köpek eğitimi

Köpek Oteli Fiyatları

Paylaş
 

Son yıllarda açılan köpek otelleri, ülkemizde  giderek yaygınlaşmaktadır. Köpek sahipleri  köpek otellerine köpeklerini  bırakarak, çıkacakları seyahatlerine gönül rahatlığı ile gitmektedirler. Çünkü köpekleri  köpek otellerinde hem güvenli bir şekilde konaklamakta hem de uzmanlar tarafından bakılmaktadırlar. Köpek otelleri tıpkı tatil köyü gibi işletilmekte olup, köpek oteli fiyatları yılın bazı dönemlerinde artan taleplere orantılı olarak yükselmektedir.

Köpek otellerinin sayıları durmadan artmaktadır çünkü özellikle çalışma hayatında artan bir nüfus ve çalışan ama yalnız yaşayan pek çok şehir insanı vardır. İşte yalnız başına yaşayan pek çok kişi köpek sahibidir ve iş ve ya özel nedenlerle seyahate gitmek durumunda kaldıklarında evcil köpeklerini bırakacak yer aramaktadırlar.Zaten başka çareleri ve bırakacakları aile ferdi yoktur.Bu yüzden köpeklerini ücret karşılığı, bu otellere bırakıp tatile giderler. Bazen günlük bazen bir iki aylığına bırakıp, uzaktaki ailelerinin yanına ve ya yaz tatiline gidenler. Bu yüzden bu köpek otelleri çok iyi düşünülmüş, gerçek bir kolaylık ve çözümdür. Çok önemli bir hizmet vermektedir. Köpek oteli tıpkı bir otel gibi yönetilir, ama burada misafirler insanlar değil köpeklerdir.

Köpek otelleri artmakta ve rağbet gördükçe rekabet ortamı oluşmakta olup, kendi aralarında gerek ücret politikası gerek verdikleri ek ve özel hizmetlerde yenilikler  ile fark yaratmaya, pek çokları internet web siteleri açarak köpek otellerine ait reklam ve tanıtım yapmaya başlamıştır.Bu şekilde köpek sahipleri köpek oteli fiyatlarını, köpek otelinde verilen hizmetleri, uzman kadrosu ve günlük kalışlarda yapılan tüm aşamaları ve çalışmaları bulmakta,canlı yayın kamera ile bırakılan tüm hayvanları izleme ve verilen hizmetleri  canlı olarak takip etme şansına sahip olmaktadırlar.

köpek oteli fiyatları

Köpek Oteli Fiyatları

Köpek oteli  fiyatları bakınca ise, bu pansiyonların  sahip olduğu  imkanlar,müşterisi olan köpek sahiplerine köpek dostları için  verdikleri özel ve nitelikli hizmetler ve kadrosunda yer alan nitelikli uzman veteriner hekimlerin,  köpek bakım ve eğitim  uzmanlarının,temizlik ve genel hijyen elemanlarının özelliklerine göre farklı ücretler istedikleri  görülmektedir. Bunun yanı sıra özellikle İstanbul ve Ankara gibi nüfusun kalabalık olduğu ayrıca genel olarak tüm  lüks hizmetlerin talep ve  ilgi gördüğü büyük şehirlerde son yıllarda şık ve dekoratif pek çok köpek oteli  açılmıştır. Bu köpek otellerinde konaklama ücretleri genelde alt limit olarak günlük 40-50 TL civarıdır. Konaklama fiyatına dahil olan servisler; günlük  kuru mama,ıslak mama,her gün yapılan rutin veteriner muayenesi,egzersiz saati, bahçede yürüyüş  genelde sabah ve akşam üstü yapılan 2 gezdirme, köpek kirli ise yıkanması,  diş temizliği ve tırnak kesilmesi gibi hizmetler dahildir.

Kuaför, güzellik ve tüy bakımı, eksik ve ya zamanı gelen aşı uygulaması,temel itaat eğitimi gibi özel hizmetler bu ücrete dahil değildir. Ancak talep edilirse konaklama süresince misafir edilen köpeğe uygulanıp,alınacak ücrete eklenir. Özel mama ve ya diyet ürünler istendiğinde mama satışı yapılır ve fiyatı günlük ücrete eklenir. Ameliyatlı ve ya hasta hastalar ancak veteriner onaylarsa misafir edilir ve eğer özel beslenme ve ilaç kullanılacaksa konaklama ücretine eklenir. Genelde uzun süre konaklamalarda %30 civarı indirim yapılsa bile köpek oteli fiyatları yüksek  maliyetlidir.

Lüks köpek  oteli fiyatları , 100-150 TL günlük fiyattan başlamakta ve kesin  rezervasyon ile çalışmaktadır. Ödemeler peşin yapılr,iptal ve ya  erken ayrılışlarda  para iadesi yapılmaz. Bu köpek otellerinde genellikle misafir köpek  kapasitesi 15-20 adet civarı olduğundan, ön rezervasyon yerine direkt  rezervasyon  şekli  uygulanmaktadır. Boş kalması durumunda çalışan ekip maliyetleri yüksek olduğundan zarar büyük olmaktadır. Çoğunda oda sistemi vardır.Kafesler geniş ve ferahtır.Isınma klimalıdır.Ayrıca teknolojik ve hijyenik tüm modern imkanlar kullanılmaktadır.

Bu yazı 3975 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.