köpek eğitimi

Bahçelievler Köpek Oteli

Paylaş
 

Köpekler çok duygusal ve sempatik hayvanlar olabilirler. Köpeklerin doğasında vardır. Köpekler insanlar içinde çok önemlidirler. Köpekler için önemli ola şey sahibinin ona iyi ve güzel bir şekilde bakımlarını yaptırmış bir şekilde bakmasıdır. Her köpeğin çiftleşme zamanı geldiğinde bir dişi ve ya erkek ile birlikte olunması gerekmektedir. Eğer bir köpek almaya karar verdiyseniz evdeki diğer hayvanlarla uyumlu olması gerekmektedir. Köpekler bazen hırçın bazen de evcil hayvanlardır. Köpekler için en önemli kural sahibinin ona çok iyi bir şekilde bakmasıdır fakat bazı köpekler de bakımdan çok sahibinin ona iyi bir sevgi vermesi gerekecektir. Bazı köpekler av olsun veya bekçi köpeği olsun kendini kanıtlamış köpeklerdir.

Köpekler sahibine itaat etmesi severler fakat sahibinin disiplinli olması gerekmektedir. Köpekler sadık nazik heyecanlı ve atik hayvanlardır. Köpekler her gün veya belli aralıklarda düzenli olarak egzersiz yapması gerekmektedir. Her köpeğin kendine özgü bakımı ve bu bakımlarda türüne göre tüy fırçaları vardır. Av köpekleri hariç diğer köpek türleri gerektiğinden hariç diğer zamanlar havlamazlar. Her köpek küçük yaşta sosyalleşmesi gerekmektedir. Eğer bir ev köpeğiniz varsa köpeğiniz ev de enerjisini atamayacağından onu bahçede veya dışarıda gezdirmelisiniz. Köpek sahibi olmak zahmetli bir iştir Köpekler bakım ister. Her köpek iklim nedeniyle o iklim de tüy dökerler. Köpeklerden bahsettik Gelin biraz daha detaya inelim.

AmerToy

1930 yıllarında Amerika da geliştirilmiştir. Yuvarlak bir göz yapısına sahiptir. tÜY yapısı kalın ve sıktır. Bu köpek kendini büyük bir köpek olarak tanımaktadır ve bunun yüzünden bazen inatçılaşabiliyor. Küçük boyları nedeniyle çevik atik ve hızlı koşarlar. Fare gibi küçük hayvanları avlamakta oldukça başarılılardır. Çocuklarla ve diğer evdeki kişilerle arası çok uyumludur. Çok az havlaması ve fazla tüy dökmemesinden apartman ve ev hayatı için çok uygun köpeklerdir. Tüy yapısının kısa olması nedeniyle soğuk havalarda aşırı üşüme görülebilir. Kulübeden çok korunaklı bölgelerde yaşamalıdır. Bu köpeğin bakımında tüyü düz ve güzel olduğundan bakımı oldukça kolaydır. Düzenli aralıklara veya iki haftada bir fırçalanarak veya banyo yapası gerekmektedir. Çok kolay bir tüy bakımıyla onu mutlu edebilir ve onun mutluluğu size yansıyabilir.

Shar Pei

Bu köpek türü diğerlerine oranla değişik kürk ve kafa yapısına sahiptir. Kafa yapısı vücuduna oranla büyüktür. Kürkü ise kıvrık kıvrıktır. Bu türün kürkleri genellikle tek renk olur. Kulakları ise öne doğru açıktır. Dilleri siyah ve ya mavi renktedir. Fakat bu tür yaşı ilerledikçe vücudundaki kürkün günden güne düzelmesidir. Bu köpek türleri sahiplerine çok sadıktırlar. Diğer ırklara göre dominant bir yapısı vardır. Oyuncu tipleri sayesinde sizi eğlendirebilir ve tam bir ailenize üyesi olabilir. Ailesi olarak gördüğü kişilere oldukça fedakarlıdır. Yabancıları fazla sevmez ama hoşgörülüdür.

Hiç sevmediği yabancılara karşı saldırgan olabilir. Bu köpeklerin eğitiminde onları eğiten kişinin önemli bir yeri vardır. Eğitimini yapan kişi oldukça disiplinli be onun lideri olacak kişilikli olmalıdır. Bu köpekler küçük yaşta çocuklarla büyürse büyük olduklarında oldukça sosyal ve anlayışlı köpek olabilirler. Bu köpek türlerinin bakımı türüne göre değişmektedir. Alt tüylere sahip olmayan köpek. Güzellilikle fırçalanabilir ve banyo yaptırılabilir. Alt tüylere sahip olan tür ise Tüy dökme mevsiminde oldukça tüy dökecektir bu yüzen oldukça bakım isteyecektir.

bahçelievler köpek oteli

Bahçelievler Köpek Oteli

Köpeklerin artık zaman geçireceği ve daha güzel arkadaşlar edineceği köpek otelleri vardır. Bu otellerden biri Bahçelievler Köpek Oteli’dir. Bu otellerde köpeğinizin egzersiz tüy bakımı ve organik mamalarla daha uzun ömre ve daha uzun hayata sahip olabilirler.

Bu yazı 547 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.