köpek eğitimi

Büyükçekmece Köpek Oteli

Paylaş
 

Evcil hayvan beslemek ve bakmak özellikle de köpeği ele alırsak çok zorlu bir iştir. Bakımları sosyalleşmesi bir yana çalıştığınız iş dolayası ile seyahat etme durumlarınızda sizi zor durumda bırakabilirler. Eğer emanet edecek biriniz yoksa ve komşularınızda köpeklerden veya hayvanlardan hoşlanmaya insanlar ise arkadaşınıza bakarak kimseniz yok demektir ve köpeğiniz evde tek kalacaktır. Bu tip olaylara karşı özel girişimlerle veya belediye destekli yeni bir müessese olan köpek otelleri ve pansiyonları hizmete girdi. Ülkemizde yeni yeni hizmet vermeye başlayan bu oteller köpeğinizin bakımında sosyalleşmesine kadar bir çok sorumluluğu üstüne alarak onun evindeymiş gibi rahat etmesini sağlamaktadır. Profesyonel kadrolarla çalışan bu otellerden Büyükçekmece Köpek Oteli hakkında yazdığımız inceleme yazısı şu şekilde:

Öncelikle köpeğinizin sağlığını ve konforunu amaçlayan Büyükçekmece Köpek Oteli köpeğinizin her türlü bakımını üstlenmektedir. Köpeğinizi ilk önce tüy ve cilt bakımı yaşı, türü ve cinsine göre özel veterinerler tarafından yapılmaktadır. Bunun yanı sıra köpeğiniz ağız sağlığından tırnak bakımlarına kadar her türlü ihtiyacı yine bu profesyonel kadro tarafından yapılmaktadır. Bilindiği üzere her cins köpeğin birbirinden farklı olmak üzere günlük belli bir süre egzersiz ihtiyacı vardır. Yürüyüş yaparak veya oyun oynayarak bunu karşılamaktadırlar. Köpeklerinizin oyun oynamaları için sağlanan alan ise geniş üstü açık ve hava alan bir bahçe tarzında mekandır.

Bu alan köpeğinizin egzersiz ihtiyacı karşılanmakta ve çeşitli aktiviteler düzenlenecektir. Bu aktivitelerde köpeğinizi bir yandan spor yaparken diğer yandan yorulup gece yerini yadırgamadan rahat bir uyku çekilmesi sağlanıyor. Bunun dışında sosyalleşme sorunu olan köpekler için önemli bir önem taşıyan bu aktiviteler sayesinde bu problem aşılıyor. Köpeğiniz diğer köpeklere alışırken bir yandan da arkadaş edinebiliyor ve ev dışında yaptığı gezintilerde sorun çıkarmıyor. Kışın ise kapalı ve geniş bir alanda bu etkinlikler devam ediyor. Yani köpeğiniz eğlencesi hiç kesintiye uğramıyor. Gezinti ihtiyacı ise yine bu alanda karşılanıyor.

Mama Ve Beslenme

Her köpek her mamayı beğenmeyebilir. İçinde ağır tahıllar bulunan mamalar köpeğinizin sindirim sisteminde ciddi sorunlara yol açabilir. Aynı zamanda yüksek protein değerli mamalar köpeğinizin daha sağlıklı bir hayat sürmesi için kesinlikle gerekmektedir. Çeşitlilik bakımından oldukça zengin olan Büyükçekmece Köpek Oteli sevimli arkadaşlarınıza organik, içinde tahıl ve kimyasal bulunmayan, protein değeri yüksek ve veteriner kontrolünden geçip onaylanan mamalar sunulmaktadır. Bu mamalar köpeğinizin kilosu, boyu ve yaşı itibari ile veterinerler tarafından belirlenen bir öğün tablosu ile verilmektedir. Yani beslenme açısından köpeğinizin sağlığı ön plandadır. Aynı zamanda mama değiştirmeyi düşünen müşteriler için bu imkan sağlanmıştır. Mama değiştirmeyi düşünen sahipler eski mamadan en az üç günlük getirmelidirler. Yeni mama belirlendikten sonra yavaş yavaş bu işlem gerçekleşmektedir. Yavaş olmasında ki sebep ise köpeğinizin ani besin değişiminde olası bir problem yaşamasını önlemektir.

büyükçekmece köpek oteli

Alınan Köpekler

Müşteri olarak konaklayacak olan köpeklerin kesinlikle aşılarının tamamlanmış olması gerekmektedir ve gelen sahiplerin arkadaşlarının aşı karnesini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Aksi takdir de bu şartlara uymayan kişilerin köpekleri kabul edilmektedir. Aynı zamanda ırkından kaynaklı olarak ciddi anlamda saldırgan davranışlarda bulunan hiçbir köpek kabul edilmemektedir.

Büyükçekmece Köpek Oteli Özellikleri

Köpeklerinizin konakladığı bölge içinde ısıtma sistemi, yatak ve birkaç oyuncak bulunan konforlu kulübe sistemindedir. Bütün köpekler birbirinden ayrı yerlerde kalmaktadır.

Özel bakıma ihtiyacı olan köpekler yine profesyonel kadrodan görevlendirilen kişiler tarafından bakılmaktadır. Ayrı gezintiye çıkarılıp ayrı şekilde bakımları yapılmaktadır. Otelin içinde 24 saat bulunan bakıcılar mevcuttur. Bunun nedeni olası bir problemi engellemektir. Bunun dışında otel 24 saat kamera ile gözetlenmektedir.

Bu yazı 642 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.