köpek eğitimi

Gaziosmanpaşa Köpek Oteli İstanbul

Paylaş
 

Köpek sahipleri köpeklerinin bakımlarını üstlenirken, üzerlerine düşen sorumluluk duygusuyla köpeklerin fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarını karşılıyor. Bir köpeği sahiplenmek yalnızca onu beslemek ya da gezdirmekten daha fazla sorumluluk yüklüyor. Köpeklerin fiziksel ihtiyaçları kadar psikolojik sağlığının korunması için de sahiplerinin köpekleriyle ilgilenmeleri, oyunlar oynamaları ve sevmeleri gerekiyor. Bu görevlerin hepsi bir bütün halinde düşünüldüğünde bir köpeğin sorumluluğunun tamamıyla alındığı kabul edilebilir. Köpekler yapıları gereği oldukça akıllı ve bir o kadar da duygusal canlılardır.

Sahiplenildikleri anlardan itibaren sahiplerine tüm bağlarıyla bağlanırlar ve sahiplerini hep yanlarında görmek isterler; ancak bazı durumlarda köpek sahipleri köpeklerinden bir iş ya da bir seyahat nedeniyle belli sürelerde ayrılmak durumunda kalabilir. Böyle zamanlarda kendilerine çok bağlı olan köpeklerini emanet edebilecekleri ve onlara en az kendileri kadar bakımlarını aksatmadan ve onlara zarar vermeden bakabilecek bir bakıcı bulabilmeleri her zaman mümkün olmayabiliyor.

Köpek sahiplerinin, böyle durumlarda geçici sürelerle köpeklerini emanet edebilecekleri ve onların her türlü bakımlarını aksatmadan profesyonelce yerine getirebilecek köpek otelleri kurulmuştur. Gaziosmanpaşa Köpek Oteli İstanbul da sahip olduğu uzman personeli ve veteriner hekimleriyle köpeklere barınma hizmeti sunuyor. Köpek sahipleri de köpeklerini profesyonel ellere teslim etmenin rahatlığıyla seyahatine çıkabiliyor.

Köpeklere Kaliteli Bir Barınma Ortamı Sunuluyor

Köpek otelleri köpeklerin kafeslenmesi anlayışına son derece karşı bir tutumda olduklarından, otellerin düzeni de tamamen bu anlayışla kurulmuştur. Köpekler kafes yerine kendilerine özel ayrılan odalarda kalıyorlar ve bu odaların temizlikleri de günlük olarak yapılıyor. Ayrıca istedikleri zaman dışarı çıkıp oynayabiliyorlar. Beslenme düzenleri de titizlikle programlanmış ve bakıcıları tarafından da tüm bakımları yapılıyor. Gaziosmanpaşa Köpek Oteli İstanbul köpekler için yüksek kalitede barınma hizmeti sunmayı kendine amaç edinmiştir.

Köpek otelleri, köpeklerin kayıtlarını hemen yapmıyor. Öncelikle köpek sahiplerinden köpeklerin aşı karnesi isteniyor. Aşıları tam ya da güncel olmayan köpeklerin aşıları, sahiplerinin bilgisi dahilinde tamamlanıyor. Daha sonra veteriner hekim, köpekleri muayene ederek herhangi bir parazit ya da bulaşıcı bir hastalığa karşı tedbir alıyor. Bulaşıcı hastalıkları olan ya da herhangi davranışsal problem yaşayan köpekler otele kabul edilmiyor. Otelde barınan diğer köpeklerin sağlıklarını koruma amaçlı alınan bu önlemler sayesinde, köpek sahipleri de köpeklerine herhangi bir hastalık bulaşma riski olmadığını bilerek köpeklerini emanet ediyor ve köpekler de yine sağlıklı bir şekilde sahibine teslim ediliyor.

Otellerin Farklı Hizmet Seçenekleri de Var

Köpek otelleri, köpekleri yalnızca geçici barınma ihtiyaçlarını karşılamak için misafir etmiyor. Farklı hizmetleriyle de köpeklere ve sahiplerine yardım ediyor. Otelde bulunan pet kuaför köpeklerin tıraş, temizlik gibi bakım ihtiyaçlarını karşılıyor. Taksi hizmetiyle de otel aracıyla köpekler adresten alınıp yine adrese teslim ediliyor. Böylece köpek sahiplerinin taşıma sorununa çözüm getiriyor. Uzman köpek eğitmenleriyle de köpeğe ihtiyacı olan eğitimler veriliyor. Davranış problemi olan köpeklerin eğitimle bu sorunları çözülüyor. Köpek otelinde verilen diğer eğitimler ise; tuvalet eğitimi, temel itaat ve ileri itaat eğitimi, sosyalleşme eğitimleri ve köpek sahibinin özel olarak verilmesini istediği eğitimlerdir.

İtaat eğitimlerinde köpeğe birtakım komutlar öğretilerek sahibine itaat etmesi öğretiliyor. Köpek sahipleri bu şekilde köpekleri üzerinde kontrol güçlerini artırarak hem evde hem de dışarıda sorunsuz bir şekilde vakit geçirebiliyorlar. Sosyalleşme eğitimlerinde ise köpekler diğer insanlara, çocuklara ve diğer hayvanlara alıştırılarak dış dünyaya uyum sağlaması kolaylaştırılıyor. Gaziosmanpaşa Köpek Oteli İstanbul verdiği tüm hizmetlerle köpek sahiplerinin yaşamlarını kolaylaştırıyor. Köpek sahipleri ortamı görmek isterlerse gidip oteli gezebilir ve daha fazla bilgi alabilirler.

Bu yazı 275 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.