köpek eğitimi

Fatih Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Eskiden yaygın olmayan daha doğrusu değer verilmeyen fakat günümüzde önemli bir yere sahip olan ve köpeklerin eğlenceli vakit geçirmelerini ve ihtiyaçlarını karşılayan köpek pansiyonları bulunur. Bu pansiyonlar arasında Fatih köpek pansiyonu olarak bilinen pansiyon da bulunur ve ayrıca Fatih ilçesinde de bulunmaktadır.

Köpek sahipleri köpeklerinin bakım ve ihtiyaçlarını giderirken işleri olduğu zaman veya tatile çıktıkları zaman köpeklerini, güvendikleri yerlere bırakmak isterler. Köpek pansiyonları bu ihtiyaçları giderme özelliğine sahiptir. Köpek sahipleri köpeklerini bıraktıkları zaman tereddütte kalmazlar. Evde hangi titizlikle bakılıyorsa köpek pansiyonlarında da aynı şekilde bakılır. Bu yüzden köpeklerin önceden sağlık sorunları olup olmadığına veya beslenme şekli beslenme saatleri öğrenilerek aynı saatte besin ihtiyaçları giderilir. Köpek pansiyonları iyi bakımlı ve konforlu özelliğe sahip olmanın yanı sıra uzman kişiler ve güvenilir personellere de sahiptir. Sadece iş veya tatil için bırakılmasının yanında özel günlerde de bırakılabilir. Köpek pansiyonları her köpeğe uygun olarak tasarlanmış ve ayrı ayrı bölümlerden oluşan odalar yapılmıştır.

Köpek kulübeleri şeklinde de tasarlanmıştır. Oyun sahaları ve köpek parkları için geniş alanlar da yapılmış olması köpeklerin daha rahat hareket edebilmelerini sağlamaktan dolayıdır. Düzenli ve temiz bir ortama adapte olması için ev gibi düzenlemiştir. Köpeklerin de kendine göre bir çok ihtiyacı bulunduğu için beslenmesine, uykusuna, temizliğine kadar titiz davranılması gerekir. Çünkü daha yavru köpeklerin nasıl davranacağı bilinmez.

Bütün hayvanlarda olduğu gibi köpeklerde doğaya çok ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden açık alanda bulunan köpeklerin sosyalleşmesi daha kolaydır. Köpek pansiyonlarında verilen eğitimler köpeklerin yaşlarına uygun olarak verilir. Deneyimli personeller ve uzmanlar tarafından verilmektedir. Köpeklerin sağlığı için ise pansiyonun kendi veterinerleri bulunur. Pansiyona kayıt yapılacağı zaman köpeklerin her türlü aşısı yapıldığına dikkat edilmelidir. Bütün pansiyonlarda olduğu gibi geçerli olan ise iletişim kurulduğunda ilk başta rezervasyon yapılması gerekir. Çünkü pansiyonlar yoğunluk açısından değişim gösterir.

Fatih köpek pansiyonu

Fatih Köpek Pansiyonu Hakkında

Köpekler misafir olmanın yanı da kendilerini evdeymiş gibi hissetmeleri için uygun bir ortam sağlanmıştır. Köpeklerin sağlığı ve rahatı için tuvalet eğitimi, alan eğitimi öncelik taşımaktadır. Çünkü tuvalet eğitimi en zor olanıdır. Yeni yavru köpeklerin nereye tuvaletlerini yapacağı kestirilmez. Kapalı alanda kalan köpekler için günlük olarak dolaşmaya çıkarılacak alanlarda dahil olmakta. Köpeklere bunlar dışında sevgi ve ilgi de gösterilmelidir.

Köpek pansiyonlarında köpeklerden korkan veya köpekleri sevmeyen personeller bulundurulmaz. Pansiyonlarda köpek cinslerine ve ırklarına göre ayrı alanlar bulunur. Köpeklerin uyum sağlaması yönünde önemlidir.

Bakım açısında çok sorumluluk gerektiğinden tecrübeli kişiler bulunmalıdır. Köpek pansiyonları ve köpek otelleri gibi yerler açmak çok zahmetli olmakla beraber tüm köpeklerin ihtiyaçlarını için uzmanların diploma sahibi olması ve köpek eğitimlerinin sertifikaya sahip olmaları gerekir. Konforun sağlanması için bütün bunlar gerekli olmaktadır. Çünkü bakım ve ilginin yanında bilgide gereklidir.

Bunların aksi köpeklere zarar verebilir. Köpeklerin odaları tasarlanırken iç mekan ve köpeklerin birbirlerini göremeyeceği şekilde tasarlanır. Köpeklerin rahatça uzanabilecekleri ve mama gibi besinlerin rahatça yiyebilecekleri büyüklükte olur. Kış mevsiminde soğuktan korumak ve yaz mevsiminde ise sıcaklıktan korumak açısından yapılmıştır. Köpek pansiyonları dışarıdan gelen seslere karşı korur. Ses, köpeklerin gösterebileceği davranış değişimine neden olmaktadır ve köpeklerin sakinleşmesi için çeşitli ses yalıtımları bulunur. Sıcaklıktan dolayı köpekler için havuzlarda bulunmaktadır. Tüm odaları virüs ve bakterilerden korumak için ve odaların havalandırılması için özel klimalar da mevcuttur.

Köpek pansiyonları köpek sahiplerinin uzakta olmasından dolayı video ve fotoğraf çekerek, düzenli bir şekilde haberdar ederler. Bunun sayesinde köpeklerinin güvende olduğunu bilirler.

Bu yazı 510 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.