiler yer alabiliyor. Köpek eğitim firmaları personel seçimi konusunda her zaman titiz davranmaktadır. Köpeğinize eğitim verdirmek isterseniz veya siz vermek isterseniz, köpek eğitim firmaları veya köpek eğitim merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Köpeğiniz belki komutlarınızı dinlemiyordur ve sürekli oyun istiyor ve dolayısıyla sizi dinlemiyor. Bu tür durumlarda ne yapabileceğiniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İnternetten baktığınızda birçok köpek eğitim firmaları sıralanacaktır. Özellikle İstanbul ve Ankara, aynı zamanda İzmir gibi Türkiye’nin en büyük üç şehrinde birçok köpek eğitim firmaları bulunacaktır.

Köpekleriniz için eğitim firmaları seçerken bazı konularda dikkat etmeniz gerekiyor. Köpeğin eğitim almasını istediğiniz için, bazılarına göre maddiyat önemli olmuyor, fakat bazı köpek eğitim firmaları, köpeklere eğitim veriyoruz diyerek ödemenizi alıyorlar ve köpeklere eğitim veriyorlar, fakat aynı zamanda onlara işkence yapıyorlar, bu sebeple hangi köpek eğitim firmasıyla çalıştığınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Köpek eğitim firmaları çok gerekli yerlerdir, fakat bazı firmalar köpeklere işkence yaparak, eğitim dışı durumlar oluşmaya başlıyor ya da köpek komutlarını dinlemediği zaman, anında dinlesin diye köpekleri dövmeye başlıyorlar, fakat köpekleri o şekilde eğitemezsiniz. Köpeklere sevgi göstermediğiniz sürece, onlar sizin istediğiniz gibi hareket etmeyeceklerdir. Eğer komutlarınızı dinlemelerini istiyorsanız, sizin onlara sevgi göstermeniz gerekiyor ve her şeyi onların iyiliği için yaptığınızı hissettirmeniz lazım. Köpeklere eğitim vermek kolay değildir ve ciddi anlamda sabır isteyen bir iştir.

köpek eğitim firmaları

Köpek eğitim firmaları Hakkında

Köpek eğitim firmaları uzman personellerle çalışmak zorundadır. Dolayısıyla köpek eğitim firmalarını araştırırken, maddiyat elbette önemlidir, fakat önemli olan bir diğer konu ise köpek eğitmenlerinin kim olduklarıdır. Köpek eğitmeniyim diye çalışıp aslında hiçbir alakası olmayan insanlar bile olabiliyor. Bu sebeple köpeğinize bir eğitim merkezi ararken, her zaman dikkat etmeniz gerekiyor. Köpek eğitim merkezleri açmak, köpek otelleri açmaktan çok daha kolaydır, çünkü sadece gelen köpeklere eğitim verip gönderiyorsunuz. Köpek eğitim merkezleri açarken sizden belge istiyorlar. Bu belgelerde de bir köpek eğitim uzmanı olup olmadığınız yazılır. Bazen maalesef bu belgeleri satın alıp köpek eğitim merkezleri açanlar oluyor, bu yüzden dikkat etmek gerekiyor çünkü bu tür yerlerde köpek eğitimi ile uzaktan yakından alakası olmayan insanlar çıkıyor ve durum böyle oluncada köpekler eğitmi değil, işkence görüyorlar.

Köpeklere eğitim verebilmek için sadece nasıl eğitim vereceğinizi değil, aynı zamanda onlara sevgi göstermeyide öğrenmeniz gerekiyor. Aksi taktirde eğer sevgi göstermeden ve sevdiğinizi hissettirmeden eğitim vermeye çalışırsanız, köpekler sizi dinlemeyeceklerdir. Köpek eğitim firmaları uzman eğitmenlerle çalışması gerektiği için, normalde bütün eğitmenlerin köpeklerle arası iyi olmaktadır, fakat bazen zorlayan köpeklerde olabiliyor. Bu durumda yapılacak olan tek şey aslında köpeklere karşı sabırlı olabilmek. Köpek dilini bilmediğiniz sürece ve köpeklerde sizin dilinizi bilemedikten sonra, elbette zorlanabilirsiniz, fakat ortak bir dil bulmak çok zor değil. Karşılıklı sevgi göstererek ortak bir dili otomatik bir şekilde bulabilirsiniz. Köpekler eğitim almaya ihtiyaç duymazlar, fakat en önemlisi her zaman sevgiye ihtiyaçları olmalarıdır. Sevgi hayvanlar için çok önemlidir. Hatta dünya üzerinde hayvanlardan başka sevgi gösterebilecek bir canlı belkide yoktur. Hayvanlar gerektiği zaman kavga ediyorlar, fakat insanlar öyle değil. Bu yüzden belkide insanların hayvanlardan öğrenmesi gerektiği çok şey vardır.

Bu yazı 853 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.