köpek eğitimi

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Hemen herkes çocukken bir yavru hayvan sahibi olmayı arzu etmiş, hatta sokakta bulduğu bir kedi ya da köpeği eve getirmeye çalışmıştır. Bunun sonucunda birçoğu da ailesinin istememesi sebebi ile bu duygusunu istediği gibi yaşayamamış ve bir hayvan sahibi olamamıştır. Özellikte çocuklarda yavru hayvanlara karşı özel bir ilgi ve sevgiden bahsetmek gerekir. Belki henüz onlarda birer yavru olduklarından ve henüz hayatın zorluklarından, karışıklığından ya da olumsuz taraflarından haber olmadıkları ve kafalarında daha çok sevgi dolu hayaller kurdukları için bu yakınlaşma mümkün olmaktadır. Henüz küçük bir çocukken bir hayvan sahibi olup onunla beraber büyüme şansı bulan çocuklar elbette vardır ancak birçoğu daha ilk dakikadan ailesinin hayır yanıtı ile düş kırıklığına uğramaktadırlar.

Yaş ilerledikçe ve kişi yetişkin bir insana dönüştükçe elbette artık kendi kararlarını kendisi almaya başlar ve çocukken yaşayamadığı hayvan sevgisi ve sahiplenme duygusu işte bu noktada ortaya çıkar. Artık doğru zamanın geldiğini düşünen kişi, yavru bir hayvanı sahiplenip ona hayatında bir yer vermek arzusundadır. Bu arzu ile insanların tercih ettiği hayvanların başında da köpekler gelmektedir. Köpekler bilindiği gibi birer sadakat abidesidirler. Bir köpek cinsi ne olursa olsun, onunla ilgilenen, onu sahiplenen kişiye inanılmaz bir sadakat ile bağlıdır ve onu koruma içgüdüsü ile hareket eder. Aslında bu kişinin köpeğine vermiş olduğu sevginin bir karşılığıdır.

Köpek sahibi olduktan sonra onunla ilgilenmek, ihtiyaçlarını karşılamak son derece önemlidir ve tamamen bir düzen içerisinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Köpeğin aşılarının düzenli takip edilmesi, düzenli olarak bir veteriner tarafından kontrol edilmesi, onun sıkılmayacağı bir oyun alanı ve rahatlıkla yemek yiyip uyuyabileceği bir yaşam alanı sunulması, gün içerisinde, onun gelişimi için son derece gerekli olan egzersiz ve yürüyüşlerin yaptırılması, onun sağlıklı bir yetişkin köpek olması için besinlerinin tam ve doğru bir şekilde seçilmesi, köpek bakımında son derece önemli adımlardır. Bunları tam olarak uygulayan bir köpek sahibi, minik bir yavru iken evine getirdiği küçük dostu ile uzun yıllar sağlıklı ve mutlu bir birlikteliğin temellerini atmış olacaktır. İçindeki hayvan sevgisi ile bu yola çıkan bir kişinin de bu adımları harfiyen yerine getirmekten vazgeçmeyeceği bir gerçektir.

üsküdar köpek pansiyonu

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Hayatımızda kendimize dost edindiğimiz evcil köpeğimizi çoğu zaman yanımızda bulundurmak isteriz. Birçok insan seyahatlerinde bile köpeğini de yanında bulundurarak onunla bir an bile ayrı kalmak istememektedir. Köpeğini çocuğu gibi gören, ondan oğlum ya da kızım diye bahseden insanları buna örnek verebiliriz. Ancak hayatta her şey istediğimiz gibi gelişmemekte olduğundan, köpeğimizi her gittiğimiz yere götüremeyebiliriz. Diyelim ki önemli bir iş gezisine çıkacağız ve onu bırakabilecek kimsemiz yok.

İşte böyle durumlarda bizim yardımımıza köpek pansiyonları çıkıyor. Diyelim ki Üsküdar’da yaşıyorsunuz. İnternette Üsküdar Köpek Pansiyonu diye arattığınızda ihtiyaç duyduğunuz adresi bulabilirsiniz.

Köpek pansiyonları, ondan ayrı kalmanız gerektiği dönemlerde, ona sizin kadar iyi bakabilecek nadir adreslerden birisidir. Seyahatten döndüğünüzde köpeğinizi bıraktığınız gibi mutlu, sağlıklı ve hareketli görmek istiyorsanız iyi bir pansiyon bulup onu emanet edebilirsiniz. Köpek pansiyonları kısa süreli olduğu gibi köpeğinizi uzun süreli de misafir edebilmektedirler.

Sizin köpeğinize uyguladığınız beslenme ve egzersiz programını harfiyen uygulamaya gayret etmekte ve köpeğinizin alışkın olduğu düzenin bozulmaması için çabalamaktadırlar. Tüm bunlar düşünüldüğünde, kısa ya da uzun süreli seyahatlerinizde, gözünüz arkada kalmadan, herhangi bir endişeye kapılmadan köpeğinizi pansiyona emanet edebilirsiniz. Pansiyon sahiplerinin de sizler gibi birer hayvan dostu olduğunu unutmayınız.

Bu yazı 531 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.