köpek eğitimi

AmericanBulldog Satılık Yavru İstanbul

Paylaş
 

Amerikan buldogu, geniş kafalı ve kaslı bir yapıya sahip, sağlam, iyi inşa edilmiş, güçlü görünümlü bir köpektir. Tabanı kısa ve genellikle yumuşaktır. Amerıcan buldoğunun renkleri, tarihsel olarak çoğunlukla kırmızı, siyah veya pirinç yamaları olan beyaz renkte iken son yıllarda siyah, kırmızı, kahverengi ve bütün tonları olan birçok renk desenini içine alacak şekilde büyümüştür. Renk biçimi oldukça çeşitlidir, ancak katı siyah veya herhangi bir sıcak koyu renk derecesi kozmetik bir hata olarak kabul edilir, americanbulldog satılık yavru İstanbuliçerisinde hayvan severlere sunulmaktadır.

Burun ve göz kenarlarındaki siyah pigmentasyon geleneksel olarak tercih edilmektedir, sadece az sayıda american buldoğunun göz çevresi pembe renkte olmaktadır. Göz rengi genellikle kahverengidir, AmericanBulldogs’un diğer köpek türlerine göre daha fazla tükürük salgıladığı biliniyor; ancak farklılık gösterebilmektedir ve genelde daha kısa, ağızlı bir köpek olan daha büyük, daha ağır olan Bully tipinde türler daha yaygındır. Standart veya Performans türleri genellikle daha uzun ve daha kare bir baş ile daha atletik yapıdadır. Birçok modern Amerikan Bulldog’un genellikle “melez” olarak adlandırılan iki türden oluşan bir kombinasyon olduğuna dikkat etmek önemlidir. Genel olarak, AmericanBulldogs, 27 ila 54 kg arasında değişir ve kurumuş bölgelerde 52 ila 70 cm’dir, ancak bu boyutlarını büyük ölçüde aştığı bilinmektedir, özellikle americanbuldoglarının dişileri daha büyük olabilmektedir.

Standart Tip Amerikan Buldog

Bully tipi Amerikan Bulldogları genellikle aileleri ile rahat olan, kendine güvenen, sosyal ve aktif köpeklerdir. Amerikan Bulldog’u son derece duygusal kişiliklerinden dolayı yüksek derecede dikkat edilmesi hassasiyet gösterilmesi gereken bir köpek türüdür. Sahipleri ile güçlü bir bağ kurarlar. Irkın yoğun kas yapısından dolayı 1 metreye yakın dikey atlayabilirler. Genç Amerikan Bulldog’ları yabancılara karşı asi tavır sergileyebilirler, ancak olgunlaştıkça ırkın normal güveni kendini göstermektedir.

Bu cins, çocukları hoşgörüyle karşılar ve erken sosyalleştikleri ve sınırlarını anladıkları takdirde onlarla çok iyi şeyler yapabilir. İyi eğitim uygulamalarına, diğer köpeklere ve insanlara ne kadar çok maruz kalırsanız, çevrenin içinde ve dışında kontrol altına alınma başarısı da o kadar yüksektir. Hem evde hem de ev dışında erken eğitim ve sosyalleşme bu cins için gereklidir. Cinsin asıl amacı, yabani domuz ve sığırları yakalayıp tutabilen, haşaratı öldüren ve mal sahibinin mülkiyetini koruyan, eğitimli, uygulandığı ve sosyalleştiği zaman çalışan bir çiftlik yardımcı köpeği olarak düşünülebilir.

AmericanBuldog Tarihi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Tarih Eski İngiliz Bulldog, çalışan köpekleriyle birlikte Amerikan Güney’e getiren işçi sınıfı göçmenler tarafından korunuyordu. Küçük çiftçiler ve çiftlik sahipleri çiftlik koruyucuları, stok köpekler ve av köpekleri gibi birçok görev için bu çok yönlü çalışma köpeğini kullandı. Bu köpekler bugünün standartlarına göre gerçek bir cins değildi, ancak genel bir bulldog türü idi. Kaydedilen soy ve kayıtlar yoktu ve yetiştirme kararları cins veya cinsiyete rağmen en iyi çalışan çiftlik köpeklerine bağlıydı. “Bulldog” tipi köpekleri çiftlik sahipleri tarafından yararlı çalışma köpekleri olarak tutuldu. Belki de buldogun en önemli rolü ve hayatta kalma nedeni domuzları avlama becerisiydi. Bulldoglar, yerleşimcilerin, zararlarını en aza indirmiştir. Amerikan Bulldog’ları genellikle 10 ila 16 yaş arasında bulunur ve güçlü, fiziksel olarak aktif ve genellikle sağlıklı olma eğilimindedir. Amerikan bulldogs’taki bazı sağlık sorunları sıklıkla belirli genetik çizgilerde bulunur ve tüm cinsler için ortak değildir, diğerleri ise nöronalseroidlipofuzinoz, Ichthyosis, böbrek ve tiroit rahatsızlıkları, ACL yırtıkları, Kalça displazisi, kiraz gözü, dirsek displazisi, entropion, ektropiyon ve kemik kanseri Amerikan Bulldog’ların genel nüfusu için daha yaygındır.

 

Bu yazı 449 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.