köpek eğitimi

Köpek Oteli Oyunu

Paylaş
 

Hayvanlara karşı olan insan davranışları gün geçtikçe değişmektedir. Bu değişimin yönü pozitiftir. Bundan on sene önce insanların sokak hayvanlarına olan bakışları ve davranışları ile bugün ki davranışları arasında büyük bir fark mevcuttur. Günümüzde insanlar başta kediler ve köpekler olmak üzere sokak hayvanlarına son derece ilgili davranmaktadır. Sokakta yaşayan veya sahipli olan her kedinin veya köpeğin bir can olduğu bilinci giderek gelişmektedir. İnsan karşısında oldukça savunmasız olan bu canlıların insan tarafından korunması ve bakılması gerektiği bilinci giderek yükselmektedir.

Bu bilince sahip insanlar sahip oldukları bu bilinci başkalarına da aktarma yönünde çeşitli etkinliklerde bulunmaktadır. Sahip oldukları bu yüksek bilinci özellikleri küçük çocuklar ile paylaşma niyetinde olan bu kişiler bu davranışlarını da çocukların erken yaşta eğitilmesi gerektiği düşüncesi üzerine kurgulamışlardır.

Günümüzde hayvanlar konusunda yüksek bilince sahip olan insanlar bu bilinci başta kendi çocukları olmak üzere küçük çocuklara aktarma eğilimindedirler. Bunu sağlamak için çok sayıda eylem gerçekleştiren bu bireylerin çocuklara bu bilinçle birlikte vermek istedikleri bir diğer bilinç de köpeklerin bakımlarının nasıl olduğudur. Köpek bakımını çocuklara öğretmek isteyenler arasında çoğunluğu köpek sahipleri oluşturmaktadır.

Hali hazırda köpek besleyen bu bireyler kendi çocuklarına da köpek sevgisini aşılamak istemektedirler. Bununla birlikte kendilerinin olmadığı durumlarda çocuklarının köpekleri ile yalnız kalabilmesi için gerekli temel bilgileri edinmelerini istemektedirler. Bu iki amaçla günümüzde çok sayıda ebeveyn ya da sadece hayvan sever çocuklara Köpek Oteli Oyunu oynatmaktadır.

Köpek Oteli Oyunu

Köpek Oteli Oyunu Nasıl Oynayabilirsiniz?

Köpek Oteli Oyunu günümüzde internet aracılığı ile kolaylıkla ulaşılabilen bir oyundur. İnternet üzerinden oyunun ismi ile arama yapıldığında anında oyunun kendisine ulaşmak mümkündür. Bu oyunun temeli bir köpek otelinin çalışma prensibine dayanmaktadır. Gerçek hayattaki bir köpek otelinde yer alan tüm eylemler bu oyunun içerisinde yer almaktadır. Oyun oynayan kişi oyuna bir köpek otelinin yeni elemanı olarak başlamaktadır. İşe başladığında bir adet köpek sahibi küçük dostunu otele emanet etmektedir.

Oyun oynayan kişi işe köpeğin aşısını yaptırarak başlamaktadır. Bunun ardından köpeğin karnının doyurulması gerekmektedir. Köpek mamasını mama kabına koymayı gerektiren bu işlemi köpeğin susuzluğunu gidermek takip etmektedir. Köpeğin karnı doyurulduktan ve su ihtiyacı giderildikten sonra yıkanması gerekmektedir. Otelin sol kenarında bulunan küvet yardımıyla köpek gerekli şekilde yıkanmaktadır. Bunun ardından emanet edilen köpek hava alması ve dolaşması için otelin bahçesine çıkartılmalı ve geri döndüğünde çok bekletilmeden içeri alınmalıdır. İçeri giren köpek en önemli ihtiyaçlardan biri olan tuvalet ihtiyacını salonun ortasında gidermektedir ve bu durum oyun oynayan kişi tarafından düzeltilmelidir.

Otelin bahçe çıkışından bulunan süpürge ve kürek yardımıyla köpeğin pislettiği kısım temizlenmelidir. Terlikle oynamak isteyen köpeğin ağzına bir terlik verilmelidir ancak köpek bundan kısa süre sonra sıkılacaktır. Bu nedenle terlikten sonra oynaması için bir top verilmelidir. Top ile oynadıktan sonra koşmaya başlayan köpeğin üzerine tıklanması gerekmektedir; aksi takdirde işten kovulma durumu söz konusu olacaktır.

Yukarıda anlatılan temel köpek bakımı adımlarını içeren Köpek Oteli Oyunu sayesinde küçük yaştaki çocuklar hem köpek bakımı hakkında bilgi edinmektedir hem de bunu eğlenerek yapmaktadır. Oyunun küçük yaştaki çocuklara ciddi ölçüde köpek sevgisi aşıladığı da yadsınamaz bir gerçektir.

Bu yazı 951 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.