köpek eğitimi

Köpek Otelleri

Paylaş
 

Ülkemizde her geçen gün yaygınlaşan ve sektör haline gelen köpek otelleri ile köpek sahipleri köpeklerini bu otellere bırakarak seyahatine ya da tatiline gönül rahatlığı ile çıkıyor. Çünkü köpekleri bu otellerde hem güvenilir ellerde hem de uzman kadro ile köpeklerine bakılmaktadır. Köpek otelleri de tıpkı turizm dönemi gibi fiyatı gününe ayına göre değişmektedir. Köpek otel fiyatları yılın bazı dönemlerinde artan taleplere göre de yükselmeye devam etmektedir. Köpek otellerinin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ancak belki de dikkat edilmesi gereken en önemli şey bu otellerin fiyatı değil uzman bir kadroya sahip olup olmadıklarıdır.

Yalnız başına yaşayan bir çok insanın hayatında bulunan köpekler yalnızların aynı zamanda çok iyi bir dostudur. İşte köpek otelleri seyahatinizi gönül rahatlığı ile yapmanız için mükemmel bir fırsat olarak köpek sahiplerine de bu konuda rehberlik etmeye devam ediyor. Bırakacak yer sorunu olan bir çok köpek severin belirli ücret karşılığı bıraktığı bu oteller hemen hemen her şehirde bulunmaktadır. Bazen günlük bazen aylık olarak şehir dışına çıktığınızda gönül rahatlığı ile bırakabileceğiniz köpek otelleri çok iyi düşünülmüş gerçek bir kolaylık ve gerçek bir çözümdür. Köpek otelleri yaygınlaştıkça rekabetin arttığını ve köpek severlere en iyi hizmeti vermek için bir yarış içinde olan köpek otelleri tıpkı normal bir otel gibi yönetilir. Müşterilerini çekebilmek adına ücret politikasından tutun da ek verilen hizmete kadar bir çok yenilik yapmaya devam etmektedirler.

Köpek Otelleri

Bu şekilde köpek sahipleri köpek otel fiyatlarını, verilen hizmetleri ve hizmeti veren kadronun uzman olup olmadığına çok dikkat etmelidir. Köpek sahiplerine köpekleri için sunulan belki de en güzel örnek kameradan tüm hayvanları izleme ve verilen hizmetin gerçekten uygulanıp uygulanmadığına bakabilmesidir. Köpek otellerinde ortalama konaklama ücreti 50-60 TL civarındadır. Bu fiyat otelin verdiği hizmetler doğrultusunda değişmektedir. Köpeğinizin mamasını sizden isteyen oteller köpeğinizin alışmış olduğu mama dışına çıkmayarak tıpkı sizin ölçüleriniz de sizin istediğiniz şekilde mama yapmakta. Mamasını istemedeki amaç ise köpeğin alışmış olduğu mama dışına çıkması durumunda çeşitli sağlık sorunları yaşamasının önüne geçmektir.

Konaklama Fiyatı İçerisinde Verilen Hizmetler

Konaklama fiyatı içerisinde verilen hizmetler kuru mama, ıslak mama, veteriner kontrolü, yürüyüş, bahçede gezdirme, yıkama, diş temizliği, tırnak bakımı.

Özel verilen Hizmetler

Ücrete dahil olmayan kuaför, tüy bakımı, zamanı gelmiş aşısı veya geçmiş aşısı, temel itaat eğitimi, davranış bozuklukları eğitimi, koruma eğitimi, iz takibi eğitimi gibi hizmetler ekstra ücret dahilinde yapılmaktadır.

Lüks Köpek Otelleri

Lüks köpek otelleri rezervasyon ile çalışmaktadır ve yapılan rezervasyonun kesin olması gerekmektedir. Bu lüks otellerde ücret peşin alınır iptal veya erken ayrılışlarda para iadesi yapılmamaktadır. Lüks otel fiyatları 150-200 TL fiyattan başlayarak verilen hizmet çeşidine göre değişmektedir. Lüks köpek otellerinin köpek kapasitesi 20-30 adettir ve maliyetler bu yüzden diğer otellere göre daha pahalıdır.

Köpek Oteli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tatile çıkarken gideceğiniz otelin verdiği hizmetlere, aktivitelerine, yiyecek ve içeceklerin kalitesine dikkat edersiniz. Köpeğinizi bırakacağınız otelin de verdiği hizmetin kalitesine de çok dikkat etmelisiniz. Gideceğimiz otelde kendimizi evimizde gibi hissetmek isteriz işte küçük dostlarınızı da bırakırken onları kendi evinde hissedecekleri aktiviteleri olan kullandığı malzemelerin kaliteli olmasına ve sizin gibi bakacak güvenilir ve uzman kişilerin ellerine bırakmaya dikkat etmelisiniz.  Yokluğunuz süresince köpeğinizin kendini güvende hissedeceği otel iyi araştırılmalısınız.

Bıraktığınız yerde kafesten dışarı çıkamayacağı etkinlikleri olmayan yerlerden uzak tutmaya özen gösteriniz. Köpeğinizi bırakmadan önce eğer imkanınız varsa mutlaka otele gidip kalacağı yerden hareket alanlarına kadar aklınızdaki bütün soruların cevabını bulmak için köpek otelini ziyaret ediniz. Köpek otellerinin köpek cemiyeti standartlarında kurulmuş olduğunu gösteren belgeye sahip olmasını ön koşul olarak listenize eklemelisiniz.

 

Bu yazı 308 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.