köpek eğitimi

İstanbul Kartal Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpeklerin konaklaması için tasarlanmış olan köpek pansiyonları, sahiplerinin; tatile çıkarken, uzun süren iş seyahatlerinde iken, evlerini değiştirdiği sırada ya da başka sebeplerle kısa süreli olarak evcil hayvanlarına bakamayacağı zamanlarda yalnız kalmamaları için onu güvenle bırakabileceği yerlerdir. Konaklama esnasında köpeklerin ihtiyacı olan her şeyin temin edilmesi, sağlıklarının takip edilmesi ve tüm spor aktivitelerinin yaptırılması gibi hizmetler veren köpek otelleri, konaklamanın tüm aşamalarında titizlikle çalışıyor. Türkiye’nin en yoğun nüfusa sahip şehri olan İstanbul’da da hatırı sayılır bir evcil hayvan sayısı vardır.

Bu evcil hayvanların sahipleri onlarla ilgilenemediği zamanlarda günlük yaşamlarına huzursuz olmadan devam etmelerini sağlamak amacıyla da İstanbul’un bütün ilçelerinde olduğu gibi kartal ilçesinde de köpek pansiyonları hizmet veriyor. İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan kartal ilçesi gelişmiş yapısı ve kalabalık olmasıyla sakinlerinin evcil hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor. Kartalda yaşayan hayvan severler yaşam alanlarına çok yakın noktada bulunan İstanbul Kartal köpek pansiyonu sayesinde köpekleri için endişe etmeden gönül rahatlığı ile onları bırakabiliyorlar.

Köpek Pansiyonlarının Hayvan Severler ve Köpekleri İçin Önemi

Yoğun bir tempoda çalışan hayvan severler bu en yakın dostlarının ne kadar sevseler de bazen onlarla ilgilenemeyebilirler. Bu onları endişelendirir ve meraklandırır. Gittikleri her yerde köpeklerini düşünmek, iyi olup olmadıklarını merak etmek oldukça yorucu bir durumdur. Hizmet veren bu köpek pansiyonlarının sayesinde köpeklerin tüm ihtiyaçları karşılanmakta ve hayvan severler de rahat etmektedir.

Köpekler için ise; sahipleri yokken mağdur ve yalnız olmamaları için en iyi yer olma özelliğindeki pansiyonlar, onların tüm gıda, oyun ve sağlık konuları ile ilgileniyor. Evde yalnız kalan köpekler bulundukları dar alanda tuvalet, yemek ve oyun ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda oldukları için bu oteller oldukça iyi bir işleve sahiptir.

Kartal Köpek Pansiyonunda Verilen Hizmetler

Köpeklerin temel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda en ince ayrıntısına kadar çalışan ve hizmet veren köpek pansiyonları, gıda dengesinden ve kalitesinden asla ödün vermeden, köpeğin sağlık ve kilo dengesi de gözeterek hizmet veriyor.

Ayrıca köpeklerin günlük olarak yapması gereken tüm aktiviteleri yaptırarak gelişimi ve huzurlu zaman geçirmesi için çalışılıyor. Diğer misafir köpeklerle ortak oyun ve spor faaliyetleri, cinsine ve durumuna göre ayrı yapılan etkinlikler ile en az sahipleri kadar ilgileniliyor. Bu pansiyonların kendi içinde bulunan kuralları sayesinde köpeklerin oyun, yemek ve uyuma saatlerinde tedirgin olmadan vakit geçirdikleri, evlerindeki gibi bir ortam yaratılıyor.

Tüm temel ihtiyaçların yanında pansiyon bünyesinde çalışan veteriner hekimler tarafından düzenli sağlık muayeneleri yapılıyor ve kötü bir durumla karşılaşıldığında müdahale ediliyor. Bu eşsiz hizmetler sayesinde hayvan severler şehir dışına çıkarken, köpeklerini huzurla bu pansiyonlara bırakıyorlar. İstanbul kartal köpek pansiyonu sayesinde evcil hayvanlar da onların sahipleri de ayrı kaldıkları dönemde mutlu ve etkin zaman geçirebiliyorlar.

Köpek Pansiyonlarının Kuralları

Pansiyonlara köpeklerini bırakmak isteyen herkes köpeğine iyi bakılmasını ister. Kimse köpeğini sağlıksız ve tehlikeli bir ortamda bırakmak istemez. Bu talepler göz önünde bulundurulduğunda pansiyonlarda bir takım kurallara ihtiyaç duyulur.

Farklı köpek cinslerinin birbirlerine zarar verme ihtimalleri olduğu için aynı ortamlarda uyuması ya da oyun oynaması engellenerek olası bir tehlike engellenmiş olur. Ayrıca pansiyona bırakılan her köpeğin geldiği gibi sağlıklı bir şekilde evine dönmesi gerekir. Hem pansiyon yetkilileri ve hayvan severlerin sağlığı açısından hem de diğer köpeklerin sağlığı açısından, aşıları tam olmayan ve herhangi bir rahatsızlığı bulunan köpekler pansiyona misafir olarak kabul edilmez. Yapılan muayenenin ardından bir sorun olmadığı tespit edilirse ancak o zaman konaklama kabul edilir.

Bu yazı 548 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.